Plan De Statie Cavelot in Cadzand is stuit op flink wat bezwaar De vele dilemma's van Onderzoek natuurherstel Tissues 22 Woensdag 10 december 2008 PZC Z_ Zes van de zeven fracties in Hulst maken voorbehoud bij project. door Jean-Lou de Gucht HULST - Bestemmingsplan De Sta tie roept heel wat weerstand op bij de gemeenteraadsfracties. Dat bleek maandagavond tijdens de commissie Ruimte. Alleen de frac tie van Progressief Hulst stelde zich vierkant achter het herstructu reringsplan op. „De ontwikkelin gen in Hulst staan al vele jaren stil", merkte Alex de Rechter op. „Het is nu of nooit. Misschien wel de belangrijkste beslissing die Hulst ooit genomen heeft." De PvdA, evenals Progressief Hulst een collegepartij, keek heel wat kritischer tegen de gang van zaken aan. „Als er geen stevige wij zigingen komen, zal de PvdA-frac- tie niet akkoord gaan met het voor liggende plan", deelde Ron de Kort het college van burgemeester en wethouders mee. De PvdA heeft vooral moeite met de hoogte van de te bouwen panden. Ook de bouwstijl van het pand op de hoek Stationsweg/Stationsplein kan in de ogen van de sociaalde mocraten niet door de beugel. PW Wethouder Frans de Vries zegt niet bang te zijn dat de 259 ap partementen niet te verkopen zijn. Ook ziet hij de winkels niet uit de binnenstad vertrekken. Groot Hontenisse en het CDA vroegen zich ook af of de te bou wen appartementen nu wel zo hoog moeten zijn. De SP en Alge meen Belang Groot Hulst zeiden zich zorgen te maken over de toe komst van bestaande winkels in de binnenstad als er in het plan De Statie veel nieuwe winkels bij komen. George d'Haens (WD) merkte op dat Hulst een probleem heeft om de 259 nieuwe woningen te vullen als het inwonertal daalt. Volgens wethouder Frans de Vries zal het allemaal zo'n vaart niet lo pen. „Uit de Woonvisie 2006 blijkt dat er wel degelijk behoefte is aan meer woningen." En ook de angst voor leegstand van winkels in de binnenstad acht hij niet terecht. „Mensen blijven echt wel naar het centrum komen om daar de win kels te bezoeken." Volgens De Vries is er geen tijd te verliezen en moet Hulst aan de slag. Burgemeester Jan-Frans Mulder wees er op dat het niet Hulst, maar de provincie is geweest- die de verbindingszone tussen Morres en de binnenstad als voorwaarde heeft gesteld. Dat de appartemen ten hoog worden, beaamde hij. Maar daar voegde hij direct aan toe dat de historische bouwwer ken ook hoog zijn. „En als je nu kwaliteit bouwt, dan bouw je ze ker niet voor leegstand." De gemeenteraad van Hulst neemt op 18 december een beslis sing over het plan. Studie naar buitendijks natuurherstel Ossenisse en Hoofdplaatpolder. door Harold de Puysseleijr MIDDELBURG - De provincie Zee land laat uitgebreider onderzoek doen naar de mogelijkheden voor buitendijks natuurherstel in de omgeving van de Hoofdplaatpol der en nabij Ossenisse. Gedepu teerde Staten van Zeeland hebben gisteren besloten daar 47.500 euro voor beschikbaar te stellen. Eerder dit jaar liet de provincie door hetzelfde bureau dat de op dracht nu krijgt, onderzoeken wel ke plaatsen langs de Westerschel- de het meest kansrijk waren voor Toen de zesjarige Sven vla morste op tafel vroeg zijn moeder hem een schoonmaakdoekje te halen uit de keuken. Na wat speurwerk kwam hij aan gerend. Hij bleek echter een pak in- legkruisjes van z'n moeder bij zich te hebben. Tot grote hilariteit van zijn grote zus, moeder en oma, die samen met opa was blijven eten. Groot aantal vakantiehuizen in nieuw duinengebied. door Frank van Coaten SLUIS - Oud-burgemeester Jan Kruize van Oostburg sprak in een radio-uitzending van de NCRV in 1989 historische woorden. Cad- zand-Bad krijgt een kuuroord met daarbij een groot aantal vakantie woningen. Tijden zijn veranderd. Bijna twin tig jaar later is weinig van de oor spronkelijke plannen overgeble ven. Een 'elkweervoorziening' als een kuuroord is geschrapt. Wat overblijft zijn vakantiewoningen. In 2004 waren er dat nog 250. In het huidige stedenbouwkundi ge plan van Ontwikkelingsmaat schappij Cavelot bv, een samen werking van Bouwfonds Property Development en Roompot Recrea tie Beheer, zijn 450 vakantiehui zen gepland in een gebied van 48 hectare ten zuiden van de bad plaats. De bouw van meer huizen is volgens de ontwikkelingsmaat schappij nodig 'gezien de huidige marktvraag, waarin recreanten steeds meer uitgaan van een hoge servicegraad en luxe in een vakan tiepark'. Luxe kost geld. De ontwik kelaar heeft meer woningen nodig om die luxe en hoge servicegraad te kunnen betalen. „Meer wonin gen zijn nodig voor een gezonde bedrijfsmatige exploitatie van het recreatiepark", zegt wethouder Ma ria le Roy. „De hoge servicegraad vertaalt zich bijvoorbeeld in een beheerder die wordt aangesteld. Er is altijd toezicht." Het plan werd in 2004 opgeno men in het gebiedsplan als een te ontwikkelen 'pareltje aan de kust'. Ondanks de bouw van meer wo ningen voldoet Cavelot nog steeds aan een aantal doelstellingen van het gebiedsplan voor West- Zeeuws-Vlaanderen. Negen wonin gen per hectare (minder dan de helft zoals voorgeschreven in het gebiedsplan), een toename van de werkgelegenheid en een seizoens- verlengend effect. Volgens de samenstellers van het stedenbouwkundig plan is de ruimtelijke kwaliteit van Cavelot nog steeds groot. Zo komen de wo ningen in een duinlandschap te staan en wordt de oude doorbraak- kreek in ere hersteld. Het duinland schap verschuift van de Noorddijk naar de Lange Strinkweg. Hiermee is voortgebouwd op de ontstaans geschiedenis van Cadzand-Bad. De recreatienatuur is vrij toeganke lijk. „Voor ons een belangrijke voorwaarde", zegt Le Roy. Cavelot wordt geen resort, geen afgesloten park." Voor autoverkeer is er slechts één ontsluiting aan "de oost zijde van het park. De entree ligt aan de noordoostzijde en leidt 'Meer woningen zijn nodig voor een gezonde exploitatie van het park' naar het 'hart' van Cavelot. In navolging van Cadzand-Bad krijgt het hart een dorps karakter. De belangrijkste aansluiting met Cadzand-Bad is ter hoogte van de Kievitenlaan. Hier is een doorgang in de dijk gepland, zodat een aan trekkelijke, gelijkvloerse verbin ding tussen het centrum van Cad zand-Bad en Cavelot ontstaat. Ca velot moet immers niet als los zand aan de badplaats hangen. Aan de noordzijde van de centrale kreek worden de toppen van de nieuwe duinen maximaal vijf .tot acht meter hoog. Om de kwaliteit te waarborgen krijgt Cavelot 'verschillende sfe ren'. Een dorpslint wordt de en tree van het gebied, refererend aan de structuren van de oude Zeeuws-Vlaamse dorpen. De kavels zijn gemiddeld 350 vier kante meter groot. De woningen natuurherstel door de aanleg van strekdammen. Dat zou een alterna tief kunnen zijn voor ontpolde- ring. Uit dat onderzoek kwamen de twee genoemde locaties als ge schikt naar voren. Het vervolgonderzoek dat de pro vincie nu laat doen, richt zich er in eerste instantie op in beeld te brengen wat de negatieve effecten 'zijn die aanleg van de strekdam men hebben op de omliggende geulen en platen in de Wester- schelde. Daarnaast beoogt de stu die oplossingen aan te dragen hoe deze negatieve gevolgen dusdanig te verminderen zijn, dat de nieu we buitendijkse natuur op een ver antwoorde manier kan worden aangelegd. Cavelot Cadzand-Bad; 450 woningen in nieuwe duinen - Cavelot Cadzand-Bad werd in 1989 geïntroduceerd door oud-burgemees ter Jan Kruize. - Het jongste plan behelst de bouw van 450 vakantiehuizen in een nieuw duinengebied ten zuiden van de West-Zeeuws-Vlaamse badplaats. - Het recreatiepark levert de gemeente Sluis 7,5 miljoen euro op. Dit geld gaat grotendeels naar de kwaliteitsverbetering van de badplaats. - Finale besluitvorming vindt plaats in de gemeenteraad van januari. Cavelot; 450 vakantiewoningen in een aan aan de rand van het uitwaterings kanaal krijgen een bijzondere ar chitectuur. Die vormen tevens een heldere afronding van Cavelot. Cavelot betekent ook een verbete ring van de sportvelden in de bad plaats. Tennisvelden worden ver legd en vernieuwd, het trainings veld van de voetbalvereniging ver groot en voorzien van kunstgras. Recreanten van Cavelot mogen van de sportvelden gebruikmaken. Cavelot levert de gemeente ook geld op. De ontwikkelaar stopt zes miljoen euro in het investerings fonds voor kwaliteitsverbetering van de badplaats. Tevens gaat 1,5 miljoen naar de aanleg van recrea tienatuur elders in Cadzand-Bad. Tip? redactie@pzc.nl Toen opa terugkeerde uit de keu ken, waar hij de borden had afge wassen, vertelde Sven's zus het ver haal aan haar grootvader: „Opa, mama vroeg Sven een tissue te ha len om de vla mee weg te vegen van tafel, en waar denk je dat-ie mee aan komt zetten? juist, een doos met aanlegkruizen van ma ma!" GérèiWsDcwvvoaafmKanlocr Zeeland VERKOOP BIJ EXECUTIE Op donderdag 11 december 2008 te 10.00 uur zal op het adres Robert Johnsonstraat 77 te MIDDELBURG ten laste van R. Strobos een Peugeot 106 XS 1.6 in het openbaar worden verkocht. De verkoop wordt gehouden bij opbod en de toewijzing zal geschie den aan de meestbiedende en tegen gerede betaling, zonder opgeld en zon der BTW. (Bezichtiging Va uur voor de verkoop) Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes Ambitieus? Nee, zéér ambiti eus. Voor het herstructure ringsplan De Statie in Hulst zijn te weinig superlatieven. Het plan regelt onder meer de bouw van nieuwe win kels op het voormalige Kar- weiterrein aan de Absdaalseweg en de bouw van woningen die grenzen aan de Steensedijk. Ook de uitbouw van de woonwinkel van Morres tot breed woonthema- centrum is in het plan opgeno men. Het gemeentebestuur van Hulst spreekt van een oppepper voor de ANALYSE door Jean-Lou de Gucht stad. Jarenlang is er in Hulst wei nig tot niets gebeurd. Als koopcen trum heeft Hulst behoorlijk wat terrein verloren. De inhaalslag moet ervoor zorgen dat de tijden van weleer weer her- .leven in Hulst. De tijd van de Bel- gendagen toen je over de koppen kon lopen. Gouden tijden voor de Hulster on dernemers. Maar ligt die tijd niet voorgoed achter ons? Het banktoe-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46