verwoest was Een concert in plaats van een werkstuk "«ft Palestijnen spelen stuk op Goese Lyceum Waterschap met ton over de brug voor N57 Hansweertse kermis mag van college ook op zondag draaien 5-- CxL LU VANAF VANDAAG ÉP - 40% KORTING I VV OP DE NAJAARS- EN WINTERCOLLECTIE B PZC Woensdag 10 december 2008 23 GOES - Het enige, professionele jeugdtheatergezelschap uit de Pa lestijnse Gaza-strook zou in Goes spelen voor leerlingen van het Goese Lyceum, die van de theater school in het bijzonder. Dat ging niet door en nu komt een groep van de Westelijke Jordaanoever. Israël hield de grens met Gaza her metisch gesloten, zodat het Pales tijnse Theatre Day Productions on der leiding van de Nederlandse re gisseur Jan Willems niet het vlieg tuig naar Nederland kon pakken. Acteurs van de Westelijke Jordaan oever spelen daarom het stuk Plan-A the Game in Nederland en België, terwijl de oorspronkelijke spelers van Theatre Day Produc tions dat in Gaza opvoeren. Het theaterstuk gaat over vier ar me vrienden die de wildste plan nen maken om iets simpels als shampoo of tissues te bemachti gen. In Gaza is dat echter niet zo eenvoudig. De voorstelling is uitsluitend toe gankelijk voor leerlingen. door Henk Postma MIDDELBURG - Waterschap Zeeuw se Eilanden heeft gisteravond het laatste gaatje gedicht in de financie ring van de nieuwe Rijksweg N57 in de gemeente Veere. De algemene vergadering ging ak koord met de bijdrage van 100.000 euro die al een tijdje klaar lag. Al leen algemeen bestuurslid Joop Roodenburg stemde tegen. Het waterschap verwacht dat de nieuwe N57 sluipverkeer weghaalt van de waterschapswegen, waar door daar minder geld nodig is voor onderhoud en veiligheid. Roodenburg ziet de nieuwe N57 als een snelweg van Rijksweg A58 naar Europoort. Op zo'n verkeersa der, die volop vrachtverkeer aan trekt, zit Walcheren volgens hem niet te wachten. Gezworene Bert van der Hoef verwees naar een zit ting van de Raad van State. „Daar is gebleken dat geen sprake is van een toename van vrachtverkeer." Gebleken? Dat vond Roodenburg veel te kras uitgedrukt. door Luc Oggel HANSWEERT - De kermis in Hans- weert mag naar alle waarschijnlijk heid na jaren weer op zondag draaien. Binnen het Reimerswaal- se college van burgemeester en wethouders is daarvoor een 'posi tieve grondhouding', zegt wethou der Cees Knuit (PvdA). De Hansweertse kermis wordt tra ditiegetrouw rond Pasen gehou den. Op eerste paasdag (zondag) staan de attracties echter altijd stil. Een politieke meerderheid wilde tot nu toe vasthouden aan de zon dagsrust, ondanks dat Hansweert dorp overwegend katholiek is. Vanuit de dorpsraad 'is al meerde re keren aangedrongen op afschaf fing van de zondagssluiting. Afgelo pen zomer is een handtekeningen actie gehouden en voorzitter Adri Kortlever dacht aan een burgerini tiatief Binnen het college is nu een meer derheid voor het laten draaien van de kermis op zondag. „Dat moet kunnen, want Hansweert is toch een andere kern. Het jaarlijkse dweilbandfestival is ook op zon dag", zegt wethouder Cees Knuit, die benadrukt dat er nog niets offi cieel is. „We hebben binnenkort een evaluatiegesprek met de exploi tant, waar we dit punt in willen meenemen." Knuit heeft overi gens een paar jaar geleden, toen hij nog raadslid was, zelf ook een motie ingediend om de kermis op zondag te laten draaien. Die haal de het toen niet, omdat de christe lijke partijen tegen waren. Willem Philipse (84) exposeert met aquarellen in Kapelle. door Lilian Dominicus KLOETINGE - Ooit was Schore een mooi, levendig dorp met een win kelgalerij, een herberg met café, een pastorie, prachtige panden en schattige arbeiderswoninkjes. „Maar daar is niet veel meer van over", meent Willem Philipse (84), een geboren en getogen Scho renaar, die inmiddels alweer jaren in Kloetinge woont. Binnenkort exposeert hij in zorgcentrum Ce derhof in Kapelle met een serie van dertig aquarellen met als the ma het Schore van weleer. Philipse begon met aquarelleren op vijftigjarige leeftijd. „Ik had daar 's avonds de tijd voor en ik vond het fijn om te doen. Ik kan daar echt mezelf in kwijt." In die avonduurtjes, en later op pensioen gerechtigde leeftijd ook overdag, is langzamerhand een verzameling oude sfeerbeelden van de dorpen op Zuid-Beveland. ontstaan. Meestal kopieert Philipse het beeld dat op een oude prentbrief kaart staat en maakt daar een aqua rel in kleur van. „Het oorspronkelij ke materiaal is zwart-wit, maar je kunt natuurlijk wel bedenken dat het water blauw of grijs is of zo'n radarboot in de haven van Yerse- ke, dat daar veel zwart in zit." Maar Philipse maakt ook gebruik van eigen jeugdherinneringen, en dat maakt de afbeeldingen juist zo aardig. „Het huis van mijn opa en oma aan de Zuidweg heb ik uit mijn blote hoofd gemaakt. En voor het invullen van de kleuren... soms dan doe ik even mijn ogen dicht en dan zie ik weer hoe het was. Zoals met het bakkerijtje, dan weet ik het ineens weer: de gele ijsselsteentjes, het pannendak met groen mos en de groene deur. Tja, soms weet ik het ook niet meer precies en dan maak ik wel eens een pannendak blauw waar het rood had moeten zijn." Met een knipoog: „Maar wie weet dat nog, eigenlijk?" Toch zal voor veel oud-Schore naren de expositie een feest der herkenning zijn. Zo is er een af beelding van de Schoorse brug, die in 1939 werd afgebroken. „Te genwoordig hebben ze het in de krant over Schorebrug, maar daar moet ik om lachen. Dat klinkt zo IEDERE DONDERDAG IS HET BIJ INDOOR KARTING MIDDELBURG SPECIAL GO -KART DAY' KARTEN EN ETEN: j KEUZEMENU: 2x12 minuten karten spare-ribs/saté/ 2 CONSUMPTIES halve kip T 0118-617475 [reserveren gewenst] door Carmen van Zijl GOES - Alle eindexamenkandida ten VWO moeten een groot werk stuk maken voor school. Leerlin gen Anouk Bakker (17) en Lotte Walrave (17) van het Goese Ly ceum wilden geen suffe papieren opdracht maken, dus organiseer den ze een benefietconcert. „We hadden geen zin om 160 uur per persoon aan zoiets saais te be steden. Dus gingen we op zoek naar iets anders", vertelt Anouk. „We houden allebei van muziek en wilden dat combineren met het profielwerkstuk. We spelen al lebei saxofoon en ik zit in de band Minor Dance. Zo kwamen we op het idee", vult Lotte aan. Voor het goede doel kwamen ze uit bij Oxfam Novib, een organisa tie die mensen uit ontwikkelings landen helpt om uit de armoede te komen. „We staan achter de ideeën om mensen duurzame hulp te bieden", zegt Anouk. Poppodium 't Beest wordt 9 janua ri de locatie voor dit evenement. „Omdat ik veel bandjes ken, was het gemakkelijk om die te pro grammeren", gaat Lotte verder. Anouk hield zich bezig met het ad ministratieve gedeelte. „Sponsors vinden ging niet zo gemakkelijk als we dachten. Mails werden niet beantwoord, dus kwamen we op het idee om bij de bedrijven zelf langs te gaan. Zo konden we het persoonlijker maken en de bedrij ven een beetje onder druk te zet ten", vertelt Anouk lachend. En dat is gelukt, ze zijn door de sponsors helemaal uit de kosten. De opbrengsten van de kaartver koop gaan dus linea recta naar Ox fam Novib. Dan de muziek. „We hebben ver schillende soorten bands gekozen, dus we zijn benieuwd of het pu bliek dat leuk vindt", vertelt Lotte. „De muziek van Vota Fonzie, Die sel Disko en Stairs to Nowhere loopt uiteen van rock tot electro. En mijn band, Minor Dance, voegt daar dan ook weer iets aan toe:" De verkoop van kaarten is inmid dels begonnen. Via 't Beest en het Goese Lyceum zijn ze te bestellen voor zeven euro per stuk. Zaterdag 9 januari 'Notes for Novib' in 't Beest. Aanvang 20.00 uur. Lotte Walrave (links) en Anouk Bakker (rechts) hebben het benefietconcert 'Notes for Novib' op poten gezet. foto Dirk-Jan Gjeltema raar, het is de Schoorse brug." Ook zien we de Hoofdstraat met win kelgalerij en een herberg met café, met op de pui de vermelding van het telefoonnummer 2. „Wie num mer 1 had, dat weet ik niet. Maar alles is verwoest in de oorlog." Het station in Vlake, net boven Schore, is afgebroken in 1939. Op de voorgrond het stoomtramme- tje. „Vlake was indertijd belangrij ker dan Kapelle. De boemeltreinen stopten er wel, maar sneltreinen niet. Vlake was een belangrijke 'Soms doe ik mijn ogen dicht en dan zie ik weer hoe het was' schakel in de verbinding met Zeeuws-Vlaanderen. Vanuit Hans weert voer een pont naar Walsoor den. Later is diezelfde boot gaan varen tussen Terneuzen en Hoede- kenskerke." Zelf is Philipse trots op de aquarel met de kerk van Schore, indertijd een kruiskerk met een heel scheve toren. „Dat weet bijna niemand meer. In 1914 was de staat al heel slecht en dus werd er een stem ming gehouden. Vijftig procent wilde de kerk herstellen en vijftig procent wilde hem afbreken. Uit eindelijk is hij afgebroken en bleef alleen de toren staan. En die is la ter in de oorlog verwoest." Expositie aquarellen Schore door Wil lem Philipse, van 16 december tot en met 26 januari van 8.00 tot 21.00 uur, in en rond de binnentuin van zorgcen trum Cederhof in Kapelle. Willem Philipse SALONIKI g r i e k s rest au rant partycentrum G O E S Iedere donderdag en vrijdag Verse Visbar €l4,95p.p. Beestenmarkt 10 - Goes tel.(0113)215 715 www.saloniki.nl t/m maart iedere dinsdag gesloten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57