Leer- en werkboerderij breidt uit College heeft oog voor brillenmuseum r£jVj 21 27 36 Oproep: stuur foto's voor collage burgemeester Asselbergs in krant Provincie: zeehond beter beschermen Tissues Woensdag 10 december 2008 Veiligheidsregio schuift rampenplannen op de lange baan Tip? schouwen-duiveland@pzc.ni Vrouwen rugbyclub Oemoemenoe brengen bijzondere kalender uit De Stelle in Ouwerkerk wil groeien van twee naar tien werkplaatsen. door Esme Soesman ouwerkerk - Leer- en werkboerde rij De Stelle in Ouwerkerk breidt uit. Van de huidige twee plaatsen wil familie De Ruiter begin vol gend jaar doorgroeien naar zes plaatsen. Van de zomer kunnen er, is de bedoeling, tien mensen op de boerderij terecht. De Stelle biedt - via het Persoonsgebonden Budget - plaats aan mensen die niet aan het reguliere arbeidspro ces kunnen deelnemen. De werk zaamheden zijn gevarieerd, blijkt uit de opsomming van Astrid de Ruiter-Van Kleeft De werknemers zijn nu bijvoorbeeld in de weer met het maken van kerstpakket ten. Andere taken zijn het verzor gen van dieren, fruitteeltwerk zaamheden, het maken van jam en bedienen in het eigen koffie/lunchrestaurant. Op dit mo ment wordt er van dinsdag tot en met vrijdag werk geboden. Bij vol doende belangstelling komt ook de maandag erbij. De zorgboerderij is een initiatief van Astrid en haar man Hans, te vens initiatiefnemers van de stich ting Ojee ADHD. Medio 2007 opende deze stichting Malvers- weie; een zorg- en logeerboerderij voor ADHD-kinderen in Ouwer kerk. In weekeinden en schoolva kanties kunnen hier steeds maxi maal acht' kinderen terecht. Al bij opening bleek er een wachtlijst voor de, logeervoorziening te zijn. De Ruiters richtten in reactie daar op ook het woonhuis van De Stel le als logeerdependance in. Daar kunnen zes kinderen terecht. Het huidige aantal logeerplekken vol doet prima. „Het loopt fantas tisch", vat De Ruiter samen. De leer- en werkboerderij De Stel le is min of meer een nieuw initia tief Het plan ligt er al langer, maar door persoonlijke omstandighe den heeft de familie zich nog niet vol overgave op de uitvoering kun nen storten. De oudste zoon heeft Leer- en werkboerderij De Steile breidt uit van 2 naar 10 plaatsen. De zorgvoorziening biedt werk aan mensen die niet meekunnen in het reguliere arbeidsproces. door Ali Pankow burch-haamstede - Passend bij de naam van het brillenmuseum 'Ogen te kort' aan de Dapperweg in Burgh-Haamstede, keek het da gelijks gemeentebestuur gistermid dag de ogen uit in dit ware 'kijkpa- radijs' van Henk Bergmans en Fred van 't Loo. Bergmans is een ware collectioneur van brillen in talrijke uitvoeringen: monocles, lornets, Neurenbergers, pince-nez, fopbrillen, duikbrillen en drie-di mensionale brillen. Tot zijn collec tie behoren ook brillen van be roemde ontwerpers en exempla ren die beroemde personen heb ben gedragen. Wethouder Wijn and Renden bezocht het brillen museum al eerder naar aanleiding van een subsidieverzoek. Hij was zo verrast over wat hij hier in die voormalige boerenschuur aantrof dat hij dit ook de overige leden van het college van B en W en ge meentesecretaris Marieke van de Heuvel wilde laten zien. Zij zagen hier gisteren een van de nieuwste aanwinsten: een tafel gemaakt van 'vrouwenbenen', die ooit dienst deden in de kousenpresentatie. In 'Ogen te kort' zijn die benen tot ta felpoten getransformeerd. Voor zien van een kanten kousenband dragen ze een vitrine met beziens waardige objecten. zierikzee - Jack Asselbergs neemt vrijdag afscheid van de gemeente Schouwen-Duiveland. Hoe kijkt u terug op de burgemees ter? Heeft u hem ontmoet in het dorpshuis, op de golfbaan of bij u thuis? Plaats uw digitale foto op de PZC-site in het album 'Asselbergs' door te klikken op'foto' en vervol gens op 'stuur foto'. Van uw inzen dingen wordt een paginagrote col lage gemaakt die zaterdag in de PZC wordt gepubliceerd. Ook ver halen of anekdotes over Asselbergs zijn welkom. Die kunt u kwijt op de Schouwen-Duivelandse pagina op www.pzc.nl. De receptie van de burgemeester is vrijdag van 18.30 tot 20.30 uur in het gemeen tehuis. Omstreeks 20.00 uur blik ken Jannekee en Endrik terug op de loopbaan van Asselbergs. vorig jaar een ernstig ongeluk ge had en is pas sinds een paar we ken weer thuis. Tijd om het optui gen van de leer- en werkboerderij nu voluit op te pakken. Zo zijn er plannen om De Stelle ri goureus her in te richten. De ver schillende onderdelen van het be drijf (jamkokerij, restaurant, win kel etc.) zijn nu in verschillende schuren ondergebracht. De bedoe ling is straks alles in de grootste loods te concentreren, zodat er meer overzicht is. Dit plan wordt uitgevoerd als de boel financieel en bestemmingsplan matig rond is. Zelfde regels Zeeuwse wateren als in Waddenzee. middelburg - Garnalenvissers ver dienen van oudsher een plaats in de Ooster- en Westerschelde en de Voordelta, vindt het dagelijks pro vinciebestuur, maar ze moeten er wel meer rekening houden met de 'kwetsbare' zeehondenpopulaties. De provincie heeft dit gisteren aan het ministerie van Landbouw be kend gemaakt in reactie op een na tuurwetvergunning voor de garna lenvisserij. In de Zeeuwse wateren moeten de zelfde strenge regels voor bescher ming van zeehonden gaan gelden als in de Waddenzee, stelt de pro vincie. En een flink stuk van de Ooster- schelde zou dicht moeten voor gar nalenvisserij om vogels en zeehon den rust te bieden. Dat betreft het Neeltje Jans-Roggenplaatcomplex (met Oliegeultje) en het noorde lijk deel van de Vondelings- Galgenplaat. Tip? redactie@pzc.nl Toen de zesjarige Suen vla mor ste op tafel vroeg zijn moeder hem een schoonmaakdoekje te halen uit de keuken. Na enig speurwerk kwam hij aangerend met iets wat voor hem doorging voor een doos tissues. Het bleek echter een pak inlegkruisjes te zijn van z'n moeder. Tot grote hi lariteit van zijn grote zus, moe der en oma, die samen met opa was blijven eten. Toen opa terugkeerde uit de keu ken, waar hij de borden had afge wassen, vertelde Sven's zus het verhaal aan haar grootvader: „Opa, mama vroeg Sven een tis sue te halen om de vla mee weg te vegen van tafel, en waar denk je dat-ie mee aan komt zetten? Juist, een doos met'aanlegkrui- zen van mama!" Henk Bergmans geeft toelichting aan (van links naar rechts) wethouder Houtekamer, burgemeester Asselbergs, gemeentesecretaris Van den Heuvel, me vrouw Asselbergs en de wethouders Renden en Verseput. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65