het vrouwenrugby organisatie en blijft in ProTour Braziliaan Ronaldo gaat weer voetballen in zijn vaderland B PZC Woensdag 10 december 2008 37 vrouwenrugby zien. We willen ste reotypen ontkrachten." Dat is aardig gelukt. Op de twaalf foto's zijn charmante Oemoeme- noe-vrouwen te zien die in fraaie kledij aan het rugbyen zijn. Ze zijn door verschillende Middelburgse zaken in nieuwe kleren gestoken en door een visagiste opgemaakt. Al in mei werden de eerste foto's gemaakt, daarna waren er nog ses sies in augustus en september. Er zijn duizend verjaardagskalen ders gedrukt. Ze kosten 9,95 euro. Een deel van de opbrengst (2,50 euro per kalender) gaat naar de stichting Pink Ribbon, die zich in zet de problematiek omtrent borst- Slechte wedstrijd De Heerenstraat RILLAND - Het driebandenteam van De Heerenstraat verloor in de derde divisie van koploper Veiling- zicht 1: 2-6. De eindstand was niet verontrustend maar wel het krachtsverschil. André Karelse wist zijn tegenstander van het lijf te houden, maar Jan Westdorp, Jean Louis Smulder en Rinus Rijk waren kansloos. De slechtste partij tot-nu-toe had dan ook een ver diende nederlaag als gevolg. Opnieuw zege FM Sranang GOES - De zaalvoetballers van FM Sranang boekten in het thuisduel met Oud Veldhoven hun derde op eenvolgende competitie-overwin ning: 7-3. De basis voor die ruime zege werd al in de eerste helft ge legd. Van 5-0 werd het na de rust eerst nog 7-0, voordat Oud Veldho ven iets terug kon doen. Ryan de Regt, Steven Fitsch, Lionell Fitsch en Iby El-Uarichi waren de doel puntenmakers van Sranang. Medailles voor Zeeuwse judoka's MIDDELBURG - Op een judotoer nooi in Noord-Frankrijk zijn ver schillende Zeeuwse deelnemers in de prijzen gevallen. Tess van 't Westende (Sportschool De Korte uit Hoogvliet) en Iris Catsburg (De Boevere) verloren beiden in de finale. Tessa van Meerkerk van Judo Goes verloor alleen haar eerste wed strijd. Via de herkansingen greep ze toch nog brons. Raymond Mohr trainer van Lewedorpse Boys MIDDELBURG - Raymond Mohr uit Heinkenszand gaat met onmiddel lijke ingang de vacature van hoofd trainer bij w Lewedorpse boys in vullen. Hij volgt Erik van Britsom op, die er enkele weken geleden mee stopte. Arnold Verdonk, die bereid was om tijdelijk de eerste selectie van de Lewedorpse Boys onder zijn hoede te nemen, zal zich weer ont fermen over het tweede elftal. Rinus Zegers na val in Schouderoperatie ziekenhuis opgenomen Edzard van Ewijk ZAAMSLAG - Voetbaltrainer Rinus Zegers is na een val tijdens een fietstochtje in het ziekenhuis opge nomen. Er werd gevreesd voor een breuk van zijn heup, maar de foto's hebben dat nog niet uitgewe zen. Ook heeft hij last van zijn bo venbeen. Hoe lang Zaamslag-trainer in het ziekenhuis moet blijven, is nog on zeker. De trainingen worden waar genomen door Rinus Kolijn. MIDDELBURG - Edzard van Ewijk gaat onder het mes. De 27-jarige mountainbiker uit Wolphaartsdijk kwam twee weken geleden tijdens een wedstrijd in Heinkenszand on gelukkig ten,val en liep daarbij een ernstige schouderblesssure op. In het ziekenhuis van Herentals bleek gisteren dat alleen een opera tie zekerheid geeft dat Van Ewijk volledig herstelt. Hij wordt geope reerd door dokter Claes. kanker meer bekendheid te geven. Op de foto's, te beginnen links bo ven, met de klok mee: Conversie, met Rosanne den Toonder (links) en Linda Riel. Tackle, met Joëlle Hoevenaar (links) en Jasmine van der Waal. Try, met Marieke van der Leije en Line out, met Addie van Liere. SAO PAULO - De Braziliaanse aan valler Ronaldo hoopt bij Co rinthians zijn rentree op het voet balveld te kunnen maken. De 32-jarige spits bereikte gisteren een mondelinge overeenkomst met de club uit Sao Paulo. Ronal do ondertekent binnenkort een eenjarig contract, zo liet zijn zaak waarnemer Fabiano Farah weten. De club bevestigde dat beide par tijen dicht bij een akkoord zijn. Ronaldo raakte begin dit jaar in dienst van AC Milan zwaargebles- seerd aan zijn linkerknie tijdens het duel met Livorno. De spits is nog steeds aan het revalideren van de noodzakelijke operatie. Zijn contract bij AC Milan werd in de zomer ontbonden. PSV informeer de in juli bij mensen rondom Ro naldo of hij interesse had in Eind hoven te revalideren, maar tot een concreet gesprek kwam het'niet. De drievoudig wereldvoetballer van het jaar begon zijn internatio nale carrière bij PSV. Later speelde Ronaldo voor FC Barcelona, Inter- nazionale, Real Madrid en AC Mi lan. In 1994 en 2002 werd hij met de nationale ploeg wereldkampi oen. Ronaldo verscheen vorige maand weer op het veld bij een vriendschappelijke wedstrijd in Marokko, georganiseerd door de Verenigde Naties. Voorzitter Pat McQuaid verklaar de: „Wij zijn er trots op aan te kunnen kondigen dat de Eneco Tour voor de komende vier jaar onderdeel blijft van de ProTour." Jeroen Overgoor van sponsor Ene- De Eneco Tour en Terneuzen co is verheugd met de toewijzing. „Wij beschouwen de Eneco Tour als het vlaggenschip van onze wie- lersponsoring. En we zijn blij dat er nu een eind is gekomen aan de periode van onzekerheid rond de De Eneco Tour kwam in 2007 voor het eerst naar Terneuzen. De Belg Wouter Weylandt won de etappe die in Maldegem was gestart en een groot deel van Zeeuws Vlaanderen hard doorkruist. Het sprinttalent van Quick Step was op de lange aankomst in Terneuzen sneller dan Thor Hushovd. Vorig jaar kwam de Eneco Tour weer naar Terneuzen. De rit vanuit Nieu- wegein werd gewonnen door Daniele Bennati voor Tom Boonen. wedstrijd", reageerde hij op de UCI-berichten. De sportieve organisatie van de etappewedstrijd komt in handen van Golazo Sports van Rob Dis- cart, die onder meer ook de Ron de van België in zijn huidige vorm, de Zesdaagsen van Hasselt en Gent, de Memorial van Dam me en het Diamond tennistoer nooi in Antwerpen organiseert. Henk van Mulukom kondigde gis teren aan dat hij naar het CAS stapt, het internationale sportge- rechtshof. De EnearTour, die als twaalfde wedstrijd in de ProTour komt, wordt volgend jaar verreden van 19 tot en met 26 augustus. Ron Barbé, voorzitter van het Terneuzense organisatiecomité: „De ontwik kelingen die nu bekend zijn geworden, hebben ons verrast, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63