Eens een boer, altijd een boer kerstshow op Campings investeren berco Scouting mist flink bedrag aan subsidie in betere kwaliteit alles een stuk voordeliger Fusie opvang en speelzalen wordt bezegeld zpzc Dinsdag 9 december 2008 23 De 102-jarige Daan Haak verblijft sinds anderhalfjaar in Ter Schorre. Maar zijn boerderij heeft hij nog steeds... op een schilderij. foto Wim Kooyman Daan Haak (102) is al tachtig jaar lid van landbouworganisatie. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Poeh, dat valt nog niet mee zeg, een afspraak maken met Daan Haak. Dan moet-ie gaan zingen, dan een middagje bloem schikken en als het weer een beet je meezit, stapt de 102-jarige boer uit Hoek ook nog graag op de tan dem voor ritje in de frisse buiten lucht. Meneer Haak woonde tot twee jaar geleden nog zelfstandig in Hoek, maar na zijn eerste zieken huisopname in honderd jaar werd hij voor revalidatie opgenomen in verzorgingscentrum Ter Schorre in Terneuzen. Daar verblijft hij nu op een gesloten afdeling, maar het gend jaar, als ik met een nieuw ma nagementbureau in zee ga, sterk uit te breiden. Ik ben en blijf zan ger, maar sta ook open voor klus sen als presentator en entertainer. Daarnaast doe ik steeds meer pro gramma's voor kinderen en blijf ik betrokken bij de shows van traves tietencollectief La Vie en Rose." Hoewel Ricardo vlak voor zijn veertigste nog hoopt zijn vleugels ver uit te kunnen slaan, blijft hij zijn Zeeuws-Vlaamse publiek trouw. Hij kijkt zelf ook reikhal zend uit naar de twee shows in zijn thuisstadje. Het Ledeltheater biedt zowel zaterdagavond 13 (van af 20.00 uur) als zondagmiddag 14 december (matinee vanaf 14.00 uur) het podium voor de vijfde kerstshow van Jacco Ricardo. is nog maar de vraag voor hoe lang. Meneer Haak is eigenlijk nog veel te goed van lijf en geest om op zon afdeling te wonen. Maar ja, iemand van boven de honderd 'versleep' je niet meer zo snel. Ook niet als hij nog hartstikke vitaal is. Dus zolang er geen urgentere geval len zijn, blijft meneer Haak lekker in Ter Schorre. Zijn geheim om zo fit te blijven? Gewoon 'asem' blij ven halen. Hij woont nu dus in een stad en dus kwam hij fysiek iets verder van het boerenleven te staan. Hoe wel... Op zijn kamer hangt een schilderijtje van zijn hof aan de Binnendijk bij Hoek, hij leest nog altijd het vakblad Oogst en ook 'in het koppie' is meneer Haak nog een echte man van het platteland. En dat niet alleen, vandaag krijgt hij zelfs een schriftelijke onder- Jacco Ricardo foto Wim Kooyman scheiding van de Zuidelijke Land en Tuinbouworganisatie (ZLTO). Daan Haak is al tachtig jaar lid van de vereniging en diens voorganger ZLM. „Ik ben lid geworden uit gewoon te. Nee, ik heb nooit overwogen om mijn lidmaatschap op te zeg gen. De belangstelling voor het 'Nadat ook ik aan de trekker had toegegeven, hoorde ik de vogeltjes niet meer' boerenleven is namelijk nog nooit weggeweest", vertelt hij. Buiten zijn, dingen zien groeien die jij zelf hebt gezaaid, als meneer Haak het nog zou kunnen... „Wij verbouwden van alles. Aardappels, tarwe, witte bonen, suikerbieten, International en Wachtsluis willen ook uitbreiden. door Frank van Cooten RETRANCHEMENT - De campings In ternational in Nieuwvliet en Wachtsluis in Retranchement mo gen uitbreiden en de kwaliteit van hun bedrijf verbeteren. Dat is al thans het voorstel van het project bureau Natuurlijk Vitaal aan de ge- biedscommissie. Dit bureau is de organisatie achter het gebiedsplan met dezelfde naam. De twee campings willen met de gemeente Sluis een 'maat werkcontract' afsluiten. In dit con- noem het maar op of we hadden het. Maar de paarden waren pas echt mijn lust en mijn leven. Ik werkte ook tijdens de opkomst van de tractor nog het liefst met paarden. Je wilt niet weten hoe veel kilometers ik met de paarden heb afgelegd", zegt hij. „Werken met dieren zorgt ervoor dat je dichter bij de natuur blijft. Toen ook ik eenmaal aan de trek ker-had toegegeven, hoorde ik jam mer genoeg de vogeltjes niet meer fluiten." Natuurlijk is meneer Haak van daag bij de huldiging in Philippine aanwezig. Net als een aantal leden die zeventig, zestig en vijftig jaar lid zijn, krijgt hij een oorkonde én een mosselmaaltijd. Haak: „Ha, laat die mosseltjes maar komen, hoor. Wit wijntje erbij, heerlijk. Ik lust nog alles!" tract wordt onder meer afgespro ken dat beide campingeigenaren ook investeren in natuurontwikke- ling. Voor camping Wachtsluis ligt me dewerking echter iets gecompli ceerder. De Toetsingscommissie geeft een negatief advies omdat het plan niet voldoet aan de crite ria van het gebiedsplan. Wachtsluis kreeg echter net zoals camping Molinshoeve van de oude gemeente Sluis-Aardenburg toestemming op termijn door te groeien naar negentig kampeereen- heden. En belofte maakt schuld. Daarom wordt de gebiedscommis- sie voorgesteld ook de uitbreiding van Wachtsluis toe te staan. lange vorststraat - goes Geen geld voor opruimen oud papier in voormalige slagerij. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De scouting Terneu- zen loopt een flink bedrag aan sub sidie mis. De verkenners krijgen van de gemeente geen geld voor het weghalen van vele tonnen oud papier dat is opgeslagen in de voor malige slagerij IJsebaert in de Vlooswijkstraat. De gemeente ziet de papierberg namelijk als bedrijfs afval. De situatie staat al jaren op de agenda van de wijkraad binnen stad. Het pand is ooit gebruikt voor de opslag van grote partijen oude boeken en tijdschriften. „Een gevaarlijke situatie", zegt Bert Kai ser van de wijkraad. „Junks komen er overnachten. Als die het koud krijgen en vuurtje gaan stoken, is het foute boel. Er is buiten al twee keer een brandje geweest." Recent is het pand gekocht door een makelaar, die Kaiser toestem ming heeft gegeven het oud papier weg te halen. Die vond de scou ting bereid een twintigtal vrijwilli gers te leveren, maar die willen dan wel de 55 euro per ton die men anders ook van de gemeente krijgt voor het oud papier. De gemeente wijst dat af, maar is wel bezig de toenmalige eigenaar op te sporen om hem voor de op- ruimkosten te laten opdraaien. „We doen dat met voorrang. Wij nemen het signaal van de wijk raad serieus en nemen onze ver antwoording voor de veiligheid", zegt woordvoerder Dirk Timmers. terneuzen - De Stichting Kinder opvang Zeeuws-Vlaanderen en Stichting Peuterspeelzalen West-Zeeuws-Vlaanderen fuseren. De intentieverklaring wordt van middag in Oostburg ondertekend tijdens een bijeenkomst met wet houder Maria le Roy. De kinderop vang is actief op 25 locaties in de regio en heeft ruim tweehonderd medewerkers. De Peuterspeelzalen zijn op negen locaties met bijna dertig medewerkers. Het fusiepro ces vergt een jaar. Waar mogelijk worden de kinderdagverblijven en peuterspeelzalen omgevormd tot kindercentra. Hier en daar worden de openingstijden en het opvang- aanbod aangepast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57