Sarkozy tot Mugabe: treedt af Persoonsgegevens Duitsland op straat Verdachten aanslagen 9/11 bekennen schuld Fregat beschermt tegen piraten PZC Dinsdag 9 december 2008 9 EU wil 'maximale druk' om Mugabe tot aftreden te bewegen. PARIJS - De Franse president Nico las Sarkozy heeft gisteren zijn Zim babwaanse collega Robert Mugabe gevraagd op te stappen. „U heeft uw volk lang genoeg gegijzeld", zei hij in een speech. Frankrijk is voor zitter van de Europese Unie. De EU wil 'maximale druk' om Mugabe tot aftreden te bewegen. EU-buitenlandcoördinator Solana deed eerder gisteren al een oproep om de druk op Mugabe op te voe ren. De Europese ministers van buitenlandse zaken kwamen giste ren samen om over sancties tegen het regime van Mugabe te praten. Gedacht wordt aan uitbreiding van het Europees reisverbod voor hoge ambtenaren. Het wanbeleid van de inmiddels 84-jarige Muga be heeft Zimbabwe ook in een hu manitaire crisis gestort. Het laatste drama in het land is een chole- ra-epidemie die tot dusverre aan zeker zeshonderd mensen het le ven heeft gekost. Mugabe is sinds 1980 aan de macht en weet niet van wijken. Formeel is hij eerder dit jaar inge gaan op een voorstel de macht met de oppositie te delen, maar in de praktijk komt daar niets van te recht. De Europese Unie over weegt diamanten uit Zimbabwe te weren. Reden is dat er bloed kleeft aan de diamanten. Het zeer om streden regime van president Ro bert Mugabe verrijkt zich met de diamanten door grof geweld, ter wijl de economie van Zimbabwe instort. Minister Maxime Verhagen (Bui tenlandse Zaken) zei dat gisteren na EU-beraad. Hij had zelf de boy cot voorgesteld aan zijn collega's uit andere EU-landen. De EU en andere werelddelen hebben al een systeem om zogeheten 'bloeddia- manten' te weren. Enkele landen staan daarom al op een zwarte lijst. De EU besloot gisteren tevens opnieuw om een visumverbod op te leggen aan een groep functiona rissen rond Mugabe. Hoofd van het VN-kinderfonds Unicef in Zimbabwe Roeland Monasch vreest dat als er niet snel hulp wordt geboden, er de komende we ken mogelijk honderden mensen in Zimbabwe sterven door chole ra. Het aantal doden kan volgens hem stijgen tot 2700. Hij verwacht de komende weken 60.000 nieu we cholerapatiënten. (vt: De Europese Unie wil dat de Zim- babwaanse president vertrekt. De EU overweegt diamanten uit het land te weren omdat het cor- rupte regime zich ermee verrijkt. GUANTANAMO - Het vermeende brein achter de aanslagen van 11 september 2001 op New York en Washington, Khalid Sheikh Mo hammed, en vier andere hoofdver dachten willen volledig schuld be kennen. Ze hebben dat gisteren schriftelijk laten weten, aldus de rechter van het militaire tribunaal waarvoor het vijftal terecht staat. Volgens rechter kolonel Stephen Henley maakten de verdachten hun standpunt bekend tijdens de voorbereidende zitting. „We wil len onze tijd niet verspillen met moties", zei Khalid Sheikh Mo hammed volgens Amerikaanse me dia tegen de rechter. De aankondiging kwam enigszins als een verrassing, al hebben de verdachten wel steeds aangegeven niet te willen samenwerken met de aan hen toegewezen militaire advocaten. Het vijftal kan de doodstraf krij gen indien ze schuldig worden be- vonden. De verdachten zitten vast op de Amerikaanse marinebasis aan de Baai van Guantanamo op Cuba. Hier houdt de VS circa 250 terreurverdachten vast. De toekomst van de militaire tribu nalen en het detentiekamp is onze ker. Barack Obama is voorstander van een snelle sluiting van de ge vangenis na zijn beëdiging. GOLF VAN ADEN - Het Nederlandse fregat Hr. Ms. de Ruyter beschermt het Nederlandse schip Jumbo Javelin, tijdens zijn doortocht door de Golf van Aden. Het schip met 21 opvarenden had de Nederlandse regering ge vraagd om bijstand in deze gevaarlijke regio, waar Soma lische piraten erg actief zijn. Het fregat heeft bewapen de mariniers aan boord en beschermt deze maanden ook voedseltransporten naar Somalië, die worden uitge voerd in opdracht van het Wereld Voedselprogramma. Somalië kent een groeiend voedseltekort. foto GPD Illegale handel in namen, adressen en bankgegevens. door onze correspondent Achille Prick BERLIJN - Iedereen in Duitsland kan het volgende telefoontje krij gen: „Goedemiddag, u spreekt met Eurolotto, ik wil even weten of we uw abonnement kunnen verlen gen?" Verbaasd zal gereageerd wor den met: „Ik doe helemaal niet mee aan Eurolotto." Om te voorkomen dat de gebelde meedoet aan toekomstige trekkin gen zal de vriendelijke medewer ker van het callcenter alle gegevens controleren. Zodra naam en bank rekeningnummer met 'ja' worden bevestigd, is de gebelde het haasje en wordt er ongewild geld afge schreven van zijn of haar rekening. Het is een van de voorbeelden waarmee in Duitsland vermoede lijk steeds vaker misbruik wordt ge maakt van persoonsgegevens die in het illegale circuit terecht zijn gekomen. Eerder bleek onder meer dat via te lefoonreus T Mobile 17 miljoen klantgegevens in vreemde handen zijn overgegaan. Nu is het weekblad Wirtschciftswo- che er op de zwarte markt in ge slaagd om van 1,2 miljoen Duitsers bankrekeningnummer, naam, ge boortedatum en adres in bezit te krijgen. De hele deal zou uiteinde lijk gaan om de gegevens van 21 miljoen Duitsers voor twaalf mil joen euro. De handel in persoonsgegevens verloopt vooral via grote telefoon bedrijven, energieconcerns of ka belbedrijven die een zware concur rentiestrijd leveren. Deze reuzen geven hun klantgegevens meestal door aan een extern callcenter dat in opdracht producten probeert te verkopen. Bijvoorbeeld een snelle re internetverbinding of groene stroom. De callcenters zelf huren op hun beurt ook weer kleinere callcenters in en zo circuleren de klantgegevens. Uit de speurtocht van Wirtschafts- woche blijkt nu dat met name de kleinere callcenters illegale kopie ën maken van de hun vertrouwe lijk ter beschikking gestelde gege vens. Ze verkopen het materiaal vervol gens door aan zowel bonafide ver kooporganisaties, maar soms ook aan criminelen die met babbel- trucs zoals hierboven geschetst het slachtoffer een paar euro afhandig maken. Vaak gaat het om kleine bedragen die niet zo opvallen. De Duitse re gering wil illegale handel met per soonsgegevens gaan bestraffen met hogere boetes en ook vrij heidsstraffen. VEILIGHEIDSWAARSCHUWING! Kvvaliteitsprobleem met witte flessen Glorix 02 Unilever Benelux waarschuwt consumenten voor een mogelijk kwaliteit,sprobleem met Glorix 02. Het betreft witte flessen met een rode dop. Uit intern onderzoek is gebleken dat een beperkt aantal flessen Glorix 02 een te hoge concentratie waterstofperoxide bevat. Dit kan, wanneer het product in aanraking komt met de huid, leiden lol ernstige huidirritatie en beschadiging van uw kleding. Alle overige Glorix-producten voldoen aan de kwaliteitseisen en kunnen gewoon worden gebruikt. De witte flessen met een rode dop hebben een productiecode die begint met. vier cijfers, gevolgd door de letters W.N. en dan weer vier cijfers. De laatste vier cijfers van deze code geven de productietijd aan. De code bevindt zich op de achterkant van de fles, vlak onder de rode dop en is als volgt opgebouwd: 8269.W.N. 05:30 t t Dagcode Tijdsaanduiding Flessen die binnen de volgende series vallen, bevatten een te hoge concentratie waterstofperoxide: 8269.W.N.05:30 tot en met 8269.W.N.23:59 8270.W.N.0O:OO tot en met 8270.W.N.07:30 8270.W.N.21:30 tol en met 8270.W.N.23:59 8271.W.N.OO:OÖ tot en met 8271.W.N.07:30 Als de code op uw fles begint met 8269, 8270 of 8271, dan dient u goed haar de laatste vier cijfers te kijken, die de tijd aangeven. Als uw fles geproduceerd is in de bovengenoemde periodes, bevat uw fles'een te hoge concentratie waterstofperoxide. Indien de code onleesbaar is, adviseren wij u contact op te nemen met onderstaand telefoonnummer. Wanneer de eerste vier cijfers op uw witte lies Glorix 02 anders zijn dan 8269, 8270 of 8271, dan is het product volkomen veilig en kunt u dit gewoon gebruiken. Om te voorkomen dat u enig risico loopt, roepen wij u.op de bewuste flessen Glorix 02 op korte termijn naar de milieustraat/het gemeentelijk afvalinzamelingstation te brengen als 'klein chemisch afval' (KCA). U dient de fles rechtop te vervoeren in een plastic tas. Indien u in hel bezit bent van één of meerdere flessen Glorix 02 met de betreffende code, ontvangt u een passende vergoeding als u een brief stuurt naar: Glorix 02 Antwoordnummer 70559 (gratis) 3070 WB Rotterdam Of als u het contactformulier invult op www.gIorix.nl U wordt verzocht daarbij de volgende gegevens te vermelden: De volledige productiecode (8269, 8270 of 8271 W.N. laatste vier cijfers tijdsaanduiding) Uw naam, adres, telefoonnummer De naam en plaats van de winkel waar u de fies(sen) heeft gekocht Indien u vragen of opmerkingen heeft of niet in de gelegenheid bent de flcs(sen) naar de milïeustraat/het gemeentelijk afvalinzamelingslation te brengen, neem dan tussen 8.00 - 21.00 uur contact op met de Glorix Consumenten Service via het gratis telefoonnummer: 0800-0175. Wij bieden u onze welgemeende excuses aan voor het ontstane ongemak. Unilever Benelux

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9