Goes gedoogt ruimte voor Polen Actie voor nieuwe dierenambulance Schouwen bereidt zich voor Gratis gastles tangodansen Waterschap: ton voor N57 22 I Woensdag 10 december 2008 PZC JÊËÊ éesétlHsDsuwcardersKantoor Zeeland VERKOOP BIJ EXECUTIE Op donderdag 11 december 2008 te 10.00 uur zal op het adres Robert Johnsonstraat 77 te MIDDELBURG ten laste van R. Strobos een Peugeot 106 XS 1.6 in het openbaar worden verkocht. De verkoop wordt gehouden bij opbod en de toewijzing zal geschie den aan de meestbiedende en tegen gerede betaling, zonder opgeld en zon der BTW. (Bezichtiging uur voor de verkoop) Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes Gemeente controleert ontmoetingsruimte in voormalige sportschool. door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes is niet van plan een eind te maken aan het gebruik van een voormalige sportschool als recreatieruimte voor Poolse seizoenskrachten. Een omwonende had geklaagd over geluidsoverlast uit het pand aan de Stoofstraat. In het weekein de zouden de Polen tot 's nachts twee uur bij elkaar groepen in de sportschool en harde muziek draaien. Volgens de omwonende heeft de politie na zijn klacht inge grepen en is het sindsdien rustig. Begin oktober sommeerde de ge meente de huurder van het pand, uitzendbureau Schiffelers Advies, de sportschool te ontruimen om dat er sprake zou zijn van illegale bewoning. Volgens het uitzendbu reau werd er alleen gerecreëerd. De Polen, vijftig in totaal, wonen in een aangrenzend pand. Overi gens zouden ook andere buiten lands werknemers, die elders in de regio zijn ondergebracht, naar de Stoofstraat komen. De gemeente heeft gisteren pools hoogte genomen. Volgens een woordvoerder zijn er geen aanwij zingen dat het pand wordt be woond. „Er staan alleen een zit hoek, fitnesstoestellen en een tele visie." De gemeente onderzoekt nu of de bestemming van het pand (maatschappelijk-educatief) overeenstemt met het gebruik als recreatieruimte voor buitenlandse werknemers. zierikzee - Het danskoppel Zoé Baart en Rafaël Oliana geven vrij dagavond in gebouw De Driehoek in Zierikzee tussen 20.00 en 21.00 uur een gratis gastles Argentijnse tango. Zij doen dit voorafgaand aan hun tweedaagse workshop za terdag en zondag van 10 tot 17 uur eveneens in De Driehoek. Voor beginners staat een tweede workshop in Zierikzee gepland op zaterdag 7 en zondag 8 februari. Nadere informatie: 06-11372697 of tangobasics@live.nl. Lia en John bij de oude wagen: „Het is een trouw beestje. Ik hou van deze bus. Hij doet altijd zo z'n best." foto Marijke Folkertsma Oud beestje heeft, met bijna 400.000 kilometer op de teller, afgedaan. door Esme Soesman DREISCHOR - Het 'trouwe beestje' heeft het keurig gedaan, maar het einde is in zicht. De dierenambu lance van de stichting Dierenvrien den Schouwen-Duiveland is, met bijna 400.000 kilometer op de tel ler, hard toe aan vervanging. Bij de Ciooo-supermarkten in Renesse en Nieuwerkerk heeft de stichting een stoel met inzamelbak neerge zet. Mensen kunnen daar hun sta tiegeldbonnetjes of los geld in de poneren. Met de aanschaf van een nieuwe ambulance is een bedrag van zo'n 10.000 euro gemoeid. De middelburg - Waterschap Zeeuw se Eilanden heeft gisteravond het laatste gaatje gedicht in de financie ring van de nieuwe Rijksweg N57 in de gemeente Veere. De algemene vergadering ging ak koord met de bijdrage van 100.000 euro die al een tijdje klaar lag. Al leen algemeen bestuurslid Joop Roodenburg stemde tegen. Het waterschap verwacht dat de nieuwe N57 sluipverkeer weghaalt van de waterschapswegen, waar door daar minder geld nodig is voor onderhoud en veiligheid. Roodenburg ziet de niéuwe N57 als een snelweg van Rijksweg A58 naar Europoort. Op zo'n verkeersader, die volop vrachtverkeer aantrekt, zit Walche ren volgens hem niet te wachten. Mercedesbus die nu in gebruik is en diens voorganger (een bestelwa gen) betaalden Storm en haar man John Honig uit eigen zak. Daarnaast heeft de stichting de be schikking over een serviceauto, die eveneens door het echtpaar ge schonken is. Geprobeerd wordt echter het benodigde bedrag nu door giften bij elkaar te sprokke len. Sowieso is het streven van de stichting Dierenvrienden Schou wen-Duiveland dat de ambulance voorziening na vijf jaar (dat is over één jaar) zelfvoorzienend zal zijn. De huidige ambulance werd drie jaar geleden tweedehands aange kocht met 200.000 kilometer op de teller. De Dierenvrienden heb ben nu een soortgelijk exemplaar op het oog, waarvoor ook al een Van adventsconcert en Christmas Carols tot Christmas Disco. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het aanbod varieert van adventsconcerten tot Christ mas Carols en Christmas disco. Schouwen-Duiveland bereidt zich voor op een muzikale kerst. Het interkerkelijk koor Haamstede verzorgt vrijdag 12 december een adventsconcert in de hervormde kerk aan de Ring in Haamstede. Aan het concert werken mee orga- niste Annet van der Linde, de Zeeuwse accordeonvereniging Con certina uit Oost-Souburg, kinder koor Sjofar uit Zierikzee, violiste Mirjam van den Hoek, dwarsfluitis- voorlopig koopcontact is getekend. „Ook een gele Mercedesbus, maar dan jonger en beter. Uit 2004, met rond de 75.000 kilometer op de tel ler." Gaat de koop definitief door dan wordt het interieur van de hui dige dierenambulance overgezet naar de nieuwe wagen. Dat gaat onder meer over een brancard, wa- 'Hadden we genoeg geld, dan zou ik wel een speciaal ventilatiesysteem willen' tervoorziening, allerhande maten kooitjes,.medicijnkast en vangbe- nodigdheden. „Zouden we genoeg geld hebben, dan zou ik wel een speciaal verwarmings- en ventila: tes Jente Vogelaar en Lindy Flik- weert en pianist Hans Biesma. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 13 december komt fanfa re Con Amore uit Noordgouwe naar verpleeghuis Cornelia in Zie rikzee voor een concert. Op het programma staan onder meer wer ken van Kirkpatrick, Mozart en Mendelssohn Barholdy. De avond begint om 19.00 uur. Gebouw De Driehoek aan het Kerkhof-zuidzijde in Zierikzee is diezelfde dag het toneel van een Christmas Disco voor kinderen van 6 tot 15 jaar. Van de bezoekers wordt verwacht dat zij in galakleding verschijnen. De discozaal is feestelijk aange kleed. De discoavond begint om 19.30 uur. Op het programma on- tiesysteem willen installeren. Maar ja, dat zijn echt dromen", verzucht Storm. Vooralsnog hoopt ze op een flinke bijdrage van mensen aan de nieuwe dierenambulance. Jaarlijks wordt meer dan 50.000 ki lometer met de bus gereden. Niet gek, met 's winters zo'n 3 a 4 mel dingen per dag - zomers oplopend tot 10 of 12 meldingen. Naast de ambulance heeft de stichting een serviceauto in gebruik. Daarmee worden bijvoorbeeld de ritjes naar De Mikke gemaakt, zodat de ambu lance op het eiland kan blijven. Ook de hondenuitlaatservice (waarvan de opbrengst het brand stofverbruik van de dierenambu lance bijna volledig dekt) maakt ge bruik van de serviceauto. Q www.dierenvriendensd.nl der meer de Kerstkranslimbo De Kerstfactor. In de Adriaanskerk zorgt de christelijk gemengde zang vereniging Vooruitgang Zij Ons Streven (VZOS) zaterdag 13 decem ber een groots opgezet kerstcon- Muzikale kerstverhalen en talrijke herkenbare kerstliederen eert. Verder werken aan het con cert mee Gospelkoor Worship en Jongererenkoor Corazon uit Zoe- termeer en Gospelkoor Reliance uit Zwijndrecht. Alles bij elkaar -zijn die avond 150 zangers en zan geressen present en zij worden be geleid door pianiste Cathy Kotoun,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 66