op voor ouders I Coalitiepartijen botsen over verbod godslastering Straf tegen dominee geëist wegens ontucht verlengd 'Veiligheid spoor in orde' Keukemiutiio De Looff x L pzc Woensdag 10 december 2008 5 leeuwarden - Voor de rechtbank van Leeuwarden is gisteren acht tien maanden cel geëist tegen een vrijgemaakt-gereformeerde predi kant. Hij wordt verdacht van ern stige ontucht met zijn nichtje en het mishandelen van zijn vrouw. Beide zaken speelden in de jaren negentig en begin deze eeuw in het Friese Blija en Emmen. De pre dikant werd ook door zijn vrouw beschuldigd van vijf verkrachtin gen. Hoewel het OM dit aanneme lijk acht, kon zij dit niet bewijzen. Die aanklacht kwam te vervallen. De man ontkende de beschuldigin gen, behalve de mishandelingen. Hij gaf ook toe als vijftienjarige zijn toen zeven jaar jongere stief- zusje te hebben misbruikt. De man is niet meer welkom op een evangelisatiecamping waar hij werkte. Daar zou hij op intieme wijze met tienermeisjes zijn omge gaan. Na de vakantie zou hij meis jes hebben opgewacht bij school. De verdachte zei te zijn ontspoord nadat hij als predikant in aanva ring kwam met de kerkenraad van zijn gemeente in Blija. Omdat geen enkele vrijgemaakt-gerefor meerde gemeente hem nog wilde beroepen, werkte hij de laatste ja ren als taxichauffeur in Zeeland. De rechtbank doet dinsdag 23 de cember uitspraak. kend bevallen, beter dan ik had verwacht." Van Vuuren vindt het goed dat het incasseren van het belastingvoor deel voor werkende ouders een voudiger is geworden. Wel loert een ander gevaar: dit gaat de over heid veel meer. geld kosten dan is begroot. Ouders die toch al verlof Opnamen zonder dat ze van die vergoeding gebruik maakten, kun foto David van Dam/ GPD nen nu wel geld krijgen voor hun eventuele tweede of derde kind. Van Vuuren: „De overheid wil met deze maatregel het gedrag van ouders veranderen. Door middel van een financiële prikkel kunnen zij werk en zorg beter combineren en blijven zij behouden voor de ar beidsmarkt. Maar de regering zal ook veel geld kwijt zijn aan men sen die dat verlof toch al opna- Verlof is een recht Ouders kunnen verlof opne men als zij zorgen voor kinde ren tot acht jaar. Daarvoor moeten ze minimaal een jaar werkzaam zijn bij dezelfde werkgever. Per kind hebben ze recht op een keer ouderschaps verlof. s» Werkgevers kunnen opname van ouderschapsverlof volgens de standaardregeling niet wei geren: in een periode van zes maanden mag een ouder altijd maximaal de helft van het aan tal uren dat die in een week werkt opnemen. In sommige si tuaties geldt wel dat een werk gever verlof mag weigeren als door de opname het bedrijf in ernstige problemen zou ko men. Een ouder krijgt geen salaris voor de verlofuren. In cao's kunnen aanvullende arbeids voorwaarden staan. In sommi ge bedrijfstakken, zoals het on derwijs, worden ouders gedeel telijk doorbetaald. men, ook al kregen ze geen vergoe- ding." Volgens Van Vuuren is de ouder schapsverlofkorting vergelijkbaar met de oppasvergoeding voor opa's en oma's. Grootouders die toch al op kinderen pasten stroom den massaal toe toen ze hoorden dat ze geld konden krijgen. De re geling van staatssecretaris Sharon Dijksma eindigde in een financieel debacle en de geldkraan werd dichtgedraaid. „Ook hier dreigt het gevaar dat de kosten uit de hand lopen", waarschuwt Van Vuuren. Bij de Stichting Werkende Ouders haalt Roos Wouters opgelucht adem dat de ouderschapsverlofkor ting nu toegankelijk is voor ieder een. „Je eierstokken zijn al ver jaard als dat allemaal via die levens loopregeling moet", zegt Wouters, moeder van twee kinderen, gek scherend. Ze heeft geen vaste baan en komt daarom zelf niet-in aan merking voor het fiscale voordeel. Wel verwacht ze een enorme toe loop. „Hoe meer inkomen mensen kunnen behouden, des te-meer mensen hier gebruik van gaan ma ken. Kinderen krijgen is een dure grap." den haag - De veiligheid op het spoor is niet in gevaar. Er is ge noeg tijd beschikbaar voor spoor- onderhoud en de kwaliteit van wissels en rails is niet afgenomen. Dat stelt minister Camiel Eurlings van Verkeer in een brief die' van daag naar de Tweede Kamer gaat. FNV Bondgenoten bestrijdt de conclusies van Eurlings. De bond presenteerde eind oktober een on derzoek, waaruit blijkt dat ruim de helft van de 1200 ondervraagde spoorwerkers vindt dat er te wei nig vakkundig onderhoudsperso neel is om het werk goed uit te voeren. Doordat steeds vaker 's nachts moet worden gewerkt om reizigers niet lastig te vallen, geven veel spoorwerkers hun baan op. De verkeersminister stelt echter dat de kwaliteit van het spoorweg net niet is afgenomen. Hij deelt wel de zorgen over de uittocht van gekwalificeerd personeel. den haag - De Immigratie- en Na turalisatiedienst (IND) moet zeker 1500 bezwaarschriften behandelen van ex-asielzoekers die vinden dat ze ten onrechte zijn uitgesloten van de pardonregeling. Dat is het gevolg van een uitspraak die de Raad van State vorige week deed. De hoogste bestuursrechter oor deelde dat staatssecretaris Albay- rak (Justitie) inhoudelijk moet in gaan op de bezwaren van vreemde lingen die niet vallen onder het pardon. Zij had juist besloten deze zaken snel af te handelen om ein deloze procedures te voorkomen. Albayrak schreef de TXveede Ka mer gisteren dat circa 1500 be zwaarschriften zijn ingediend, die de IND nu inhoudelijk zal behan delen. Ook komen alle bezwaren die nog binnenkomen in aanmer king voor een inhoudelijk oordeel. Albayrak benadrukt dat de Raad van State de kern van haar aanpak niet ter discussie stelt. Ze wijst er ook op dat de bestuursrechter zich niet verzet tegen de inhoud van de pardonregeling en de voorwaar den die Albayrak stelde waaronder ex-asielzoekers een verblijfsvergun ning kunnen krijgen. De Tweede Kamer reageerde vori ge week bezorgd op de uitspraak van de Raad van State. CDA en PvdA geven elk andere uitleg aan oplossing Hirsch Ballin. den haag - De coalitiepartijen in de TWeede Kamer dreigen op nieuw met elkaar in aanvaring te komen over het verbod op godslas tering. CDA en PvdA willen elk een andere uitleg geven aan de op lossing die minister Hirsch Ballin van Justitie heeft bedacht om het verbod te kunnen schrappen. De minister stelt voor ter compen satie de antidiscriminatiebepaling van artikel 137c uit het Wetboek van Strafrecht aan te vullen. Met die aanpassing moet helder wor den dat ernstige bedreigingen die duidelijk zijn gericht tegen een groep mensen, strafbaar zijn. Het CDA vindt dat de aanvulling van het antidiscriminatiebeginsel moet worden uitgelegd als een ver breding. „Anders houden we het verbod op godslastering liever in stand", zei Kamerlid Sybrand van Haersma Buma gisteren. „Ik zie niet wat het bezwaar is tegen het beschermen van gelovigen in hun diepste gevoelens." Coalitiegenoot PvdA redeneert omgekeerd. „Aan een verbreding doen wij niet mee", zei Ton Heerts. Hij wil juist horen dat de antidiscriminatiebe paling uitsluitend wordt verduide lijkt. De PvdA vindt dat je specifie ke groepen in de samenleving niet zomaar mag beledigen, maar is te gen een extra uitzonderingspositie voor gelovigen. De Tweede Kamer debatteert woensdag met Hirsch Ballin over zijn voorstel om het verbod op godslastering (artikel 147) te schrappen en het antidiscrimina tiebeginsel aan te vullen. Derde coalitiepartij Christenunie reageer de eerder teleurgesteld op de oplos sing die de minister voorstelt. Tegenover Keukenstudio De Looff bewijst dat topdesign betaalbaar kan zijn! Zeer korte levertijden Perfecte service en nazorg Eén aanspreekpunt 5 jaar garantie op keukens Zeer scherpe prijzen Bedrijfsweg 11, 4387 PD Vlissïngen T: 0118 - 491929 www.keukenstudiodèioóff.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5