Wijk praat toch mee over voetbalkooi Wenen 30 Jasjes 40% Qirberlin.com start UITVERKOOP UITVERKOOP! DELSCHER Overdekte kerstmarkt In G roede Fietspad, fietspad, gras, gras, fietspad Stelende matroos wilde hulp Blazers HALVE PRIJS CARIANNE mode Your Airline. Z PZC Dinsdag 9 december 2008 25 Terneuzen belegt informatieavond na vele bezwaren uit Othene. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Alle inwoners van de Terneuzense wijk Othene krijgen alsnog de gelegenheid om hun zeg je te doen over het plan van de ge meente om in de wijk een voetbal- kooi neer te zetten. Aanleiding zijn de massale bezwa ren die omwonenden van het per ceel hoek Schelpenlaan-Ja- cobsschelp, waar de voetbalkooi moet komen, hebben ingediend. Het bezwaarschrift werd een jaar geleden al door zo'n zeventig buurtbewoners ondertekend. De stalen voetbalkooi van 24 bij twaalf meter en vier meter hoog is bedoeld voor de jeugd van twaalf tot achttien jaar. Volgens de omwo nenden is bet speelveld echter in gericht voor kinderen in de leef tijd van zes tot twaalf jaar. Door vermenging van de leeftijdsgroe pen vrezen ze dat de jongste kinde ren in het gedrang komen. Boven dien zijn de bewoners bang voor overlast. Ook vinden ze dat het grote stalen bouwsel niet in de groene omgeving past en het uit- De gemeente Terneuzen neemt de bezwaren tegen de geplande voetbalkooi in de wijk Othene se rieus. Bewoners mogen nu idee ën en alternatieven aandragen. MIDDELBURG - Tegen een 41-jarige Terneuzenaar is gisteren in Middel burg een gevangenisstraf van tien maanden, waarvan vier maanden voorwaardelijk geëist. De man, die lijdt aan angst- en paniekaanvallen en ADHD beroofde op 25 augus tus dit jaar in Terneuzen een oude vrouw van haar schoudertas. Uit de rollator van een andere da me pikte hij ook een tasje en uit zicht verpest. De gemeente be sloot om een speelkooi te plaatsen naar aanleiding van een handteke ningenactie door de jeugd. Het plan werd voorgelegd aan de wijk raad en die stemde ermee in. Vol gens de bezwaarmakers had de wijkraad echter eerst ruggespraak moeten houden met de buurtbe woners. „We zijn bij nader inzien toch te snel geweest", zegt wethouder Cees Liefting nu. „We hebben ge reageerd op stemmen die tot ons kwamen uit de wijk en we wilden een snelle service bieden door aan die wens tegemoet te komen. Ach teraf gezien hebben we het niet goed gedaan. De rest van de wijk heeft geen kans gehad om er zijn mening over te geven. Dat gaan we nu goedmaken." Donderdag 11 december is er een informatiebijeenkomst voor alle belangstellenden over de speel- voorzieningen in de Schelpenlaan. Doel is de bewoners te informeren over de plannen en het inventarise ren van ideeën en alternatieven. In formatie uit deze bijeenkomst zet de gemeente af tegen het voorge nomen plan. De bijeenkomst is in de welzijnsac- commodatie De Driehoek in de brede school Serlippenspolder aan de Professor Zeemanstraat 216 in Terneuzen. De informatiebijeen komst begint om 19.30 uur. Alle wijkbewoners krijgen ook nog een uitnodiging in brievenbus. een schuurtje stal hij gereedschap. Twee dagen eerder stal hij bij de Hema make-up en sokken. De spullen verdwenen linea recta in de bosjes, want volgens de man was het een schreeuw om hulp ge weest. De criminele uitstapjes van de binnenvaartmatroos gebeurden steevast wanneer hij - zonder on derdak - weer aan wal was. Uitspraak op Ï2 december Kerstconcert door Harmonie uit Biervliet BIERVLIET - De Koninklijke muziek vereniging Harmonie uit Biervliet onder leiding van Sabine de Groote geeft zaterdag 20 december een kerstconcert in de N.H. kerk in Biervliet. Het repertoire tijdens dit concert staat voornamelijk in het teken van de kerst. Voor de pauze brengt ook een leerlingengroep een aantal nummers ten gehore. Na afloop van het concert kan er nog gezellig nagepraat worden in het Dorpshuis. Het concert begint om 19.30 uur. Kerstzangavorsd met muziek en koren SLUISKIL - De muziekvereniging Sluiskil houdt dinsdag 16 decem ber een kerstzangavond. Dit jaar gebeurt dat in de protestantse kerk aan de Louisestraat en belangstel lenden zijn om 19.30 uur welkom. Naast de muziekvereniging, onder leiding van Erik Provoost, verle nen het katholiek koor De Voor stad, onder leiding van Jenny de Wolf, en het protestantse kerk koor, onder leiding van Kia Wijns tra, hun medewerking. De muziek klinkt al vanaf 19.00 uur. vandaag vanaf 9.30 uur mode en schoenen Grote Markt 11-13, Goes. 0113 227607 GROEDE - Kerstbomen, -stukjes en -kaarten om de donkere dagen op te fleuren, zijn zaterdag 13 en zon dag 14 december van 12.00 tot 18.00 uur te koop op een overdek te kerstmarkt bij fouragehandel Van Damme aan de Groedse Woordweg. Hobbyisten en detail listen bieden onder meer tassen, decoratiemateriaal, glas-in-lood, speelgoed, beelden van speksteen en sieraden aan. Ook worden twee dehands goederen verkocht ten ba te van de restauratie van de NH-kerk van het dorp. Rampenplan Terneuzen goedgekeurd door GS TERNEUZEN - Het nieuwe rampen plan van de gemeente Terneuzen voldoet aan de wettelijke eisen in de Wet Rampen en Zware Onge vallen. Tot die slotsom komen ge deputeerde staten die het plan dan ook goedkeuren. Wel willen ze dat de gemeente snel een vertegen woordiger benoemd in het Regio naal Operationeel Team. Daarin wordt de operationele uitvoering van de verschillende hulpverle ningsdiensten, zoals politie, brand weer en gemeente, afgestemd. Vandaag in de airberlin-adventskalender: 2 vliegtickets voor de prijs van 1! Dubbelop plezier in winters Alleen vandaag op oirberlin.com/kerstoctie te boeken. Reisperiode: van 01-01 b/m 31-03-2009. t§ KLOOSTERZANDE - Idioterie ten top. Dat vinden ze er 'op Klooster' van en iedereen kan zien dat het onderbro ken fiets-, voetpad in bouwplan Zoutendijk een belache lijke situatie is. Ben je lekker aan het fietsen achter de Cloosterstraat, staan er opeens twee paaltjes, ligt er een lap gras voor je en wat tientallen meters verderop gaat het fietspad gewoon weer vrolijk verder. Echte Klo- rianen laten zich niet tegenhouden door het onverharde pad. Maar hoe kan zoiets nou? Op het dorp gaan de wildste verhalen, maar volgens de Hulster wethouder Clen de Kraker (verkeer) is de situatie zo kunnen ont staan omdat er ten tijde van de invulling van Zouten dijk afspraken zijn gemaakt met enkele bewoners van de Cloosterstraat. Zij wilden liever niet dat achter hun huis... Afijn, de dorpsraad van Kloosterzande gaat nu met deze mensen praten in de hoop dat het ontbreken de deel van het pad alsnog kan en mag worden aange legd. foto Wim Kooyman woensdag 10 december 50% Markt 10 - 4501 CJ Oostburg Zondags geopend van 14.00-18.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59