PSV blijft weer ontluisterd achter Marseille hoeft niet eens te winnen vaTjtnPoorviiet 34 en 35 Diederik Hiensch wil na elf jaar Kloetinge een nieuwe club Woensdag 10 december 2008 Maurits Hendriks nieuwe directeur bij NOCbJSF Tip? sport@pzc.nl PSV-keeper Isakson duikt kansloos naar de bal van Ryan Babel (onzichtbaar op de foto) die Liverpool op 1-1 zet. De Britten gaven PSV na de rust met 3-1 het nakijken. Peter Dejong/AP Liverpool toont zich bij elk moment van zwakte genadeloos. door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Met enkele laatste de fensieve miskleunen heeft PSV af scheid genomen van het Europees voetbal. Net als in vrijwel alle an dere Champions League-wedstrij den schoot de ploeg van trainer Huub Stevens ook gisteren zich zelf in de voet. Bij elk moment van slapte toonde Liverpool zich genadeloos: 1-3. De ontluistering kwam in de bles suretijd van de eerste helft. PSV leek, dankzij een treffer van Lazo- vic, met een vertrouwenwekkende 1-0 voorsprong de rust in te gaan. Een late vrije trap van Lucas viel echter precies op het hoofd van Ba- bel, die koel en klinisch afrondde. Zijn bewaker Bakkal stond te sla pen en legde de ex-Ajacied niets in de weg om PSV met een kater de kleedkamer in te sturen. sDergelijke fouten kostten de ploeg dit seizoen al zoveel vaker de kop. Bovenop het al bestaande klasse- verschil maakten die van de Euro pese campagne een vrij kansloze missie. Dat PSV in de Champions League een zwaar jaar te wachten stond, was vooraf duidelijk. Niet te voorzien was dat vrijwel geen en kele speler in meerdere Europese wedstrijden zijn normale niveau zou halen. Daarin schuilt de groot ste frustratie voor coach Stevens en zijn team. De gelijkmaker van Babel, gistera vond, zorgde ervoor dat PSV na rust op twee gedachten bleef hin- Wi PSV neemt afscheid van Europa met een krachteloos optreden te gen het gerenommeerde Liver pool. De Britten gingen na de rust met de winst aan de haal. ken. Het moest gecontroleerd aan vallen, omdat een overwinning noodzakelijk leek, maar wist ook dat een nederlaag een einde zou maken aan alle illusies. Hoewel Liverpool niet voluit ging, en sterspeler Gerrard op de bank hield, zette de Engelse ploeg na rust toch aan voor de jacht op een tweede treffer. Binnen vijf minu ten moesten Simons en Salcido met een sliding een doelpunt voor komen. Het publiek probeerde PSV nog wel te inspireren en maakte duide lijk nog te geloven in dit elftal. Bak kal loste een goed schot, al kon doelman Cavalieri het gemakkelijk keren. Verder had PSV toch weinig bij te zetten. Het tweede Britse doelpunt viel zo wat uit het niets. Het schot van Riera, dat als een kanonskogel in sloeg, richtte echter maximale schade aan. Met Koevermans voor Am rabat hoopte Stevens het tij nog te ke ren. Tevergeefs. Bréchet raakte bui ten adem bij een sprint met N'Gog en moest weer eens weer loos toezien hoe het 1-3 werd. Ten slotte miste PSV toch gewoon de kwaliteit om een gelijkspel of meer dan dat af te dwingen. Panathinaikos, Roma en Chelsea verder in Champions League. MARSEILLE - Olympique Marseille mag op Europees niveau verder voetballen om de Uefa Cup. De Franse club had gisteravond aan 0-0 tegen Atletico Madrid genoeg om als derde te eindigen in groep D, waarin PSV laatste werd. De Spanjaarden hoefden niet meer zonodig, Olympique probeer de wel op winst te spelen, maar was zelden gevaarlijk. Boudewijn Zenden speelde vanaf de aftrap en was buitengewoon actief. Panathinaikos, Chelsea en AS Ro ma bereikten de knock-outfase van de Champions League. Pana thinaikos, de Griekse club van trai ner Henk ten Cate, won met 1-0 van Anorthosis Famagusta en werd daarmee winnaar van groep B, omdat Internazionale de laatste groepswedstrijd verloor van Wer- der Bremen. Voor Famagusta, van ex-NEC'er Jeffrey Leiwakabessy, is het Euro pese avontuur voorbij. Werder Bre men mag door winst op Inter ver der in de Uefa Cup. Pizarro en Ro senberg scoorden voor de Duit sers. In groep A werd AS Roma groeps winnaar. De Romeinen wonnen het laatste duel met 2-0 (twee doel punten na de rust) van Girondins Bordeaux, dat als troost nog wel verder mag in de Uefa Cup. Chelsea, afgelopen seizoen de ver liezend finalist in de Champions League, kwalificeerde zich door een nipte zege (2-1) op het Roe meense CFR Cluj als tweede voor de volgende ronde. FC Barcelona en Sporting Portugal waren in groep C al zeker van een vervolg. De Spanjaarden leden een 3-2-nedérlaag tegen Sjachtar, dat verder gaat in de Uefa Cup. SOUTHAMPTON - Jan Poortvliet heeft in Dean Gorré een nieuwe as sistent bij Southampton gevon den. De voormalige middenvelder van Feyenoord, FC Groningen en Ajax gaat per direct aan de slag bij de club op het tweede niveau in Engeland. Jan Poortvliet was er blij mee. „Dean deelt met mij de passie voor goed voetbal in de traditie van Johan Cruijff. En hij heeft er varing in het Engels voetbal."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35