Tegenvaller voor voetbalclub Waarde Rijke Roomse leven herleeft in Ovezande Advocaat: Schouwenaar is onredelijk streng Dorpshuis geeft kunst de ruimte 22 Dinsdag 9 december 2008 PZC B 'S-GRAVENPOLDER - Dorpshuis Ons Dorpsleven in 's-Gravenpolder wil meer aandacht aan kunst besteden en geeft dat vorm door kunste naars uit de omgeving expositie ruimte te bieden. Henk Bisschop, aquarellist uit We- meldinge, is de eerste die een ten toonstelling heeft ingericht in Ons Dorpsleven. Bisschop schildert rea listisch. De tentoonstelling is gratis te be zichtigen tijdens de openingsuren van Ons Dorpsleven. Van bedevaart tot concert kozakkenkoor en lichtprocessie. door Harmen van der Werf OVEZANDE - Hét rijke Roomse le ven herleeft komend jaar in Ove zande. De parochie van Ovezande viert het 150-jarig bestaan van de eigen kerk en dat wordt groots aan gepakt. Meer dan twintig activitei ten zijn gepland, tot en met de offi ciële jubileumviering zondag 22 no vember 2009. De kop is er al af, met een Sinter klaasviering eind november in de rk kerk. Vice-voorzitter Ad Schenk was erg tevreden over de opkomst. In de kerk zaten ruim 250 mensen, onder wie zeventig kinderen. Zon dagavond 21 december is om 19.00 uur de volgende happening, 'een kerststuif-es-in. De kerk wordt tot een herberg omgebouwd, twee ko ren en verhalenverteller Kees Post humus treden op. De rk parochie zoekt in. het jubi leumjaar ook contact met de 'erf vijand', de protestantse kerk van Driewegen-Ovezande-Ellewouts- dijk (kortweg deo). Van oud zeer is al lang geen sprake meer. Protes tanten en rooms-katholieken wer ken vaker samen. Zondag 11 janua ri vanaf 10.00 uur is er een geza menlijke viering in Ovezande, met de vierkoppige theatergroep De Boodschappenjongens uit Goes als hoofdattractie. In het voorjaar wordt de draad op gepakt met twee speciale diensten in de rk traditie: de Maria Bood- schapviering (woensdag 25 maart, 19.00 uur) en een 'indrukwekken de' kruiswegviering, vormgegeven door de jongerenkoren (vrijdag 10 april, 21.00 uur). De meimaand, de Mariamaand, be gint vrijdag 1 mei om 19.00 uur met de opening van de expositie Maria in Beeld. Twee lezingen wor den aansluitend gehouden, door dekenaal coördinator Geerten Kok (over Maria Tenhemelopneming) en door deken Paul Verbeek (over Maria in relatie met kunst). De rk kerk in Ovezande is in mei zoveel mogelijk open. Zachtjesaan gaat het jubeljaar dan naar een climax. Zondag 28 juni wordt vanaf 11.00 uur in de kerk een brunch voor het goede doel ge serveerd a 7,50 euro. Er moet overi gens nog een goed doel worden ge kozen. Het interculturele gospel koor Sound of Hope laat zaterdag avond 11 juli vanaf 19.00 uur Ove zande swingen. En zaterdag 15 au gustus volgt vanaf 19.00 uur een lichtprocessie. Het jubileumcadeau (een Mariakazuifel) wordt dan ge presenteerd. Heel Ovezande mag zaterdag 6 sep tember op bedevaart naar het Bel gische Beauraing. Het Maxim Ko- walew Don Kosaken-koor is zater dag 10 oktober vanaf 19.30 uur te gast in de kerk. Een jubileum kan niet zonder boek. Piet Rijk en Ad Schenk maken dat. Maandagavond 19 oktober wordt het werk, met tal van interviews en anekdotes, ten doop gehouden. Het jubeljaar eindigt zondag 22 no vember, met vanaf 9.30 uur de offi ciële viering van 150 jaar rk kerk in Ovezande. Op 23 november 1859 is de kerk officieel ingewijd, maar ja, de 23e valt in 2009 op een maan dag. Vice-voorzitter Schenk is fier op het programma dat tot stand is gebracht. „Hopelijk wil het hele dorp meevieren." www.rkovezande.nl Nieuw kleedlokaal kan niet zomaar op gewenste plek komen. door Luc Oggel WAARDE - De voetbalvereniging in Waarde moet wellicht nog even wachten op nieuwe kleedkamers. Er doet zich een planologisch pro bleem voor, waardoor niet zomaar gebouwd kan worden op het be oogde stuk grond. SC Waarde is dringend aan nieu we kleedruimte toe. De huidige ac commodatie voldoet absoluut niet meer aan de huidige eisen en is zelfs afgekeurd door de KNVB. Ook de gemeente Reimerswaal vindt dat er iets moet gebeuren en heeft, op aandringen van de frac tie van Leefbaar Reimerswaal, geld gereserveerd voor nieuwbouw. Het gaat om 300.000 euro. De nieuwbouw zou volgend jaar moe ten plaatsvinden. Bestemmings- plantechnisch lijkt er nu een kink indoor kerstmarkt in theetuin bij Driewegen DRIEWEGEN - In de theetuin van Mary's Place aan de Coudorpse- weg 7 in Driewegen (Borsele) is za terdag en zondag een indoor kerst markt. De markt biedt onder meer een keuze uit feestkleding, siera den, kerststukken en brocante. Be zoekers kunnen ook nog een wan deling maken door de boomgaard bij Mary's Place, voordat ze aan de warme chocomel en eigengemaak te taart gaan. De markt is beide da gen van 12.00 tot 17.00 uur. vandereepe Papegaaistraat S Goes www.vandereepe.nl Rechter bezoekt shop Varkensmarkt om zelf oordeel te vellen. door Emile Calon MIDDELBURG - Burgemeester Koos Schouwenaar van Middelburg is onredelijk streng tegen de plaatse lijke coffeeshops. Die stelling bracht advocaat A. Beckers giste ren naar voren tijdens een kort ge ding van coffeeshop Sixty Two en zijn eigenaar G. de Kinkelder te gen de gemeente. Hij wees naar het feit dat overtre dingen van de gedoogregels door de shops door Schouwenaar en de gemeente onredelijk lang worden nagedragen. „Terwijl het Open baar Ministerie maar voor een pe riode van vijf jaar terugkijkt", al- in de-kabel te komen. De vereni ging wil een stuk aan de kantine bouwen, maar daar blijkt geen bouwblok te zijn. Een wijziging van het bestemmingsplan neemt veel tijd in beslag en moet via de provincie. Voor de vereniging komt de tegen valler onverwacht. „We hoorden het vorige, week tijdens de be stuursvergadering", zegt secretaris Leo Westdorp. „We waren tot nu toe eigenlijk wel optimistisch over het verloop. We zitten in hoge nood en er moet absoluut volgend voorjaar iets gebeuren." Nieuwbouw plegen op de huidige plek van de kleedruimte is geen optie. „Daar is te weinig ruimte, en dat is nu juist het grootste pro bleem." De gemeente kon gisteren De voetbalvereniging in Waarde had gehoopt volgend jaar een nieuwe kleedaccommodatie te kunnen bouwen, maar planolo gisch gezien wordt dat moeilijk. Dameskoor verzorgt concerten in de regio GOES - Het Zuid-Bevelands Dames koor verzorgt de komende weken vier concerten in de regio. Vrijdag om 14.15 staat een optreden in Ce derhof in Kapelle gepland. Maan dag 15 december op dezelfde tijd wordt gezongen in het Gasthuis in Goes. De andere concerten vinden plaats in de kerk van Kattendijke (dinsdag 16 december, 19.30 uur) en bij Emergis (24 december, 19.00 uur). Winterboompjes maken in workshop GEERSDIJK - De Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit houdt morgen op landgoed Rijckholt in Geers- dijk een workshop winterboom pjes maken. Deelnemers aan de workshop le ren van 19.30 tot 22.00 uur winter boompjes te maken die er niet al leen feestelijk uitzien, maar ook lang goed blijven. Aanmelden kan nog via 0118-634800. dus de advocaat. Sixty Two over trad in 2001 voor de eerste keer de regels. In september volgde de vier de, verkoop aan een minderjarige, waarna de burgemeester besliste dat de shop definitief dicht moest. Ter onderbouwing wees Beckers ook naar een gemeentelijke nota waarin staat dat Middelburg, met haar sanctiebeleid, aansluiting zoekt bij het beleid van het OM. „Maar waarom dan andere termij nen", vroeg hij tijdens zijn plei dooi voor de Middelburgse kortge dingrechter. Schouwenaar vindt ook dat De Ba zar aan de Varkensmarkt voor drie maanden dicht moet. Tijdens een inval door de politie werd 41,20 gram softdrugs in die zaak gevon den. Eigenaar M. Gill en zijn advo caat A. van Vliet waren gisteren nog niet ingaan op de situatie. „Binnenkort is er overleg met de club over hoe het verder moet", al dus een woordvoerster. Westdorp: „We moeten accepte ren dat we met formele zaken te maken hebben, maar we zullen er toch op aandringen dat er volgend jaar kan worden begonnen." Raadslid Marien Weststrate (Leef baar Reimerswaal) ziet het pro bleem niet zo. „We moeten niet zo bang zijn en dat gebouwtje ge woon neerzetten, buiten de pro vincie om. Het gaat om honderd vierkante meter. Die vereniging zit al jaren met een slecht gebouw en begint net weer een beetje op te le ven." Voetbalclub SC Waarde is in 1959 opgericht en heeft zo'n 120 leden, waarvan 35 jeugdleden. Er zijn drie seniorenelftallen en vier junio ren teams (B,C, E en F) actief Het eerste elftal komt uit in de zater- dag vierde klasse. www.sc-waarde.nl Bingo, kinderdisco en dansen in Goese Polder GOES - Stichting Buurtwerk Goese Polder houdt komende vrijdag een bingo en zaterdag een kinderdisco in wijkcentrum De Spinne. De bin go begint om 20.00 uur, de kinder disco om 19.00 uur. De laatste is bedoeld voor kinderen tot en met twaalf jaar en staat in het teken van kerst. Volwassenen uit de Goe se Polder kunnen vrijdag 19 decem ber spelen en dansen tijdens een bingo dansant. Aanvang: 19.30 uur. Bijeenkomst over eenzaamheid in Goes GOES - Stichting Springlevend houdt vrijdag een bijeenkomst voor 55-plussers over eenzaam heid en de laatste levensfase. Veel mensen blijken moeite te hebben om daarover te praten. Van 14.00 tot 16.00 uur zijn ook rolstoelgebruikers welkom in wijk centrum Jan Ligthart aan de Berg weg in Goes. Aanmelden kan via 0113-227344- ook naar de rechtbank gekomen. Van Vliet vindt het merkwaardig dat De Bazar direct drie maanden dicht moet omdat volgens het be staande beleid er bij illegale ver koop eerst wordt gewaarschuwd. Volgens hem betekent drie maan den sluiting voor Gül de nekslag. Groenenberg voerde aan dat de Ba zar een growshop is en dat er spul len worden verkocht die gerela teerd zijn aan de softdrugshandel. Door die relatie moet er volgens hem streng worden opgetreden. Van Vliet betoogde dat het om een gewone winkel. Omdat het voor rechter G. Nomes niet duidelijk werd om wat voor soort zaak het ging, bracht hij gis termiddag een bezoek aan De Ba zar. In beide zaken doet de recht bank vrijdag uitspraak. De rooms-katholieke kerk in Ovezande waarvan de basis bijna 150 jaar is gelegd. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 66