Middenstand eist actie gemeente Wellicht toch opknapbeurt voor speeltuintje in Anna Jacobapolder Raad twijfelt over noodkrediet voor het maatschappelijk werk B PZC Woensdag 10 december 2008 I 25 Rapport over behoud winkels bleef ruim een jaar in de la liggen. door Rob Paardekam THOLEN - De Thoolse Onderne mers Federatie (TOF) is teleurge steld in de manier waarop de ge meente omgaat met een rapport over de detailhandel. „Alleen sa men kunnen we problemen oplos sen", vindt voorzitter Wim Brevet. „De politiek is nu aan zet." In de Thoolse dorpen verdwijnen steeds meer winkels. Dat komt de leefbaarheid niet ten goede. Daar om vroeg de politiek destijds aan ondernemers om mee te denken over mogelijke oplossingen. De on dernemersfederatie kwam meteen in actie en riep de hulp in van de Hogeschool Zeeland om het Thool se middenstandsbeleid eens gron dig tegen het licht te houden. Een lijvig rapport met de nodige aanbe velingen was het resultaat. De TOF vindt dat er bij de ge meente, anderhalf jaar- na de pre sentatie, nog maar bar weinig is ge daan met het document. „En dat terwijl u ons de opdracht gaf', be- t nadrukte Brevet deze week tijdens de commissie ruimte. „Het is tijd r om er nu samen de schouders on der te zetten, want alleen kunnen we het niet." Verschillende fracties trokken het boetekleed aan. „We zijn inder daad weinig daadkrachtig met het rapport aan de slag gegaan", stelde Johan Aarnoudse (SGP). Wethou der Karei Heijboer wierp tegen dat de gemeente de afgelopen tijd echt wel dingen heeft gedaan. Hij Thoolse ondernemers en het col- lege gaan snel rond de tafel om te bekijken hoe ze samen een goed beleid voor de midden stand op poten kunnen zetten. noemde de aanstaande herinrich ting van de Markt -in Sint-Maar tensdijk als voorbeeld. „Als er con crete zaken zijn, gaan wij ervoor", stelt hij. „Maar niet alles lukt. Zo hebben we gesproken met de He- ma, maar die laat het vooralsnog afweten." Conclusie aan het eind van het de bat was dat college en onderne mers beter moeten samenwerken om dingen tot stand te brengen. Er werd afgesproken dat beide par tijen vóór eind januari rond de ta fel gaan om over onder meer het rapport te praten. Uit dat document - waarvoor hon derden mensen zijn ondervraagd - blijkt onder meer dat bewoners niet erg tevreden zijn over het win kelklimaat in hun dorp. Sint-Anna- land doet het met een 6,7 nog het best, maar Oud-Vossemeer en Scherpenisse scoren met respectie velijk 5,3 en 4,3 erg slecht. De veel gehoorde klacht dat veel mensen de boodschappen buiten het dorp doen, wordt deels ondersteund. In Tholen, Stavenisse en Oud-Vosse meer gaat het overgrote deel ech ter nog naar de 'eigen super' voor de dagelijkse boodschappen. In het rapport worden tientallen aanbevelingen gedaan. Het aantrek ken van nieuwe ondernemers, de aanpak van parkeerproblemen en een betere uitstraling van het win kelgebied zijn er een paar van. De drie grote kernen (Sint-Annaland, Tholen en Sint-Maartensdijk) zou den nadrukkelijk op de kaart moe ten worden gezet, zodat ze een ver lies van winkels' in de kleine dor pen kunnen opvangen. De TOF wil ook graag een middenstands manager als schakel tussen onder nemers en gemeente. Daar lijkt de politiek weinig voor te voelen. door Rob Paardekam ANNA JACOBAPOLDER - Het lijkt er op dat de gemeente Tholen het enige speeltuintje van Anna Jaco bapolder toch een kleine opknap beurt wil geven. De nodige dorpsbewoners vragen daar al lang om en zijn boos dat er maar niets gebeurt. Ze willen dat enkele verouderde toestellen wor den vervangen, maar nog veel meer dat er rubberen tegels wor den aangelegd. Nu bestaat de on dergrond uit zand en dat zou tot door Rob Paardekam THOLEN - Het is nog maar zeer de f vraag of de Stichting Maatschappe- lijk werk en Welzijn Oosterschel- S deregio (SMWO) extra geld krijgt i van de gemeente Tholen om het f maatschappelijk werk op niveau te r kunnen houden. Dat bleek giste ren tijdens de vergadering van de commissie samenleving. I Het aantal Thoolse hulpvragen bij 1 het maatschappelijk werk is de af- I gelopen jaren flink toegenomen. K Tot nu toe kon de SMWO dat op- B vangen door de reserve in te zet- enorm smerige toestanden leiden, omdat veel katten het speeltuintje als kattenbak gebruiken. Hoewel de gemeente pas nog liet weten dat het speeltuintje aan alle geldende normen voldoet, sugge reerde wethouder Marianne Velt huis gisteren tijdens de commissie samenleving dat er toch iets staat te gebeuren. Het geldpotje voor de kleine kernen zou wellicht ruimte bieden. Verder bleef ze vaag. „We komen binnenkort met een voor stel. Dat moet u even afwachten." ten, maar dat kan niet langer. Daar door moeten de extra aangetrok ken mensen per 1 januari vertrek ken waardoor de wachtlijsten gaan stijgen. PvdA en CU in Tholen wil len dat voorkomen door een soort noodkrediet van vijftigduizend eu ro te verstrekken. Dat geeft de SM WO even lucht. In de tussentijd kan worden bekeken of ze wellicht wat taken kan afstoten. Andere partijen zeiden er nog niet van overtuigd te zijn dat het noodkre diet nodig is. Een definitief besluit valt tijdens de raadsvergadering. Hennepkwekerij ontdekt na zolderbrand GOES - Kortsluiting in een hennep kwekerij op de zolder van een wo ning aan de Franz Etzellaan in Goes was vermoedelijk de oorzaak van een brand gisteravond. Op de zolder werden zo'n tweehonderd volgroeide hennepplanten aange troffen. De buren zagen rond kwart over zes rook en waarschuw den de brandweer. Toen die aan kwam, stonden de bewoners al buiten. Om half negen had de Goe- se brandweer het vuur gedoofd. De zolderverdieping heeft rook- en waterschade opgelopen. Ook zit er een gat in het dak. Europees geld voor herstel streekeigen erf GOES - Voor het herstel van streek eigen erven in Midden- en Noord-Zeeland komt 71.000 euro beschikbaar uit een Europese pot voor plattelandsontwikkeling. Stichting Landschapsbeheer Zee land (SLZ), die het project uit voert, zet eenzelfde bedrag in, zo dat 142.000 euro in kas is om er ven in Zeeuwse stijl op te knap pen. SLZ is langer bezig om de er ven van boerderijen terug in oor spronkelijke stijl te brengen. De stichting geeft bijvoorbeeld ook cursussen aan boeren over inrich ting en verzorgen van hun erf. Ons Genoegen Kapelle houdt slagwerkconcert KAPELLE - Muziekvereniging Ons Genoegen uit Kapelle geeft zater dagavond een slagwerkconcert in het clubgebouw aan de Dijkwelse- weg. De percussionisten voeren een aan tal bijzondere nummers uit, zoals met de steeldrum, cd-begeleiding en samen met de dwarsfluitgroep. Het laatste nummer Back to Bozio wordt door 28 slagwerkers, uitge voerd. Ook vindt de première plaats van een arrangement van de jonge Martijn Oele getiteld Live is Life. Het concert begint om 19.00 uur. Schade aan vier auto's bij kop-staartbotsing kapelle - Bij een kop-staartbot- sing gisteren rond 08.00 uur in Ka pelle zijn vier voertuigen bescha digd. Er vielen geen gewonden. Een 56-jarige man uit Moerstraten reed over de N666 uit de richting Vierwegen. Voor hem stonden en kele auto's stil voor het rode ver keerslicht op het kruispunt Bern- hardweg-Oost/Goesestraatweg. De man had dit te laat in de gaten en botste achterop de stilstaande auto van een 45-jarige Goesenaar. Die botsing had een domino-effect waarbij vier wagens schade oplie pen. Gospelkoor Testimony geeft benefietconcert GOES - Gospelkoor Testimony uit Goes bestaat tien jaar en geeft za terdag een benefietconcert met als titel: Power of your love. Jongerenkoor Elsafan, kinderkoor Young Testimony en Theo van Te- ijlingen verlenen hun medewer king aan het concert. De opbrengst van het concert gaat naar de voedselbank Bevelanden en het Listrahuis in Roemenië. Het concert begint om 19.30 uur en vindt plaats in de Maranatha- kerlc in Goes. Eerder dit jaar vierde het koor het tienjarig bestaan in Parijs. Oude muziek in kerk 's-Heer Abtskerke 's-HEER ABTSKERKE - De muziek- groep Capriol geeft zondag in de Nederlands Hervormde Kerk in 's-Heer Abtskerke een concert. Capriol is een muziekgroep die ge specialiseerd is in de vertolking van oude muziek en laat deze ho ren met dia's van bijpassende schil derijen. De instrumenten die Capriol ge bruikt zijn replica's uit de late mid deleeuwen en renaissance, zoals kr- .omhoorn, blokfluit, zink, posau- ne, draailier en doedelzak. Het programma begint om 14.30 uur. Enquête winkelaanbod Tholen Inwoners die in het eigen dorp de boodschappen doen Rapportcijfer van inwoners voor winkelklimaat Oud-Vossemeer Poortvliet 0* Scherpenisse Sint-Annaland Sint-Maartensdijk Sint Philipsland „Stavenisse Tholen *in Scherpenisse zit geen supermarkt meer PZC Donja Odijk foto Leo Adriaansen bron 'Tholen,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59