PZCI21 Geen verkoop treinkaartjes Breskens inlevering pakketten Oproep tot De Schwartz secretaris in Sluis ZEE U WS -VLA AN DE RE N 36 27 Sloop sokkenfabriek; wat het gat moet 'stoppen' is nog ongewis Woensdag 10 december 2008 Vrouwen rugbyclub Oemoemenoe brengen bijzondere kalender uit Veiligheidsregio schuift rampenplannen op de lange baan Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl NS: treinkaartverkoop via automaat of agent schap is niet rendabel. door René Hoonhorst BRESKENS - De Nederlandse Spoor wegen (NS) richten in Breskens geen verkooppunt in voor de aan schaf van treinkaartjes. Klanten kunnen van tevoren onge dateerde vervoersbewijzen kopen en moeten verder wachten op in voering van de ov-chipkaart. Die vervoerskaart maakt in de (nabije) toekomst kaartautomaten overbo dig, meldt woordvoerster Marlies van Daalen van NS. Het heeft wei nig zin om in de tussentijd nieu we verkooppunten in te richten. De bedrijfstop besloot overigens al eerder dat in Zeeuws-Vlaanderen geen treinkaartjes worden ver kocht. Niet alleen omdat NS alleen kaartjes via agentschappen verko pen in plaatsen waar een treinsta tion is, maar ook omdat kaartauto maten en -terminals niet rendabel zijn te exploiteren. De verkoop van vervoerbewijzen buiten de stations loopt gestaag te rug. Dat is al een reden om geen nieuwe agentschappen óp te rich ten voor kaartverkoop. De aanleg van databekabeling, het installeren van apparatuur en speciale soft ware en de opleidingskosten van bedienend personeel worden niet meer gedekt door de te verwach ten kaartverkoop, verwachten NS. De treinenexploitant geeft met die uitleg Bressiaander Sietz Leeflang opnieuw nul op het rekest. Leef lang ijvert als regelmatige reiziger al tijden voor een verkooppunt Van tevoren kopen ongedateerde vervoersbewijzen jaagt klant op kosten. Reiziger Sietz Leeflang uit Breskens wil NS 'niet voorfi nancieren van zijn AOW-tje'. van kaartjes in zijn woonplaats. Hij vond exploitant Piet Boogaard van de Bruna en het postagent schap aan het Spuiplein aan zijn kant. Boogaard denkt dat er in Breskens een behoorlijk aantal treinkaartjes zijn te verkopen, maar NS willen niet meewerken. Gesprekken met Veolia hebben niet geleid tot aanpassing van de dienstregeling van het fiets-voet- veer Breskens-Vlissingen in 2009. Ook komend jaar hebben Leeflang en alle andere reizigers in het gun stigste geval zeven minuten de tijd om op station Vlissingen een kaart je te kopen. Om van zijn daluren- kortingskaart te profiteren, heeft Leeflang soms twee kaartjes no dig: eerst één naar Middelburg en vervolgens - na 9.00 uur - één naar de eigenlijke reisbestemming. De suggestie om tevoren ongeda teerde vervoersbewijzen te kopen, voldoet niet voor Leeflang. „Ik ga nogal eens weg, vaak naar verschil lende bestemmingen. Moet ik met mijn AOW-tje de NS gaan voorfi nancieren? Daar heb ik het geld niet voor en het lijkt me ook niet de bedoeling." Er rest hem dan, al dus de woordvoerster van NS, niets anders dan op de invoering van de ov-chipkaart te wachten. Voedselbank zamelt kerstpakketten in voor arme gezinnen. TERNEUZEN - De Voedselbank Zeeuws-Vlaanderen gaat de ko mende weken kerstpakketten inza melen. Dat gebeurt tijdens een ac tie, die gericht is op zowel indivi duele werknemers, die van hun baas zo'n pakket krijgen, als op be drijven. Miriam Hemelsoet van de Voedsel bank: „Met de ontvangen kerstpak ketten kunnen we gezinnen, die het écht nodig hebben, een plezier doen." Bedrijven, die pakketten over hebben, kunnen ook bij de Voedselbank terecht. Hemelsoet: „We halen de pakketten dan uit el kaar en verdelen de spullen onder de mensen." De komende weken worden op tal van plaatsen folders uitgedeeld met de oproep het kerstpakket voor het goede doel in te leveren. Dat kan op twee plaat sen. Bij Miriam Hemelsoet zelf (Oude Vaart 128, Terneuzen, tele foon 06-24959412) en bij sport- en lifestylecentrum Bodyline in sport park Oude Vaart in Terneuzen. Gulle gevers kunnen daar terecht van maandag 15 tot dinsdag 23 de cember tussen 9.00 uur 's mor gens en 21.30 uur 's avonds. Motto van de inzamelingsactie: 'Laat de kérstgedachte spreken en doe wat extra's voor de minder bedeelden'. KAPELLEBRUG - De sokkenfabriek van Kapelle- brug is niet meer. De sloophamer van Sagro heeft binnen een paar dagen tijd de fabrieksge bouwen van voorheen Lybeert Verstraeten op een paar muren na met de grond gelijk gemaakt. Nu rest nog het verwijderen van asbest en later het saneren van de grond. De wasserij die hoorde bij de fabriek heeft haar sporen in de grond achtergelaten en hoe diep de vervuiling zit en in welke mate moet eerst nog onderzocht worden. Het is zodoende tot op he den niet bekend met wat voor bebouwing het gat later 'gestopt' wordt. Dat geldt overigens ook voor het braakliggende perceel waar tot voor kort Casinoclub Hulst stond. Volgens een woordvoerder van ontwikkelaar Gri- nab uit Terneuzen is zo rond januari bekend wel ke grondonderzoeken nodig zijn en is vermoede lijk in maart bekend hoe de percelen worden op gevuld. Diverse opties, zoals een brasserie met een paar woningen, passeerden de revue, maar werden niet geconcretiseerd. foto Camile Schelstraete door Frank van Cooten SLUIS - Maurice de Schwartz (48) is met ingang van 1 januari waarne mend gemeentesecretaris van de gemeente Sluis. Hij is benoemd door het college van burgemeester en wethouders. De Schwartz heeft ervaring bij an dere gemeenten in de functie van onder andere gemeentesecretaris, directeur bedrijfsvoering en direc teur dienstverlening. Het op zorgvuldige wijze invulling geven aan nieuwe organisatiemo dellen maakte daarvan onderdeel uit. De Schwartz krijgt samen met de nieuwe wethouder Ben Henne- kam onder meer de opdracht het reorganisatieproces in Sluis tot een goed einde te brengen. De benoeming is tot stand geko men op basis van de selectiege- sprekken die afgelopen zaterdag zijn gevoerd door een bestuurlijke selectiecommissie en een ambtelij ke selectiecommissie. Beide com missies droegen De Schwartz onaf hankelijk van elkaar voor. Inwoners en ondernemers kun nen met hem kennismaken tij dens de nieuwjaarsreceptie op maandag 5 januari om 19.30 uur in het belfort in Sluis. Eerder die dag maakt hij kennis met zijn colle ga's. De Schwartz vervangt Theo Reijns die al een tijd ziek thuis zit. Jackpot Trekking 10 december U heeft nog tot 13.00 uur vanmiddag om een Staatslot te kopen! Staatsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45