Ook rugbyvrouwen zijn charmante Eneco Tour krijgt andere organisatie en blijft in 3 6 Woensdag 10 december 2008 PZC Vrouwen Oemoemenoe brengen bijzondere verjaardagskalender uit. door Koen de Vries MIDDELBURG - De vrouwen van rugbyclub Oemoemenoe uit Mid delburg doen ook andere dingen dan achter een ovalen bal aanren nen. Ze zitten regelmatig bijelkaar om over allerlei zaken te mijme ren. Zo kwamen ze op het idee om een kalender te maken die vooroordelen over het vrouwen- rugby weg moet nemen. En om het goede doel te steunen. Voor alle duidelijkheid, het gaat niet om de zoveelste blootkalen der. „We willen meiden die mode bewust zijn, laten zien dat ieder een kan rugbyen. Ook zij", Vertelt Oemoemenoe-speelster Linda Riel, die verschillende keren voor het nationale vrouwenteam uit kwam. „Bovendien laten we met deze foto's de andere kant van het vrouwenrugby zien. We willen ste reotypen ontkrachten." Dat is aardig gelukt. Op de twaalf foto's zijn charmante Oemoeme- noe-vrouwen te zien die in fraaie kledij aan het rugbyen zijn. Ze zijn door verschillende Middelburgse zaken in nieuwe kleren gestoken en door een visagiste opgemaakt. Al in mei werden de eerste foto's gemaakt, daarna waren er nog ses sies in augustus en september. Er zijn duizend verjaardagskalen ders gedrukt. Ze kosten 9, 95 euro. Een deel van de opbrengst (2,50 euro per kalender) gaat naar de stichting Pink Ribbon, die zich in zet de problematiek omtrent borst- Terneuzen zal voor de meeste kwaliteit kiezen in 2010. door Frits Bakker TERNEUZEN - De Eneco Tour keert- voor de komende vier jaar terug op de kalender als een wedstrijd voor de ProTour. De organisatie komt in nieuwe handen. Henk van Mulukom en Bart Voskamp hebben zich na een scheuring bin nen het bestuur en onenigheid met de sponsor afgescheiden. De Nederlands/Belgische ronde deed in de afgelopen twee jaar ook - Terneuzen aan. Ron Barbé is met zijn comité ook weer kandidaat voor één of twee etappes in 2010. „De ontwikkelingen die nu be kend zijn geworden, hebben ons verrast", zei hij gisteren. „Voor ons wordt het nu een kwestie van tac tisch manoeuvreren." Het Terneuzense organisaticomité had in principe afspraken met de Nederlandse kant van de organisa tie, die een eigen Benelux ronde zou gaan houden. „Maar de UCI heeft nu beslist om de Eneco Tour in een nieuwe vorm toe te laten in de ProTour. Dan wordt het een an der verhaal. Wij hebben gezegd dat we interesse hebben in één of twee etappes die heel Zeeuws- Vlaanderen aandoen en zullen kie zen voor de ronde die de meeste kwaliteit te bieden heeft." De Eneco Tour was een samenvoe ging van twee grote ronden: de Ronde van Nederland en van Bel gië. Twee organisaties hadden el kaar gevonden, maar groeiden in de afgelopen twee jaar zo ver uit el kaar, dat samenwerking uitgeslo ten was. De Nederlandse poot, met Henk van Mulukom en Bart Voskamp, had verwacht ook vol gend jaar de rechten op de kalen der te krijgen. De UCI heeft giste ren echter anders beslist. Voorzitter Pat McQuaid verklaar de: „Wij zijn er trots op aan te kunnen kondigen dat de Eneco Tour voor de komende vier jaar onderdeel blijft van de ProTour." Jeroen Overgoor van sponsor Ene co is verheugd met de toewijzing. „Wij beschouwen de Eneco Tour De Eneco Tour en Terneuzen als het vlaggenschip van onze wie- lersponsoring. En we zijn blij dat er nu een eind is gekomen aan de periode van onzekerheid rond de wedstrijd", reageerde hij op de UCI-berichten. De Eneco Tour kwam in 2007 voor het eerst naar Terneuzen. De Belg Wouter Weylandt won de etappe die in Maldegem was gestart en een groot deel van Zeeuws Vlaanderen hard doorkruist. Het sprinttalent van Quick Step was op de lange aankomst in Terneuzen sneller dan Thor Hushovd. Vorig jaar kwam de Eneco Tour weer naar Terneuzen. De rit vanuit Nieu- wegein werd gewonnen door Daniele Bennati voor Tom Boonen. mjm Wmê

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 52