dames ProTour Voetballers Heerenveen gaan op turnles om blessures te voorkomen WSSmHKBÊm WZ,Os! pzc Woensdag 10 december 2008 37 Hoek in winter tegen Terneuzen en Eekl© hoek - Behalve een wedstrijd te gen de Belgische profs van Wester- lo speelt Hoek in de winterstop ook tegen Terneuzen en FC Eeklo. Beide wedstrijden worden op ei gen yeld gespeeld. De wedstrijd tegen Terneuzen is op dinsdag 6 januari, op 13 januari komt FC Eeklo op bezoek. Hoek doet op 3 januari met het tweede elftal aan het soccertoer- Rinus Zegers na vai in ziekenhuis opgenomen zaamslag - Voetbaltrainer Rinus Zegers is na een val tijdens een fietstochtje in het ziekenhuis opge nomen. Er werd gevreesd voor een breuk van zijn heup, maar de foto's hebben dat nog niet uitgewe zen. Ook heeft hij last van zijn bo venbeen. Hoe lang Zaamslag-trainer in het ziekenhuis moet blijven, is nog on zeker. De trainingen worden waar genomen door Rinus Kolijn. Medailles voor Zeeuwse judoka's middelburg - Op een judotoer nooi in Noord-Frankrijk zijn ver schillende Zeeuwse deelnemers in de prijzen gevallen. - Tess van 't Westende (Sportschool De Korte uit Hoogvliet) en Iris Catsburg (De Boevere) verloren beiden in de finale. Tessa van Meerkerk van Judo Goes verloor alleen haar eerste wed strijd. Via de herkansingen greep ze toch nog brons. Opnieuw zege FM Sranang goes - De zaalvoetballers van FM Sranang boekten in het thuisduel met Oud Veldhoven hun derde op eenvolgende competitie-overwin ning: 7-3. De basis voor die ruime zege werd al in de eerste helft ge legd. Van 5-0 werd het na de rust eerst nog 7-0, voordat Oud Veldho ven iets terug kon doen. Ryan de Regt, Steven Fitsch, Lionell Fitsch en Iby El-Uarichi waren de doel puntenmakers van Sranang. heerenveen - Voetballers kunnen „nog geen fatsoenlijke koprol ma ken", grinnikt turncoach Tjalling van den Berg. Daarom gaan ze in Heerenveen op turnles. Vandaag zetten de eerste beloften van SC Heerenveen een stap over de drempel van de Heerenveense turnschool. De samenwerking tus sen de profvoetballers en Turncen- trum Sportstad Heerenveen wordt officieel getekend en de komende jaren verder uitgebreid. Heeren veen is er een voorloper mee in het land. Het fenomeen van turnende voet ballers begon als een grapje. Van den Berg haalde Foppe de Haan een tijdje geleden met zijn selectie van Jong Oranje naar de nieuwe turnhal om hen wat evenwicht- kunstjes te leren. „Voetballers ge bruiken alleen de benen en de voe ten. Maar er is veel méér." Daarna volgde de olympische zeilploeg van trainer Jacco Koops. Zeilers hebben immers veel met even wicht. „Ze hangen allemaal buiten boord." Toen kwamen de handbal lers. Die sport is „ook één en al evenwicht". En nu volgt dus het betaald voetbal. Schoorvoetend, want Van den Berg heeft de hoogste voetbalselec tie van SC Heerenveen nog niet over de streep. De dertigers mop peren over nieuwe trainingsmanie ren. Blessures zijn er aan de lopen de band. „En het voorkomt juist een hoop blessures." Turnen is handig bij meerdere kunstjes op de grasmat, weet Van den Berg. Neem de koprol. Of een voorwaartse snoekduik bij een la ge voorzet voor de goal. „Evenwicht is alles." kanker meer bekendheid te geven. Op de foto's, te beginnen links bo ven, met de klok mee: Conversie, met Rosanne den Toonder (links) en Linda Riel. Tackle, met Joëlle Hoevenaar (links) en Jasmine van der Waal. Try, met Marieke van der Leije en Line out, met Addie van Liere. De sportieve organisatie van de etappewedstrijd komt in handen van Golazo Sports van Rob Dis- cart, die onder meer ook de Ron de van België, de Zesdaagsen van Hasselt en Gent, de Memorial van Damme en het Diamond tennis toernooi in Antwerpen organi seert. Henk van Mulukom kondig de gisteren aan dat hij naar het CAS, het internationale sportge- rechtshof stapt, omdat hij vindt: dat hij de rechten op de wedstrijd en de datum heeft. De Eneco Tour, die als twaalfde wedstrijd in de ProTour komt, wordt volgend jaar verreden van 19 tot en met 26 augustus. Auto Mondo Terneuzen is vanaf 1 december Officieel Fiat Dealer voor heel Zeeuws-VIaanderenWij heten u van harte welkom op onze italiaanse Open Dagen; wij willen graag onze passie voor Italiaanse auto's met u delen! 'De Fiat 500 is er in ontelbare kl euren model 1 en en uitvoeringen alleen jouw smaak telt! Productiestraat 4 Terneuzen www.automondonl 0115-561628

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53