Goes bekijkt drie locaties voor azc PZCI21 27 BEVELANDEN-THOLEN 27 Goes verhoogt prijzen voor bouwgrond Schoen Middelgrote brand richt schade aan bij woning in Waarde Dinsdag 9 december 2008Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Kunstmatige riffen moeten zandhonger in Oosterschelde stoppen Staatssecretaris legt kiel eerste van nieuwe serie patrouillevaartuigen Gemeente richt blik op Poel IV, de Goese Poort en Klein Frankrijk. door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes bekijkt drie locaties waar een tijdelijk asiel zoekerscentrum zou kunnen verrij zen. Het gaat om de Poel IV, het bedrijventerrein waar onder meer de Stoomtrein Goes-Borsele zit, de Goese Poort bij het Tiendenplein en het bedrijventerrein Klein Frankrijk aan de Ringbaan-West. Loco-burgemeester Rinus Diele- man bevestigt dat deze drie loca ties worden onderzocht. De Goese Schans is volgens hem geen optie, omdat het terrein van de gesloop te houtloodsen volgend jaar moet dienen als parkeerterrein als Goes gaststad is voor de Senior Games. Aangezien het Centraal Orgaan op vang Asielzoekers (COA) snel een nieuw opvangcentrum in Zeeland nodig heeft, wordt gezocht naar een plek waar vrij vlot kan wor den gebouwd. Vaart achter de bouw van een tij delijk centrum met geschakelde noodunits kan vooral worden ge zet als de gemeente de grond al in handen heeft. Dan hoeft er niet met derden te worden onderhan deld over aankoop of huur, stelt Dieleman. Op de Poel IV is dat het geval, want daar heeft de gemeen te nog grond. Donderdag bespreekt de raadscom missie de mogelijke locaties voor een asielzoekerscentrum. De WD, die als enige in de gemeenteraad tegen de komst van een azc is, wenst dat de raad in die vergade VWi Goes onderzoekt drie locaties voor een tijdelijk azc: de Poel IV waar onder meer de stroomtrein zit, de Goese Poort en bedrijven terrein Klein Frankrijk. ring eerst maar eens debatteert over de vraag of Goes een azc moet willen of niet. Andere fracties steunen het colle ge van burgemeester en wethou ders vooralsnog. Het college vindt dat Goes haar maatschappelijke verantwoordelijkheid moet ne men, niet in de laatste plaats om dat de gemeente Millenniumge meente is, Fair Trade-gemeente wil worden en in 2009 een Afri- ka-jaar houdt. Volgens burgemees ter Dick van der Zaag hoort daar een 'bepaalde houding bij'. Het tijdelijk opvangcentrun, dat 250 vluchtelingen onderdak moet bieden, zou er binnen vier maan den kunnen staan. Het is de bedoeling dat het zo'n drie jaar meegaat. Daarna kunnen asielzoekers worden onderge bracht in een permanent asielzoe kerscentrum. Bouwplannen daar voor moeten volgend jaar worden gemaakt. Locaties zijn nog niet be kend. De raadscommissie praat donderdag vanaf 20.45 uur in de raadszaal over het asielzoekerscentrum. ®zie stelling op www.pzc.nl/bevelanden GOES - De bouwgrondprijzen in Goes stijgen in 2009 licht. De ver hogingen zijn noodzakelijk om in de pas te lopen met andere stijgen de prijzen. Goes verhoogt de grondprijzen met 2,1 tot 4,2 procent. Dat is af hankelijk van de soort kavel. Zo stijgt een vrije kavel voor woning bouw met 3,4 procent: van 237 naar 245 euro. Voor woningen met een zogeheten gunstige ligging vraagt Goes volgend jaar 257 euro per vierkante meter, een stijging van 3,8 procent. Kavels die minder gunstig liggen, worden 3,1 procent duurder. De prijs ligt dan op 232 euro. Voor appartementen bewe gen de prijsstijgingen tussen de 2 (sociale woningbouw) en 3,3 pro-, cent (toplocaties). De hoogste stij ging is te zien bij de verkoop van bedrijfsgrond. Zo moet een kan toorkavel aan de vijver in Stations park 370 euro per vierkante meter kosten, een stijging van 4,2 pro cent. Ook op het bedrijventerrein Poel II wordt de grond 2,9 tot 3,6 procent duurder. De etalage aan de A58 kost bijvoorbeeld 114 euro, een plek in de woonwerkzone 232 euro per vierkante meter. JgÉtüWSE 1 Tip? redactiè@pzc.nl Waar is mijn schoen? Wie is er met mijn schoen vandoor? Een Middelburger keek maandagoch tend, op een schoen en een sok, vragend naar zijn familieleden. Die konden alleen maar grinni ken. De Middelburger vond het niet leuk. Hij moest immers naar zijn werk en wilde niet te laat zijn voor het wekelijkse werko verleg met zijn collega's. Noch in de gang, noch in de schoenen- kast noch in de keuken vond hij dat ene exemplaar. Uiteindelijk wees de familie naar de voorka mer, waar naast de open haard nog een eenzame schoen stond. Die was daar zaterdagochtend blijven staan na het uitpakken van de surprise. KAPELLE - Honderd jaar worden, dat is heel wat. Maar in het verzorgingshuis Cederhof in Kapelle vierden gisteren zelfs twee honderdjarigen hun verjaardag. Jan Rouw bereikte zondag al deze res pectabele leeftijd. Leuntje de Puit was gisteren of ficieel jarig. Toespraken, cadeaus, familie en taart, alle ingrediënten voor een feestje waren aanwezig. Wat het geheim is van zo oud worden? Gezond eten, veel bewegen en optimistisch blij ven. Volgens Jan Rouw is ademhalen ook cruciaal. En er verzorgd uitzien, maar hij is niet ijdel. Leun tje de Puit blijft zo jong door plezier te hebben in het leven. Daarom speelt ze wekelijks spelletjes Rummikub met haar dochter en puzzelt ze graag. foto Dirk-Jan Gjeltema WAARDE - Een middelgrote brand heeft gistermiddag voor schade ge zorgd aan een woning aan de Ga- wege in Waarde. De brand ontstond rond 15.40 uur. Direct werd gemeld dat er vlam men uit het dak van de woning kwamen. Hierop snelden brand weerploegen uit Kruiningen, Krab- bendijke en Goes richting het brandadres. De brandweer heeft het vuur ge blust. Over de oorzaak van de brand is niets bekend. Kort nadat de brand werd opgemerkt, hadden de bewoners het pand al verlaten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65