Toen het dorp Schore nog niet Goes gedoogt ruimte voor Polen Wisselend succes voor grotere Reimerswaalse bouwprojecten Strijd tunneltje Sloeweg gestopt 22 I Woensdag 10 december 2008 PZC Gemeente controleert ontmoetingsruimte in voormalige sportschool. door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes is niet van plan een eind te maken aan het gebruik van een voormalige sportschool als recreatieruimte voor Poolse seizoenskrachten. Een omwonende had geklaagd over geluidsoverlast uit het pand aan de Stoofstraat. In het weekein de zouden de Polen tot 's nachts twee uur bij elkaar groepen- in de sportschool en harde muziek draaien. Volgens de omwonende heeft de politie na zijn klacht inge grepen en is het sindsdien rustig. Begin oktober sommeerde de ge meente de huurder van het pand, uitzendbureau Schiffelers Advies, de sportschool te ontruimen om dat er sprake zou zijn van illegale bewoning. Volgens het uitzendbu reau werd er alleen gerecreëerd. De Polen, vijftig in totaal, wonen in een aangrenzend pand. Overi gens zouden ook andere buiten lands werknemers, die elders in de regio zijn ondergebracht, naar de Stoofstraat komen. De gemeente heeft gisteren pools hoogte genomen. Volgens een woordvoerder zijn er geen aanwij zingen dat het pand wordt be woond. „Er staan alleen een zit hoek, fitnesstoestellen en een tele visie." De gemeente onderzoekt nu of de bestemming van het pand (maat- schappelijk-educatief) overeen stemt met het gebruik als recreatie ruimte voor buitenlandse werkne mers. Schiffelers Advies heeft in middels ontheffing voor het pand aangevraagd. De gemeente ge doogt voorlopig het recreatieve ge bruik van de oude sportschool. NIEUWDORP - De strijd voor een fietstunneltje tussen Nieuwdorp en 's-Heerenhoek onder de te ver dubbelen Sloeweg is gestreden. De dorpsraad Nieuwdorp die het tun neltje per se wilde hebben voor een goede ontsluiting van Nieuw dorp, heeft; zelfs de handdoek in de ring gegooid. Half november trok de dorpsraad in een brief nog aan de bel bij de provincie en de gemeente Borsele. Vóór aanleg van de Westerschelde- tunnel was toegezegd dat Nieuw dorp er niet op achteruit mocht gaan, was het belangrijkste argu ment van de bewonersorganisatie. De provincie stuurde onlangs een reactie die slechts voor één uitleg vatbaar is: een fietstunneltje is he lemaal niet nodig. Slechts honderd fietsers zullen er 'gebruik van ma ken, aldus de provincie. Bij 's-Hee- renhoek komt een nieuwe aanslui ting op de Sloeweg met een door gaande weg tussen Nieuwdorp en 's-Heerenhoek. En fietsers hoeven zonder tunneltje ook maar zeven honderd meter om te rijden, geeft de provincie aan. GefechtsOfbrz/dO'CimKantoor 1 Zeeland VERKOOP BIJ EXECUTIE Op donderdag 11 december 2008 te 10.00 uur zal op het adres Robert Johnsonstraat 77 te MIDDELBURG ten laste van R. Strobos een Peugeot 106 XS 1.6 in het openbaar worden verkocht. De verkoop wordt gehouden bij opbod en de toewijzing zal geschie den aan de meestbiedende en tegen gerede betaling, zonder opgeld en zon der BTW. (Bezichtiging Va uur voor de verkoop) Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes Hof Lodijke loopt niet hard, voor Kruseveer is wel belangstelling. door Luc Oggel KRUININGEN - De twee grotere bouwprojecten in Reimerswaal, Hof Lodijke in Krabbendijke en Kruseveer in Kruiningen, kennen een wisselend succes. Dat leert na vraag bij de ontwikkelaars, respec tievelijk de Walcherse Bouw Unie (WBU) en Arcus. De WBU wil op het voormalige veilingterrein gefaseerd een 87 hui zen tellende wijk neerzetten. De verkoop van de eerste fase, die eind mei is begonnen, verloopt echter teleurstellend. Volgens WBU-directeur Gert van Kralin gen zijn tot nu toe tien woningen verkocht. „Het loopt niet lekker. We zijn aan het nadenken wat we daaraan kunnen doen." Hij wijt de tegenvallende verkoop aan de hui dige economische omstandighe den. Het project afblazen, is niet aan de orde. „Dat besluit hebben we nog niet genomen. Wel doen we het even rustig aan en ja, ver traging is dan het gevolg." Het andere in het het oog^ sprin gende project in de gemeente, Kruseveer op het voormalige veer- plein in Kruiningen, heeft minder te klagen. „Het gaat goed", zegt Mi chelle Agerbéek van ontwikkelaar Arcus. Van Veerhaven, de eerste fa se die bestaat uit 42 koopwonin gen, zeventien appartementen, zes penthouses en één boulevardwo ning, is de afgelopen maanden een groot deel verkocht. „De apparte menten zitten op meer dan zeven tig procent, van de woningen is iets meer dan de helft verkocht", aldus Agerbeek. De bouw begint dan ook volgens planning in maart-april. Het succes van Kruse veer verklaart Agerbeek onder meer door een 'scherpe prijs-kwa- liteitverhouding', en het feit dat de verkoop op de locatie zelf plaats vindt. „De markt is er echt nog Schore heeft ooit een kruiskerk gehad, blijkt uit de aquarellen van Willem Pieterse. In 1914 werd de kerk afgebroken, alleen de toren bleef staan. foto Dirk Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 56