Landgoed krijgt stilaan vorm Wenen Tholen moet zijn afval beter scheiden Qirberlin.com Your Airline. UITVERKOOP! DELSCHER Inloopavond brede school B PZC Dinsdag 9 december 2008 25 -- j Het tweede landhuis op landgoed De Pluimpot nadert zijn voltooiing. In de verte (links op de foto) zijn het eerste landhuis en de kerk van Sint-Maartensdijk te zien. foto Dirk-Jan Gjelteinma Tweede landhuis in de Muijepolder moet voor de bouwvak klaar zijn. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Landgoed De Pluimpot bij Sint-Maartensdijk be gint stilaan vorm te krijgen nu het tweede landhuis zijn voltooiing na dert. „Binnenkort gaan de dakpan nen erop", zegt Ruud Cogels, die het huis laat bouwen. „Vóór de bouwvak moet het klaar zijn." Het heeft lang geduurd voor de eerste stenen in de Muijepolder, aan de zuidkant van Smerdiek, werden gestapeld. Het plan bestaat immers al sinds 2002. In een ge bied van 32 hectare komen in to taal vijf landhuizen. Het eerste werd begin dit jaar opgeleverd. Nummer twee volgt dus snel. De drie overige kavels zijn in han den van het echtpaar Schot en de gebroeders Bout (twee kavels). Die laatsten waren gisteren niet bereik baar, maar volgens Cogels zijn hun plannen redelijk vergevorderd, zo dat ze waarschijnlijk op korte ter mijn kunnen bouwen. Iny Schot zegt nog niet te kunnen inschatten wanneer zij en haar man van start gaan. Dat heeft alles te maken met het feit. dat in hun landhuis meerdere appartementen komen. „Daarvan willen we er eerst een paar verkopen", zegt ze. „Binnenkort ga ik naar de miljo- nairfair om te bekijken of daar be langstellenden te vinden zijn." Dat het allemaal wat langer duurt, heeft volgens Schot te maken met het feit dat ze heeft gewacht op het nieuwe omgevingsplan. Daar in mogen de landhuizen een stuk groter worden: 4500 kuub. Mede daardoor overweegt Schot nu om Nu het tweede landhuis er voor het grootste deel staat, begint echt iets van een landgoed te ontstaan in de Muijepolder ten zuiden van Sint-Maartensdijk. vijf woningen in het landhuis te realiseren in plaats van drie, wat in eerste instantie de bedoeling was. „4500 kuub is wel heel veel voor maar drie huizen", verklaart ze. Er bestaat overigens wat wrijving tussen enkele eigenaren op het landgoed. Schot en Cogels hebben momenteel een geschil over een brug in het gebied. Die laatste vindt verder dat Schot eens duide lijk moet maken wat ze nu gaat doen. „Eerst wilde ze in haar land huis iets met zorg doen, toen wa ren het opeens drie woonéénhe- den en nu zijn het er vijf. Ze ziet dollartekens in haar ogen. Ik ga ge woon lekker zelf in mijn landhuis wonen, maar zij wil er kennelijk veel geld mee verdienen." Iny Schot zegt verbaasd te zijn over de plotse 'aanval' van Cogels. „Dat hij er in z'n eentje gaat wo nen is prima, maar wij maken een andere keuze. Mijn man ik ik zijn allebei in de zestig en dan is het niet zo gemakkelijk om zo'n heel landhuis en de grond alleen te be heren. Daarom maken we er meer dere woningen in. In één daarvan gaan we zelf wonen." Het grootste deel van het land goed is straks openbaar gebied. Bos, bruggetjes, waterpartijen en wandelpaden zijn inmiddels voor een groot deel aangelegd. Vandaag in de airberlin-advenGskalender: 2 vliegtickets voor de prijs von 1 Dubbelop plezier in winters Alleen vandaag op airberlin.com/kerstactie te boeken. Reispeniode: van 01-01 t/m 31-03-2009. Nog altijd veel groen, glas en oud papier in de grijze container. door Rob Paardekam THOLEN - Inwoners van de gemeen te Tholen scheiden hun afval nog niet goed genoeg. Dat bleek giste ren tijdens een presentatie over de afvalinzameling in de vergadering van de commissie ruimte. Met name in de grijze container komt veel afval terecht dat er niet thuishoort. Het grootste deel daar van betreft groenafval. In de ge middelde Thoolse grijze bak be staat 36 procent uit dat soort afval. Ook wordt er nog veel oud papier en glas in de grijze bak gegooid. Mogelijke oplossingen zijn contai ners voor oud papier, extra glasbak ken en het verstrekken van com- postvaten. Vanuit de commissie werd echter ook sterk de nadruk vandaag vanaf 9.30 uur mode en schoenen Grote Markt 11-13, Goes, 0113 227607 gelegd op een goede communica tie richting de inwoners. „Nu den ken veel mensen dat scheiden geen zin heeft", zei SGP'er Johan Aarnoudse. „Het zou toch alle maal weer bij elkaar komen. We moeten ze laten weten dat dat niet zo is. Beter scheiden kost boven dien minder geld, omdat er dan minder verbrand moet worden." Gisteren was enkel de presentatie. De raad praat begin volgend jaar over de te nemen maatregelen. SINT-ANNALAND - Inwoners van Sint-Annaland worden woensdag 17 december tijdens een inloop avond op de hoogte gebracht van de aanstaande bouw van de brede school in hun dorp. De gemeente laat dan het definitieve ontwerp zien en geeft informatie over het bouwproces. De avond vindt plaats in de Wellevaete en duurt van 19.30 tot 21.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69