Lisa Pieters een van de beste spellers Van Dalen natuursteen berco Waakzaamheid over MRSA blijft geboden in Zeeuws-Vlaanderen Ontwerp voor nieuwe winkel terzijde gelegd alles een stuk voordeliger Zeelandhallen halen weer ijsbaan in huis BPZC Dinsdag 9 december 2008 23 Lisa Pieters (11) oefent nog een dictee op basisschool De Moolhoek in Kapelle. foto Dirk-Jan Gjeltema Kapelse (ïx) naar finale Groot Kinderdictee der Nederlandse Taal. door Lilian Dominicus KAPELLE - Nee, Lisa Pieters (11) uit Kapelle is niet altijd een uitblinker geweest in spelling. Toch is ze er inmiddels een kei in, want ze staat met 59 anderen uit groep 8 aan staande vrijdag in de finale van het Groot Kinderdictee der Neder landse Taal. „Ik weet ook niet hoe dat is geko men", zegt ze, schouderophalend, in de centrale hal van basisschool De Moolhoek in Kapelle. Omdat het zo speciaal is, mag ze van de meester even de klas uit om over haar deelname te vertellen. Lisa blijkt een fanatiek lezer en dat zou haar geheime wapen toch wel eens kunnen zijn. Wie op jonge leeftijd veel leest, kweekt een goed gevoel voor taal. „Ik hou vooral van detectiveboeken. Soms zijn het een beetje kinderachtige boe ken, omdat ze geschreven zijn voor jongere kinderen, maar ik vind ze leuk. De laatste tijd lees ik niet zoveel meer hoor, want ik heb meer huiswerk en ik speel ook veel met vriendinnetjes." Het belooft vrijdag een spannende dag te worden voor Lisa. Haar va der brengt haar naar Den Haag, naar het gebouw van de Eerste Ka mer der Staten Generaal op het Binnenhof, waar ook het Groot Dictee der Nederlandse Taal wordt gehouden. Tijdens de voorronde had ze maar vijf fouten. „Wel heel vervelende. Een beetje stomme fouten", geeft ze toe. Dus dat kan alleen nog maar beter worden. Vanmiddag is ze nog met haar klas aan het oefenen geweest. „Je zou voor de grap eens op de website een paar van die dictees moeten 'Misschien wil ik wel Chinees studeren. Dan kan ik er heel vaak naar toe' doen", zegt een trotse directeur Niek Flipse. „Die zijn knap inge wikkeld." Het is nu al voor het tweede jaar achter elkaar dat de Ka pelse school een afgevaardigde mag sturen naar het Binnenhof in Den Haag. „Uit dezelfde groep als die van Lisa." Volgend jaar moet ze naar de mid delbare school, maar wat ze later wil worden, dat weet ze nog niet. „Ik wil wel gaan studeren. Mis schien wel Chinees, want ik ben in China geboren. Dan kan ik er tenminste heel vaak naar toe op va kantie." Maar misschien gaat dat er dit jaar al van komen. „Mijn ouders zijn denk ik al twee jaar aan het sparen om een keer naar China op vakantie te gaan." Opnames finale van het Groot Kinder dictee der Nederlandse Taal, vrijdag 12 december in Den Haag. Uitzending op zaterdag 13 december van 19.00 tot 19.40 uur bij de NPS op Nederland 3. door Wout Bareman TERNEUZEN - De situatie is niet ver ontrustend, maar waakzaamheid blijft geboden. Die conclusie trekt ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen na een grootscheeps onderzoek naar de aanwezigheid van MRSA, de zo genaamde ziekenhuisbacterie, in verpleeg-en verzorgingshuizen in Zeeuws-Vlaanderen. De afgelopen jaren stak de bacte rie verschillende malen de kop op in streekziekenhuis De Honte. Door slagvaardig optreden en snel le ontsmetting van de ruimten, waarin de bacterie de kop op stak, bleven de gevolgen beperkt. Ook in verzorgingshuis De Lange Akkers werd de ziekenhuisbacterie aangetroffen, ook daar zonder ern stige gevolgen. Die voorvallen wa ren voor ZorgSaam wel aanleiding tot een onderzoek onder de bewo ners van vier verpleeg- en twaalf verzorgingshuizen. In totaal wer den 1369 ouderen-onderzocht. Bij dertig bewoners werd MRSA geconstateerd, maar geen infecties. Van twaalf van de dertig was al eerder bekend dat ze drager van de bacterie waren. Conclusie van de onderzoekers: „De resultaten van het onderzoek tonen een duidelijk aanwezige MRSA-problematiek, zonder dat er sprake is van een uit de hand gelopen of oncontroleer bare situatie. De gemeenschappelij ke inspanningen met een strak MRSA-beleid hebben vruchten af geworpen. Die inspanningen moe ten worden volgehouden; er is geen ruimte voor versoepeling." AL 75 JAAR Steengoed in: Grafmonumenten Aanrechtbladen Vensterbanken ALLES OP MAAT GEMAAKT IE SOORT MATERIALEN TEGEN EEN REDELIJKE PRIJS! Zaagmolenstraat 32b (aan het Molenplein) Telefoon (0113) 22 79 19 - Fax (0113) 25 10 75 te Goes - L. h HÓ sanidröme VjD arpas de betöfö badkamer www.sanidrome.nl/arpas Mortiereboulevard 7. Middelburg. (0118) 55 10 80 Uw Weydeland kaasspecialist Dé kaaswinkel in Goes! o Ruim assortiment Hollandse en buitenlandse kaasspecialiteiten, salades, wijnen, versgebrande noten en zuidvruchten. Voor kerstpakketten, kijk op: www.weydeland-goes.nl G. Kooijman Kreukelmarkt 5 4461 HW Goes Tel./fax (0113)220500 Email info@weydeIand-goes.nl KWADENDAMME - De welstands commissie van de gemeente Borse- le heeft het ontwerp voor een nieuw winkelpand aan de A. de Koningstraat in Kwadendamme af gewezen. Het plan van woning stichting R8cB Wonen past niet in de oude kern van Kwadendamme, aldus de commissie, of - in ambte lijke termen - 'voldoet niet aan de redelijke eisen van welstand'. Het ontwerp dat veel weg heeft van een loods, is op vrijwel alle punten afgekeurd, zoals de gevelin deling en de te gebruiken materia len. R8cB Wonen had eerst een an der plan, maar dat was achteraf te duur. De woningstichting wil het pand tegen een niet-commerciële prijs aan de huidige supermarktex ploitant van Kwadendamme kun nen verhuren en wil dus ook niet al te hoge risico's lopen. De reactie van de welstandscom missie heeft wethouder Marga Ver- mue (CDA, ruimtelijke ordening) niet verrast. Zij wil met R8cB Wo nen om de tafel. De gemeente is bereid een forse subsidie te geven. lange vorststraat - goes GOES - De Westerscheldehal van de Zeelandhallen biedt vanaf don derdag tot en met zondag 4 janua-, ri weer onderdak aan een ijsbaan. Voor kinderen is er zaterdag een verrassingsopening van 14.00 tot 15.00 uur. Zondag wordt op het zelfde tijdstip de Tikkie, Tiko en Taco show opgevoerd. De entree is drie euro, een tienrit- tenkaart 27,50 euro. Het huren van schaatsen kost 3,50 euro. School klassen kunnen tijdens lesuren voor halve prijs naar binnen. Vol gende week geven Cios-studenten schaatslessen aan kinderen van groep 1 tot en met 3 en er zijn ijs- hockeyclinics voor kinderen vanaf groep 7. Aanmelden: 0113-221020.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67