Eneco Tour krijgt een andere De andere kant van Voetballers Heerenveen gaan op turnles om blessures te voorkomen Honkballer Greg Maddux kondigt einde van imposante carrière aan Scheurtje in meniscus De Guzman 36 Woensdag 10 december 2008 PZC Beloften van Friese ploeg zijn trendsetters in voetballerij. heerenveen - Voetballers kunnen „nog geen fatsoenlijke koprol ma- ken", grinnikt .turncoach Tjalling van den Berg. Daarom gaan ze in Heerenveen op turnles. Vandaag zetten de eerste beloften van SC HeerenVeen een stap .over de drempel van de Heerenveense turnschool. De samenwerking tus sen de profvoetballers en Turncen- trum Sportstad Heerenveen wordt officieel getekend en de komende jaren verder uitgebreid. Heeren veen is er een voorloper mee in het land. Het fenomeen van turnende voet- bailers begon als een grapje. Van den Berg haalde Foppe de Haan een tijdje geleden met zijn selectie van Jong Oranje naar de nieuwe turnhal om hen wat evenwicht- kunstjes te leren. „Voetballers ge bruiken alleen de benen en de voe ten. Maar er is veel méér." Daarna volgde de olympische zeilploeg van trainer lacco Koops. Zeilers hebben immers veel met even wicht. „Ze hangen allemaal buiten boord." Toen kwamen de handbal lers. Die sport is „ook één en al evenwicht". En nu volgt dus het betaald voetbal. Schoorvoetend, want Van den Berg heeft de hoogste voetbalselec tie van SC Heerenveen nog niet over de streep. „Met die jongens loop je snel vast." De turncoach wijst naar de problemen die zijn maat Gertjan Verbeek momenteel ondervindt bij de oude garde van Feyenoord. De dertigers mopperen over nieu we trainingsmanieren. Blessures zijn er aan de lopende band. Ver beek was trouwens een groot voor stander van de samenwerking met turners, weet Van den Berg. „En het voorkomt juist een hoop bles sures." Turnen is handig bij meerdere kunstjes op de grasmat, weet Van den Berg. Neem de koprol. Of een voorwaartse snoekduik bij een la ge voorzet voor de goal. „Evenwicht is alles." Werper boekt 355 overwinningen in competitie VS. las vegas - Greg Maddux beëin digt zijn honkbalcarrière. De 42-ja- rige werper met imposante erelijst maakte dat maandag officieel be kend in Las Vegas. Maddux is een van de beste wer pers uit de geschiedenis van de Amerikaanse honkbalcompetitie. Hij staat met 355 zeges achtste op de lijst van werpers met de meeste overwinningen en won vier keer op rij de Cy Young Award voor beste werper in de National Lea gue. Maddux, die vanwege zijn strijdlust bekendstond als 'The Mad Dog', speelde in zijn loop baan voor Chicago Cubs, Atlanta Braves, LA Dodgers en de San Die go Padres. „Ik denk dat ik nog steeds kan honkballen, maar niet meer zo goed als ik zou willen", zei Maddux maandag. Hij was actief gedurende 23 seizoe nen. „Het zal moeilijk worden het honkbal achter me te laten, maar het is tijd om het te gaan probe ren." Maddux had zijn teamgeno ten al voor het seizoen op de hoog te gesteld van zijn besluit, maar wilde niet dat het naar buiten zou komen. „Ik had geen zin in een sei zoen dat zou aanvoelen als een af- scheidstoernee." ROTTERDAM - Feyenoord beleeft dit seizoen weinig plezier aan Jona than de Guzman. Vorige week kreeg hij bij een wedstrijd van Jong Feyenoord last van zijn knie. Uit een MRI-scan bleek dat de ge boren Canadees een scheurtje in zijn meniscus heeft. De middenvelder speelde deze voetbaljaargang pas twee duels voor de Rotterdammers. De Guz man kampte eerder al met lies klachten en een bovenbeenblessu re. Feyenoord gaat de de blessure van De Guzman de komende da gen nader onderzoeken. Het is nog niet bekend hoe lang de jeugd- international van deze nieuwe te genslag moet herstellen. Ook Ti mothy Derijck sloot zich aan bij de ziekenboeg van de Rotterdam mers. Net als De Guzman wordt het ongemak van de Belgische ver dediger nader onderzocht. UITSLAGEN K BASKETBAL New York. NBA. Miami Heat - Charlotte Bob cats 100-96, Oklahoma City Thunder - Golden State Warriors 102-112, Memphis Grizzlies - Houston Rockets 109-97, LA Clippers - Orlan do Magic 88-95. BILJARTEN Driebanden. Derde divisie, poule 4. De Hee renstraat - Veilingzicht 1 2-6; Jan Westdorp - Jan van Oosterhout 17-35, 46; André Karelse - Ben Frijters 35-32, 61; Jean Louis Smulder - Theo de Jong 15-30, 52; Rinus Rijk - Rinus Ma- chielse 22-30, 80. Vrouwen Oemoemenoe brengen bijzondere verjaardagskalender uit. door Koen de Vries MIDDELBURG - De vrouwen van rugbyclub Oemoemenoe uit Mid delburg doen ook andere dingen dan achter een ovalen bal aanren nen. Ze zitten regelmatig bijelkaar om over allerlei zaken te mijme ren. Zo kwamen ze op het idee om een kalender te maken die vooroordelen over het vrouwen- rugby weg moet nemen. En om het goede doel te steunen. Voor alle duidelijkheid, het gaat niet om de zoveelste blootkalen der. „We willen meiden die mode bewust zijn, laten zien dat ieder een kan rugbyen. Ook zij", vertelt Oemoemenoe-speelster Linda Riel, die verschillende keren voor het nationale vrouwenteam uit kwam. „Bovendien laten we met deze foto's de andere kant van het TENNIS Rotterdam. Masters. Vrouwen, eerste ron de: Bertens (7) - De Beer 4-6 6-4 6-4, Sentis - Gomperts (8) 5-7 6-4 opgave. Mannen, eer ste ronde: Van de Meer - Wijnmalen (7) 4-6 6-3 7-6, Lucassen - Smit (8) 6-4 5-7 6-3. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA WOENSDAG BILJARTEN Driebanden. Vierde divisie, poule 5. 's Lands Welvaren 3 - Hoondert/de Waard. Locatie: Tapperij 's Lands Welvaren, Kwadendamme. Aanvang; 19.30 uur. Terneuzen zal voor de meeste kwaliteit kiezen in 2010. door Frits Bakker TERNEUZEN - De Eneco Tour keert- voor de komende vier jaar terug op de kalender als een wedstrijd voor de ProTour. De organisatie komt in nieuwe handen. Henk van Mulukom en Bart Voskamp hebben zich na een scheuring bin nen het bestuur en onenigheid met de sponsor afgescheiden. De Nederlands/Belgische ronde deed in de afgelopen twee jaar ook Terneuzen aan. Ron Barbé is met zijn comité ook weer kandidaat voor één of twee etappes in 2010. „De ontwikkelingen die nu be kend zijn geworden, hebben ons verrast", zei hij gisteren. „Voor ons wordt het nu een kwestie van tac tisch manoeuvreren." Het Terneuzense organisaticomité had in principe afspraken met de Nederlandse kant van de organisa tie, die een eigen Benelux ronde zou gaan houden. „Maar de UCI heeft nu beslist om de Eneco Tour in een nieuwe vorm toe te laten in de ProTour. Dan wordt het een an der verhaal. Wij hebben gezegd dat we interesse hebben in één of twee etappes die heel Zeeuws Vlaanderen aandoen en zullen kie zen voor de ronde die de meeste kwaliteit te bieden heeft." De Eneco Tour was een samenvoe ging van twee grote ronden: de Ronde van Nederland en van Bel gië. Twee organisaties hadden el kaar gevonden, maar groeiden in de afgelopen twee jaar zo ver uit el kaar, dat samenwerking uitgeslo ten was. De Nederlandse poot, met Henk van Mulukom (die aanvankelijk de UCI-licentie had) en Bart Vos kamp, had verwacht ook volgend jaar de rechten op de kalender te krijgen. De UCI heeft gisteren ech ter anders beslist. lilil H1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 62