De gloeilamp dooft voorgoed in Europa Iedereen met een koopwoning kan profiteren van een lagere rente Datenir 5910 Dow schrapt massa banen In de rij voor een schaap (dankzij de HypotheekRenteWekker) PZC Dinsdag 9 december 2008 5 ADVERTENTIE VAN DE DAG Man 47, zkt heerlijke, eerlijke i date met een vrouw fussen 40-50. In het eerste instantie vriendschap. Vlissingen. 0900-0401117 Postbus: 100080 (fO.SS Zie de volledige pagina op donderdag of kijk op www.dateninjeregio.nl Deelnemers moeten 18 jaar zijn of ouder. Mocht je hul nodig hebben bel 0900-0400038 of email naar dateninjeregio@ukcustomersupport.com. Deze service werkt niet met een analoge telefoon. DEN HAAG - Moslims uit de Schilderswijk in Den Haag staan in de rij om hun schaap op te halen. Vanuit een vrachtwagen worden de bestelde scha pen uitgedeeld. Gisteren is voor de moslims het Offerfeest begon nen. Op de eerste dag van het feest wordt tradi tiegetrouw een schaap geofferd. Moslims herdenken daarmee dat de profeet Ibra him bereid was zijn zoon te offeren. Via een en gel liet God Ibrahim echter op het laatste mo ment weten dat hij in plaats van zijn zoon een schaap mocht offeren. - foto Phil Nijhuis/GPD - TERNEUZEN - Een woordvoerder van Dow Chemical wil niet zeg gen of er bij de vestigingen van het chemieconcern in Terneuzen en Delfzijl banen verdwijnen door een gisteren aangekondigde reorga nisatie. Dow schrapt wereldwijd vijfduizend voltijdsbanen en sluit twintig locaties omdat de verkoop afzwakt door de crisis. Bij de fa brieken in Terneuzen en Delfzijl werken in totaal 2300 mensen. Er wordt nog gekeken wat de precie ze gevolgen van de reorganisatie zijn. Waarschijnlijk komt daar la ter in de week meer over naar bui ten, aldus de zegsman. Het banen verlies treft 11 procent van het we reldwijde Dow-personeelsbestand. Ook verlaagt het concern tijdelijk de productie bij 180 fabrieken en worden activiteiten verkocht. „We versnellen eerder aangekondigde maatregelen omdat we ons moe ten aanpassen aan de ernst van de economische neergang", aldus Dow-topman Andrew Liveris. BRUSSEL - De gloeilamp wordt defi nitief uit de markt genomen. Een voorstel daartoe van de Europese Commissie werd gisteren door de lidstaten aangenomen. Het minis terie van Vrom heeft dat gisteren bekendgemaakt. Gloeilampen van honderd Watt zullen vanaf 1 september volgend jaar al niet meer mogen worden verkocht en de andere lampen worden gefaseerd in de drie jaar daarop van de markt gehaald. Ha logeenlampen mogen na 2016 ook niet meer worden verkocht. Als alternatief blijven over spaar lampen en - binnenkort - led-ver lichting. Dé maatregelen worden genomen in het kader van de Richtlijn Eco- design, op grond waarvan milieuei- sen worden gesteld aan gebruiks voorwerpen. De EU hoopt dat de maatregel in 2020 een besparing oplevert van meer dan veertig TWh (Terrawatt uur) per jaar. Door over te schakelen op spaar lampen bespaart een gemiddeld ge zin, rekening houdend met de ho gere aanschafprijs van spaarlam pen, 25 tot 50 euro op de energiere kening. Voor heel Europa is dat 5 tot 10 miljard euro per jaar. „Door deze lampen uit de vorige eeuw te vervangen, behouden de Europese huishoudens dezelfde kwaliteit verlichting terwijl ze energie, CO2 en geld besparen", al dus Eurocommissaris Andris Pie- balgs (Energie) gisteren. Man doodgeschoten op parkeerplaats Uithoorn UITHOORN - Een 31-jarige man van Albanese komaf is gisteren doodge schoten -op de parkeerplaats van een bedrijventerrein in Uithoorn. De politie kreeg een melding dat er iemand onwel was geraakt. Om standers vertelden echter dat ze schoten hadden gehoord. De man bleek inderdaad het slacht offer te zijn van een schietpartij. De man is geen bekende van de politie. BancTEagles geeft concert in Gelredome ARNHEM - De Eagles komen naar Gelredome in Arnhem voor een concert op 18 juli. Dat maakte Mo jo Concerts gisteren bekend. De Amerikaanse band gaf in april een reeks uitverkochte concerten in Ahoy. Tijdens het nieuwe concert zuilen de Eagles zowel recente hits als klassieke nummers vertolken. De kaartverkoop start zaterdag 13 de cember. Een daling van de hypotheekrente levert al snel meer voordeel op dan u denkt. Daarom heeft de Postbank voor alle huizen bezitters van Nederland de HypotheekRenteWekker ontwikkeld. Met die wekker krijgt u direct een seintje als u kunt besparen op uw maandlasten. Ideaal als u geen zin of tijd heeft om de renteontwikkeling zelf te volgen, Stel gratis uw HypotheekRenteWekker in oppostbank.nl/hypotheken onderdeel van ING w) Dat is de kracht van de Postbank

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5