Stoomtrein krijgt AZC als buur 'Nooit meer met auto naar Goes' rLêVj 25 GESLOTEN Krabbelen en zwieren op Goese ijsbaan 34 31 Statenfractie GL vindt plan niet in beleid passen Pardon vanavond museum- nacht middel burg 16 DECEMBER 3 JANUARI Opvangcentrum voor asielzoekers mag er van Goese raad komen. door Frank Balkenende GOES - Een tijdelijk opvangcen trum voor asielzoekers (AZC) komt naast het parkeerterrein van de Stoomtrein Goes-Borsele in Goes, op de grens van de bedrij venterreinen Poel IV en Poel I. De overgrote meerderheid van de Goe se raad wil eraan meewerken, bleek gisteren in de raadscommis sie. Alleen de WD is tegen. Het college van burgemeester en wethouders heeft diverse locaties bekeken, maar vindt een braaklig gend terrein naast het stoomtrein complex de beste keuze. Te voet zijn asielzoekers en personeel snel in het centrum en de locatie ligt dicht bij het NS-station en bussen- plein. Dat laatste is ook handig voor AZC-personeel, dat voor een deel vanuit Middelburg zal komen. Het Goese opvangcentrum wordt een dependance van het AZC in Middelburg. Een bijkomend voor deel is dat de grond eigendom is van de gemeente, die de kavel re cent heeft verworven. Het tijdelij ke opvangcentrum wordt opge bouwd uit semi-permanente units en biedt plaats aan 250 mensen. Het Centraal Orgaan opvang asiel zoekers (COA), dat bij Goes heeft aangeklopt omdat er de laatste tijd meer vluchtelingen asiel aanvra gen, wil 1 april de eerste asielzoe kers ontvangen. De landelijke top drie van landen waar asielzoekers vandaan komen: Irak, Somalië en Afghanistan. Het COA praat te- Goes krijgt een tijdelijk opvang centrum voor asielzoekers. Dat verrijst naast de Stoomtrein Goes-Borsele. Een raadsmeerder- heid is akkoord, de WD tegen. vens met Goes over een perma nent asielzoekerscentrum voor een periode van tien tot vijftien jaar. Locaties worden nog bekeken. Zo'n permanent centrum moet over uiterlijk vijf jaar betrokken kunnen worden, want de overeen komst voor het tijdelijke centrum geldt maximaal vijfjaar. De gemeente heeft gisteren de SGB en bedrijven in de omgeving geïnformeerd. Wethouder Rinus Dieleman, die burgemeester Dick van der Zaag verving, liet weten dat daarbij geen wanklanken zijn gehoord. Raadsleden van CDA, PvdA, SGP/ChristenUnie, D66 en Groen- Links zeiden gisteren dat Goes haar verantwoordelijkheid moet nemen om mensen in nood op te vangen. De VVD vindt onder meer dat een andere gemeente aan de beurt is (Goes had al twee AZC's), dat de Goese bevolking niet is gehoord over de kwestie, dat de procedure niet klopt en dat veel asielzoekers economische vluchtelingen zijn en geen men sen in nood. Fractievoorzitter Sjoerd Heijning kreeg daarop van verschillende partijen het verwijt dat hij uit het vaatje van Geert Wilders en Rita Verdonk tapt. -Vrijdag 12 december 2008 Wendeline uit Middelburg danst bij Nationaal Ballet Verpleegkundige wint prijs met aanpak tegen gebruik isoleercel Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl MIDDELBURG - De Statenfractie van GroenLinks betwijfelt of het plan van Middelburg om aan de andere kant van de A58 een nieuw bedrij venterrein aan te leggen, wel past in het beleid van de provincie. GroenLinks vindt het niet terecht dat Middelburg nu al dit plan maakt, terwijl het beleid van de provincie gericht is op het anders inrichten en opknappen van be staande bedrijventerreinen. Gedeputeerde Harry van Waveren zei eerder dat hij niet tegen de aan koop van de grond is, maar wel wil dat eerst beschikbare ruimte wordt gebruikt voordat nieuwe ter reinen worden aangelegd. Tip? redactie@pzc.nl Rondleidingen/dans/workshops r deelnemers en programma: rdXw.Zeeuwsmuseom.nl www.vleeshal.nl www.cbkzeeland.nl GOES - Het kan weer: een rondje schaatsen op de ijsbaan in de Zeelandhallen in Goes. Vanaf deze week tot en met 4 januari kunnen de ijzers weer worden omgebonden voor een dagje of avondje ouderwets vertier. Nieuw is dit jaar de wedstrijd Pimp je stoel, ledereen mag een zelfversierde stoel inleveren, die in de hal wordt tentoonge steld. Op de Woningexpo in maart worden de stoelen tijdens een veiling verkocht. De op brengst gaat naar een meubelproject in Gambia. Een Zeeuwse meubelmaker zal er met gereed schappen en materialen zijn diensten aanbieden. De ijsbaan is overdag tot drie uur 's middags open voor scholen, daarna kan iedereen er tot een uur of tien terecht. foto Wilfem Mieras MIDDELBURG - Een 75-jarige inwo ner van Noord-Beveland die pre cies een jaar geleden een ongeval veroorzaakte op de Ringbaan West in Goes, verlaat nooit meer per auto zijn regio. En hij zal zeker niet meer naar Goes rijden. Daar is het hem veel te druk. Bovendien kent hij daar de weg niet. De man verscheen gisteren voor de Middel burgse rechtbank. Hij zag een stop- licht op de Goese Ringbaan over het hoofd, reed door het rode licht en botste tegen een overstekende fietsster. Ze brak onder andere haar schouderblad en haar darm been (deel van het bekken). Offi cier van justitie C. de Kimpe vond niet dat de man die dag roekeloos had gereden. Wel aanmerkelijk on oplettend en onvoorzichtig. Zij be sefte dat de man het ongeval niet had gewild. Desondanks eiste ze een rijontzegging van vier maan den en een geldboete van driehon derd euro tegen hem. Uitspraak 24 december. TILROE OPTIEK t/m tilroe optiek www.tilroe.nl Hij wordt een dagje ouder, die man uit Zierikzee. De kleine ge breken die daarmee gepaard gaan, wist hij tot voor kort aar dig binnen de muren van zijn wo ning te houden. Zo dacht hij laatst dat de tv kapot was, tot hij merkte dat hij het ding pro beerde aan te zetten met zijn tele foon. Andersom zat hij een poos in de afstandsbediening te tette ren en zich af te vragen waarom zijn vrouw niks terug zei. Verve lend is dat ze het nu ook op zn werk weten. „Je moet meneer Par don terugbellen", zei één van zijn collega's. Dat deed hij, maar kreeg weinig reactie toen hij de secretaresse vroeg of meneer Sor ry ook aanwezig was.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 101