Hier konden we nog carpoolen Nieuw parkeerbeleid drijft spot met autoluwe stadskern Veere Politie ziet vandalisme in weekend toenemen Fort moet in andere handen 22 I Woensdag 10 december 2008 PZC ELLEWOUTSDIJK - Met het fort Elle- woutsdijk, één van de bijzonder ste monumenten in de gemeente Borsele, moet snel iets gebeuren. Niet iets grootschaligs, maar iets kleinschaligs dat past bij de lande lijke omgeving. Dat kan het beste door het fort in handen te geven van een breed gedragen stichting, heeft; de dorpsraad Ellewoutsdijk onlangs eensgezind voorgesteld aan de huidige eigenaar Natuurmo numenten en de gemeente Borse le. Al jaren wordt er gepraat en nage dacht over een perspectiefvolle toe komst voor het fort Ellewoutsdijk. 'De tijd is nu gekomen om te han delen', vindt de dorpsraad Elle woutsdijk. „Natuurmonumenten heeft wel plannen", licht dorps raadlid Joop Rooze toe, „voor een theetuin, expositieruimte en jeugd herbergachtige slaapplaatsen. Maar die plannenkomen niet van de grond." De dorpsraad stelt voor dat de gemeente Borsele het fort voor een symbolisch bedrag over neemt, en dat Borsele hét beheer bij een nieuwe stichting-legt. De Eendracht tijdens de drooglegging in Dok 2 van Scheldepoort. Het schip, dat Rotterdam als thuishaven heeft, is in Vlissingen-Oost voor groot onder houd. Simpelweg omdat hier dokken zijn, waar de driemastschoener in past. foto Ruben Oreel 6efechts0ei;r.varj/a«?Kantoor Zeeland verkoop bij executie Op donderdag 11 december 2008 te 10.00 uur zal op het adres Robert Johnsonstraat 77 te MIDDELBURG ten laste van R. Strobos een Peugeot 106 XS 1.6 in het openbaar worden verkocht. De verkoop wordt gehouden bij opbod en de toewijzing zal geschie den aan de meestbiedende en tegen gerede betaling, zonder opgeld en zon der BTW. (Bezichtiging !4 uur voor de verkoop) Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes Volgens stadsraad komt wethouder Melse zijn beloften niet na. door Henk Postma veere - Is net met de gemeente af gesproken dat de historische stads kern van Veere autoluw wordt ge maakt, gaat verkeers-wethouder Jaap Melse (SGP) er een verhard parkeerterrein aanleggen. De stadsraad kan er met de pet niet bij. En heeft zich verontwaar digd tot de gemeenteraad gewend. Die beslist donderdag over Melses plan om de Spuikom ('binnen de stadswallen, midden in een histori sche omgeving') te verharden met een zogenaamde graslandbewape ning. Kosten: 60.00 euro. Die Spuikom geldt als overloopter rein. Er mag alleen geparkeerd wor den op bijzonder drukke dagen. Maar als de gemeente daar zo veel geld in stopt, zal de neiging be staan er een permanente parkeer plaats van te maken, vreest de stadsraad. De Veerenaren vinden dat parkeren op de Spuikom volle dig verboden moet worden. En dat rond de stadshaven alleen nog maar auto's mogen staan van be woners en ligplaatshouders. Buiten de veste, in het 'verloren bos' Polredijk, kan voor toeristen een groot parkeerterrein worden aangelegd. „Dat de gemeente daar nu maar eens snel werk van gaat maken", vindt de stadsraad. Jawel, dat kost tijd, maar ondertussen kan het voetbalveld aan de Veerse- weg 'voldoende uitkomst bieden'. Eventueel kan ook alvast een deel van het terrein bij Marina Veere voor parkeren worden gebruikt. De raad wil ook dat de stadskern verboden wordt voor vrachtauto's en bussen. De wethouder beperkt dat van 11 tot 18 uur. Dat geeft nog meer schade en overlast. Want dan komen alle vrachtauto's tege lijk. Rijden ze nog harder om op tijd het stadje uit te zijn." En Mel ses nieuwe parkeertarieven? „Daar door laten toeristen de auto nog langer in de stadskern staan." 'Middelburg erg rustig vergeleken met andere plaatsen.' door Emile Calon MIDDELBURG - De politie wordt in Middelburg meer geconfronteerd met vernielingen. Volgens districts chef J. Kasse gaat het met name om graffiti en meer vernielingen die plaats vinden langs de routes van het centrum naar de buiten wijken. Vooral tijdens de weekein den wordt op die routes af en toe flink wat vernield. „Krijgen we de volgende ochtend plotseling te ho ren dat er maar liefst 25 spiegels van auto's zijn afgetrapt", vertelde de politiecommissaris gisteren te gen de leden van de raadscommis sie algemene zaken. Hij zei dat het voor de politie zeer moeilijk is om dat soort vernielin gen tegen te gaan. Vooral omdat er geen patroon in zit. Ze vinden na melijk op wisselende momenten van tijdstip en locatie plaats. Vol gens de districtschef lukt het des ondanks zo nu en dan een graffi ti-spuiter of andere vernielers op te pakken. Het Openbaar Ministe rie probeert volgens hem dan meestal de schade te verhalen op die daders. Kasse vertelde ook dat het in Mid delburg, vergeleken met tal van an dere plaatsen, zeer rustig is als het gaat om problemen met de open bare órde. Zijn belangrijkste zorg is dan ook dat hij hoe dan ook wil voorkomen dat Middelburg afzakt naar een stad met een bedenkelij ke reputatie. P. Kraan vroeg om op te treden te gen de verkoop van alcohol aan jongeren door supermarkten. Vol gens Kasse is dat geen taak voor de politie. „De Voedsel en Waren Au toriteit hoort dat te doen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24