Lauwe reacties op film Ehsan Jami Vraagtekens rond veiligheid bouwmarkt 6 Woensdag 10 december 2008 PZC Ehsan Jami (23) heeft zijn film An Interview with Muhammed online gezet. De ex-moslim presenteerde zijn Engelstalige film gistermiddag in perscentrum Nieuwspoort in Den Haag. foto David van Dam/CPD Islamitische organisaties halen hun schouders op. DEN HAAG - De film over de pro feet Mohammed van Ehsan Jami, voorzitter van het opgeheven co mité van ex-moslims, is gisteren lauw ontvangen. Moskeeën en Ma rokkaanse organisaties hadden hun achterban vooraf opgeroepen de rust te bewaren, maar zij ver wachten geen ongeregeldheden. Volgens de Unie van Marokkaanse Moskeeën is de film gemaakt door 'iemand die verder te weinig te doen heeft'. De fundamentalisti sche As Soennah-moskee in Den Haag verwacht geen problemen. Het Samenwerkingsverband van Marokkanen in Nederland (SMN) zegde gisteren een geplande pers conferentie over de film af „Wij hebben de film gezien", zegt een woordvoerder. „En we vinden een persconferentie daarover niet de moeite waard." Verscheidene mos limorganisaties, waaronder de SMN, Marokkaanse Moskeeën Am sterdam en de Vereniging van Imams in Nederland, betitelen de film in een gezamenlijke verkla ring als een 'krachteloos niemen dalletje'. De regering liet gisteren weten zich wel zorgen te maken om de reacties in islamitische landen. Mi nister Maxime Verhagen van Bui tenlandse Zaken heeft de ambassa deurs uit islamitische landen ge vraagd te waken voor geweld te gen Nederlanders in hun land. Minister Ernst Hirsch Ballin is be zorgd over de beeldvorming van Nederland in het buitenland. Jami's film An Interview with Mu hammed werd gisteren onder zwa re veiligheidsmaatregelen in het perscentrum Nieuwspoort in Den Haag gepresenteerd. ïn de film praat Jami een kwartier in het En gels met een verklede acteur die de profeet Mohammed moet voor stellen. De film werd gelijktijdig op internet geplaatst. De ex-mos lim hoopt een debat los te maken over de islam en op te komen voor de slachtoffers van deze religie. In het gesprek gaat 'Mohammed' in op onder meer vrouwenrech ten, afvallige gelovigen en seksuali teit. De acteur zegt dat de islam van 1400 jaar geleden niet letter lijk moet worden overgenomen. Ook is er volgens hem verwarring. De ministers Verhagen van Bui tenlandse Zaken en Hirsch Ballin van Justitie maken zich zorgen over de reacties in islamitische landen op de film van Jami. ontstaan over zijn woorden. Zo zijn mannen en vrouwen gelijk waardig en hoeven afvalligen niet te worden gestraft. Hij zegt nu geen joden meer te zullen ver moorden en veroordeelt onvrijwil lige seks. De Nationaal Coördinator Terroris mebestrijding en de veiligheids dienst AIVD hadden de film voor af bekeken. Een woordvoerder wil de gisteren niet zeggen of de drei ging ervan anders is ingeschat dan bij de film Fitna van PW-leider Geert Wilders. In An Interview with Muhammed zegt 'Moham med' dat hij Wilders niet goed kent, maar dat hij doodsbedreigin gen aan diens adres verwerpt. Wilders zelf zei het dapper te vin den dat Jami een film over Mo hammed heeft gemaakt. Maar dat die film iets zal veranderen in de islam is volgens hem een illusie. Een beugelbekkie hoeft tegenwoordig geen probleem meer te zijn. Want beugels zien er een stuk beter uit dan vroeger en maken de glimlach van Sanne straks helemaal stralend. En voor haar ouders is 't financieel ook geen probleem. Want met het 'Gezin Zeker Pakket' van VGZ wordt orthodontie voor Sanne tot maar liefst €2.500,-vergoed. En dat is in de meeste gevallen een volledige beugel. Zo zorgt VGZ altijd voor een polis die helemaal past bij de persoonlijke situatie van kinderen en ouders, met een complete dekking en vele aantrekkelijke extra's. Wilt u ook zo'n zorgpolis op maat? Op vgz.nl leest u er alles over. Zorgverzekeraar Alle aandacht Vuur verspreidde zich veel te snel bij brand in vestiging Gamma. APELDOORN - De brandveiligheid van bouwmarkten in Nederland is in het geding. Het ministerie van Vrom dient de brandveiligheidsei sen voor deze gebouwen opnieuw onder de loep te nemen. Dat liet het Team Brandweer On derzoek (TBO) gisteren weten. Het TBO heeft het ministerie van Volksgezondheid, Ruimtelijke Or dening en Milieubeheer ingelicht over een onderzoek naar de brand bij een Gamma in Doetinchem, die in februari plaatsvond. De brand en rook bij de bouw markt verspreidden zich veel snel ler dan op grond van landelijke be rekeningen was verwacht. De rook- en warmteafvoerinstallatie functioneerde daardoor onvol doende, waardoor de brandweer het pand niet meer kon betreden. Hoewel de Gamma in kwestie aan alle wettelijke eisen voldeed, wa ren de licht ontvlambare stoffen onvoldoende beveiligd tegen brand. Het brandonderzoeksteam wenst dat deze stoffen in een aparte brandveilige ruimte worden opge slagen. De eveneens ingelichte Nederland se Vereniging voor Brandweerzorg en Rampenbestrijding zal binnen kort over deze kwestie overleg voe ren met het ministerie van Vrom. Uitzetten herten Terschelling bestraft DEN HAAG - De edelherten die op Terschelling zijn aangetroffen zijn daar illegaal uitgezet en de politie maakt proces verbaal op tegen de verdachten. Dat schrijft minister Verburg (Natuur) aan de Tweede Kamer. Verburg laat de herten vangen en zal -zorgen voor goede opvang, schrijft ze in antwoord op Kamer vragen van de PvdD. Edelherten komen normaliter niet voor op Terschelling. Eerder dit jaar doken berichten op over het 'mysterie'. Later zeiden eilandbe woners dat het ging om een kroeg- grap die uit de hand gelopen was. Golf van branden treft Veendam VEENDAM - Veendam wordt geteis terd door branden. In het centrum woedden het afgelopen anderhalf jaar dertien branden. Vooral win kels en horecagelegenheden wer den getroffen. In de nacht van maandag op dinsdag werd een ca fé in het centrum in de as gelegd. Volgens een woordvoerder van de politie is er nog geen patroon zichtbaar. Of de branden het werk zijn van een pyromaan kon hij dan ook niet zeggen. En woord voerder van de gemeente noemt de situatie 'zorgwekkend'. Veen- dam bekijkt wat er gedaan kan worden om de ongerustheid on der de bevolking weg te nemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 6