Krabbe! Sulejmani is het meest gewild 36 Dinsdag 9 december 2008 PZC Z Supporters van Ajax vieren een feestje in de Zeelandhallen. door René van Stee GOES - Zeventienhonderd fans zou den de kassa's van de Zeelandhal len in Goes zijn gepasseerd. Van de aanwezigen is er bijna niemand die het gelooft. „Hooguit de helft", zegt een vader met zijn in Ajax-te- nue gestoken zoon op zijn arm. De man zit er deze avond waar schijnlijk niet ver naast. Maar het mag de pret niet drukken. Want Ajax is en blijft hot, ook in de pro vincie. Het jaarlijkse feest van de regio Zuidwest van de supporters vereniging van de Amsterdamse club strijkt voor het eerst neer in Zeeland. Drie dagen na Sinterklaas klopt vooral het hart van de jong ste fans nog vol verwachting. Diego Bongaerts (7), middenvel- der van Zeelandia Middelburg F2 en 'al zijn héééle leven supporter van Ajax', hoopt op de komst van zijn grote favoriet Leonardo. De Braziliaan is er niet bij, maar de fans worden niet teleurgesteld. De entree van de spelersbus, die de hal inrijdt, is al spectaculair. Als daarna Miralem Sulejmani, Eyong Enoh, Kenneth Vermeer, Jan Ver- tonghen en Thomas Vermaelen uitstappen, gaat iedereen 'los'. Uiteraard spreken de vedettes mooie woorden. Zo doet het de Belgen Vertonghen en Vermaelen veel deugd dat Ajax overal fans heeft en een aantal van hun land genoten zelfs de moeite heeft geno men om naar Goes af te reizen. Su lejmani en Enoh zijn 'very happy' dat ze bij Ajax spelen. Vermeer ver telt dat hij er alles aan gaat doen om zijn geblesseerde concurrent - en eerste doelman - Maarten Steke lenburg niet in het doel te laten te rugkeren. Sjef Peeters uit Goes zwijmelt er nog net niet bij weg. Net als zijn echtgenote Coby is hij idolaat van Ajax. Hun beide zoons zijn ver noemd naar vedettes uit het verle den. „De oudste heet Marco, naar Mar co van Basten. En de tweede heet Stefan, naar Stefan Petterson. Dat zegt wel genoeg, zeker", illustreert Sjef hun passie voor Ajax. Nadat het pannavoetbal en het penaltyschieten tot een goed eind zijn gebracht, is het voor de jong ste fans tijd om handtekeningen te scoren. Zelfs de eveneens aanwezi ge Danny Blind, dé Zeeuwse voet baller van Ajax, heeft het er maar druk mee. Miralem Sulejmani is echter veruit favoriet. Youri en Iwan Slabber uit Terneuzen weten die felbegeerde krabbel niet te be machtigen. „Maar die andere vier hebben we gelukkig wel", zeggen ze tevreden. Het optreden van de met name in België populaire zanger Sam Go- ris, de schoonzoon van ]ean-Marie Pfaf£ laten zij daarna voor wat het is. Het is welletjes geweest. Een jeugdige fan van Ajax neemt onder het toeziend oog van Jan Vertong hen een penalty. foto Dirk-Jan Gjeltema Basketbalster Elve in nationale selectie TERNEUZEN - Stephanie Elve uit Terneuzen is geselecteerd voor het nationale basketbalteam tot acht tien jaar. De zeventienjarige guardspeelster van de Belgische basketbalclub Meetjesland Kaprij ke heeft een eerste centrale trai ning al achter de rug- Die stond on der leiding van de coaches Ria Bröring en Margreet van Putten. Oen Ossaert 1 rekent af met het reserveteam TERNEUZEN - In de derde klasse van de regio Zeeland wonnen de badmintonners van Den Ossaert 1 het duel met het tweede team met ruime cijfers (8-0). Aan die uitslag was niet te zien dat het reserve team heel behoorlijk tegenstand bood. In de vierde klasse moest Den Ossaert 3 tegen Marathon een 6-2-nedeiiaag incasseren. In die zelfde klasse verloor BC Terneu zen 2 met 8-0 van 't Pluumpje. Van Hartingsveldt in eerste ronde onderuit ROTTERDAM - Suzanne van Har tingsveldt is er niet in geslaagd door de eerste ronde te komen bij het NK indoortennis. In het Top sportcentrum in Rotterdam ver loor de Goese in straight sets van Quirine Lemoine: 2-6 3-6. Afgelo pen augustus verloor Van Hartings veldt bij het NK buiten ook al in de eerste ronde van Lemoine. Er doen verder geen Zeeuwse tennis sers mee aan het NK indoor. Topscorer Demouge langer bij Willem II TILBURG - Frank Demouge gaat zijn contract bij Willem II verlen gen. De 26-jarige spits zet binnen kort zijn handtekening onder een verbeterde verbintenis die hem tot de zomer van 2012 aan de club uit Tilburg bindt. De huidige verbinte nis van de blonde aanvaller loopt tot en met het einde van het huidi ge seizoen. Demouge maakte dit seizoen al twaalf competitietref fers. Auto Mondo Terneuzen is vanaf 1 december Officieel Fiat Dealer voor heel Zeeuws-Vlaanderen! Wij heten u van harte welkom op onze italiaanse Open Dagen; wij willen graag onze passie voor Italiaanse auto's met u delen! De Fiat 500 is er in ontelbare kleuren, modellen en uitvoeringen alleen jouw smaak telt! Productiestraat 4 Terneuzen 0115-561628 www.autoiTiondo.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 62