Sint Laurens satellietstadje PZCI21 Provincie is voorstander van betere bescherming zeehond 36 27 Rechter staat verhuizing HKPD toe Hennepkwekerij ontdekt na brand Tissues Woensdag 10 december 2008 Vrouwen rugbyclub Oemoemenoe brengen bijzondere kalender uit Veiligheidsregio schuift rampenplannen op de lange baan Tip? walcheren@pzc.nl Gemeente Middelburg laat groei naar 56.000 inwoners los. door Emile Calon MIDDELBURG - Sint Laurens wordt een satellietstadje van Middelburg. Het college van burgemeester en wethouders van Middelburg kiest ervoor het gebied rondom dat dorp te bestemmen als uitbrei dingszone voor woningbouw. Ook het gebied tussen het noordelijk deel van de Noordweg en de nieu we N57 mag in de toekomst be bouwd worden. Een ander uitbreidingsgebied is Griffioen 3, ten westen van Middel burg. Bij Arnemuiden wordt in de toekomst het poldergebied ten noordwesten van dat dorp be bouwd of een deel van de Oranje polder. Al. die toekomstige bouwlocaties zijn te vinden in de herziening van de Kwaliteitsatlas. De wethou ders Albert de Vries, Hannie Kool en Huub van Klinken presenteer den gisteren de herziening die laat zien welke plannen er leven bin nen het college voor de komende twintig jaar. In de vorige kwaliteitsatlas werd nog uitgegaan van een bevolkings aantal in 2030 van 56.000 inwo ners. In de nieuwe visie ontbreekt een dergelijk streefgetal. De Vries stelde dat Middelburg gaat voor kwaliteit, niet voor aantallen. In vergelijking tot de vorige atlas zijn ook heel wat potentiële bouwloca ties geschrapt. Onder meer Brig- damme, Kleverskerke en Ter Hoo- ge. Het college vindt dat die gebie den groen moeten blijven. Het dagelijks gemeentebestuur speelde heel lang met het idee een toekomstig industrieterrein ten zuidwesten van Arnemuiden aan te leggen. Dat plan staat zelfs opge nomen in de nieuwe atlas. Zeer re cent is echter besloten om voor nieuwe bedrijvigheid te kiezen voor de driehoek bij de Trekdijk ten zuidwesten van Nieuw- en Sint Joosland. Kool vertelde ook dat in vergelij king tot de oude kwaliteitsatlas uit 1998 er nu veel nadrukkelijker is gekozen voor meer groen. Maar ook moet Middelburg de kantorenstad van Zeeland worden. Zo ligt het in de bedoeling om in het huidige hoofdgebouw van Del ta, na de verhuizing van het nuts bedrijf naar Ramsburg, nieuwe kantoren te huisvesten. Het oude deel van dat hoofdgebouw is ge meentelijk monument en blijft dan ook staan. De nieuwbouw ach ter dat hoofdgebouw zal zo goed als zeker op termijn gesloopt wor den zodat daar ruimte ontstaat voor nieuwe kantoren. Langs de Oostperkweg is in de vi sie van het college ook nog ruimte voor kantoren. Het gebied ten noordoosten van Arnemuiden is aangewezen als re creatiegebied. Wat daar precies komt is echter nog niet duidelijk. Om alle plannen uit te voeren die opgenomen staan in de herziene kwalitei.tsatlas is 26 miljoen euro gereserveerd. Een deel van het geld zal volgens wethouder Van Klinken gebuikt worden voor herhuisvesting van scholen en het stimuleren van bre de scholen op meerdere locaties in de wijken Griffioen, centrum, Nieuw Middelburg en Klarenbeek. Op woensdag 17 december is er vanaf 29.30 uur in de Zeeuwse Bi bliotheek een informatiemarkt over de nieuwe kwaliteitsatlas van Middelburg. B en W van Middelburg hebben gisteren de herijkte kwaliteitsat las gepresenteerd. Daarin wordt de toekomstige ontwikkeling van de gemeente tot 2030 geschetst. VLISSINGEN - Het huiskamerproject voor drugsgebruikers in Vlissingen mag verhuizen. De rechter in Mid delburg heeft de eis van toekomsti ge buren om de verhuizing tegen te houden, gisteren afgewezen. Het HKPD moet voor 12 december zijn verkast van de Coosje Busken- straat naar de Dr. Stavermanstraat. Dat heeft de Raad van State eerder al bepaald. De voorbereidingen voor de verhuizing zijn ook al in gang gezet. De nieuwe buren van het HKPD probeerden deson danks nog een keer de komst van het huiskamerproject tegen te hou den omdat zij vinden dat er te veel voorzieningen voor de opvang van sociaal zwakkere mensen bij hen in de buurt komen, met onder meer de Sociale Dienst en de op vang voor ex-gedetineerden DOOR, die een stuk verderop zit aan de Singel. Door het HKPD er aan toe te voegen, overschreidt de gemeente de grenzen van het ei gen beleid, vinden de buren. De rechter is het daarmee niet eens. Bovendien vindt hij dat een ge meente beleid aan mag passen als een eerder ingezette koers niet haalbaar is. GOES - Kortsluiting in een hennep- wekerij op de zolder van een wo ning aan de Franz Etzellaan in Goes is vermoedelijk de oorzaaak van een brand gisteravond. Op de zolder werden zo'n tweehonderd volgroeide hennepplanten aange troffen. De buren zagen rond kwart over zes rook uit het huis komen en waarschuwden de brandweer. Toen die aankwam, stonden de be woners al buiten. Om half negen had de Goese brandweer het vuur gedoofd. De zolderverdieping heeft rook- en waterschade opgelopen. Ook zit er een gat in het dak. Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Garnalenvissers ver dienen van oudsher een plaats in de Ooster- en Westerschelde en de Voordelta, vindt het dagelijks pro vinciebestuur, maar ze moeten er wel meer rekening houden met de 'kwetsbare' zeehondenpopulaties. De provincie heeft dit gisteren aan het ministerie van Landbouw be kend gemaakt in reactie op een na tuurwetvergunning voor de garna lenvisserij. In de Zeeuwse wateren moeten dezelfde strenge regels voor bescherming van zeehonden gaan gelden als in de Waddenzee. En een flink stuk van de Ooster- schelde zou dicht moeten voor gar nalenvisserij om vogels en zeehon den rust te bieden. Dat betreft het Neeltje Jans-Roggenplaatcomplex en het noordelijk deel van de VondelingsGalgenplaat. Toen de zesjarige Suen vla mor ste op tafel vroeg zijn moeder hem een schoonmaakdoekje te halen uit de keuken. Na wat speurwerk kwam hij aangerend. Hij bleek echter een pak inleg- kruisjes van z'n moeder bij zich te hebben. Tot grote hilariteit van zijn grote zus, moeder en oma, die samen met opa was blij ven eten. Toen opa terugkeerde uit de keuken, waar hij de bor den had afgewassen, vertelde Sven's zus het verhaal aan haar grootvader: „Opa, mama vroeg Sven een tissue te halen om de vla mee weg te vegen van tafel, en waar denk je dat-ie mee aan komt zetten? juist, een doos met aanlegkruizen van mama!" In de nieuwe Kwaliteitsatlas schetsen B en W van Middelburg de ontwikkeling van de gemeente tot 2030. PZC Rolant Quist en Willem Adriaansens foto Ruben Oreel Middelburg 2030 Bestaande bebouwing Geplande woningbouw tot 2020 Geplande woningbouw 2015-2030 Nog in discussie Gepland bedrijventerrein Kantorengebied Recreatiegebied met recreatiewoningen Groene zones Gemeentegrens Middelburg West-Souburg 0ost-Souburg I Nieuw- en Sint Joosland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23