geen afgesloten vakantieresort I o vestingstad/koopstad Hulst f Afsluiting Hulsterweg bekritiseerd VANAF VANDAAG 40% KORTING OP DE NAJAARS- EN WINTERCOLLECTIE LU CQ Z PZC Woensdag 10 december 2008 23 Bedrijven in en om Terhole onbereikbaar door inrijverbod. door Harold de Puysseleijr TERHOLE - De afdeling Hulst van de landbouworganisatie ZLTO maakt zich grote zorgen over de ge plande afsluiting voor landbouw- en vrachtverkeer van de Hulster- weg in Terhole. De Hulsterweg is volgens de ZLTO een belangrijke noord-zuidverbin ding. Door de herinrichting van de Hulsterweg tot dertigkilometer- gebied zijnbedrijven in en rond Terhole straks niet meer bereik baar. De afdeling Hulst adviseert bedrij ven om alle omrijschades te clai men bij de gemeente. Verkeersveilige alternatieve routes zijn er niét, stelt de landbouworga nisatie vast. Landbouwverkeer toe laten op de rondweg Terhole zou een oplossing kunnen zijn, maar dan zou die weg voorzien moeten worden van passeerstroken. De ZLTO maakt zich ook grote zor gen over de verkeersveiligheid van fietsende schoolkinderen. „Nu ligt er nog een vrijliggend fietspad in Terhole. Straks moeten grote groepen fietsende scholieren gebruik maken van de smalle hoofdrijbaan", aldus woordvoer der Frank Kuijpers van de Hulster afdeling van de landbouworganisa tie. „Zie je het al voor je Een weg van 5,50 meter breed, drie meter voor de scholieren, een brommer die inhaalt, een auto die tegemoet komt..." De door de gemeente geplande re constructie van de weg staat vol gens de ZLTO bovendien haaks op de steun die Hulst verklaart aan het manifest dat moet zorgen voor vermindering van het aantal ver keersslachtoffers. De werkzaamhe den in het kader van de herinrich ting van de Hulsterweg gaan maan dag 5 januari van start. Vanaf die tijd is het landbouw- en vrachtver keer verboden nog langer gebruik te maken van de weg. In verband met de voorbereidingen voor de re constructie is de kruising van de Hulsterweg met de Notendijk maandag 15 december afgesloten voor alle verkeer. duinengebied ten zuiden van Cadzand-Bad. De architectuur van de woningen sluit aan bij het dorpse karakter. Illustraties Ontwikkelingsmaatschappij Cavelot bv risme is alweer heel wat jaren uit de Hulster straten verdwenen en andere gemeenten zijn al veel eer der ingesprongen op de moderne tijd met het vernieuwen van hun winkelcentra. Wie de plannen bekijkt, kan zich niet aan de indruk onttrekken dat de wens hier de vader van de ge dachte is. Zet maar wat panden neer en ondernemers staan in de rij om daar hun nering te begin nen. Of neemt Hulst een vlucht naar vo ren omdat ze de hete adem van Terneuzen in de nek voelt? De Scheldestad heeft immers ook nog al wat plannen op het gebied van winkelcentra. De bouwhoogtes - soms zelfs zes lagen - en het volume aan woon eenheden'(259) wekt ook nogal wat verbazing. Het aantal wonin gen is op verzoek van de project ontwikkelaar verdubbeld, zodat die nog meer geld kan verdienen aan het project. En vast niet om dat de markt daarom vraagt in de ze économisch barre tijden. Cijfers zeggen vaak niet alles, maar is het niet zo dat we de komende jaren rekening moeten houden met een krimp van de bevolking in Zeeuws-Vlaanderen? Alles dan maar bij het oude laten en met de armen over elkaar blij ven zitten? Nee, met dat bijltje hebben de bestuurders in Hulst al te lang gehakt. Daarbij komt dat veel inwoners in Oost- Zeeuws-Vlaanderen de mening zijn toegedaan dat ze in een verge ten uithoek zitten waar nooit iets gebeurt. Op hoop van zegen dan maar. Alleen zou Hulst er dan be ter aan doen zich niet meer te affi cheren als vestingstad. De hoogbouw in het plan Statie kan wel degelijk afbreuk doen aan de reputatie van vestingstad Hulst. Het gemeentebestuur denkt dat het zo'n vaart niet zal lopen. Critici hebben echter een belangrij ke troefkaart in handen om te wij zen op het tegendeel. Het apparte mentencomplex De Dobbele Poort op de locatie Bierkaaistraat, Dobbele Poort, Godsplein heeft bij heel wat Hulstenaren de vraag opgeworpen of dit gebouw het his torische karakter van de vesting stad niet aantast. t/m maart iedere dinsdag gesloten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47