Fors meer huizen in Cavelot Cadzand Margriet Hermans luistert Gemeente Sluis bevriest bouwleges Gewaarschuwde fietsers lopen toch tegen lamp Schoen Betaster hoort 8 maanden eisen 22 Dinsdag 9 december 2008 PZC Z SCHOONDIJKE - Vijf fietsers zijn gis termorgen tussen 7.15 en 8.00 uur bekeurd op de Lange Heerenstraat tussen Schoondijke en Oostburg omdat de verlichting op hun rij wiel niet deugde. Alle vijf lieten de agenten weten dat zij op de hoogte waren van de - tevoren aangekondigde - contro le. De politie staat de komende we ken elke dag langs drukke aanrij- routes naar het Oostburgse Zwin College. De eerste gerichte contro le stemde tevreden. De politie be trapte vijf overtreders, maar het overgrote deel van de (brom) fiet sers voerde wel verlichting. Ook Tarieven in vergelijking met andere Zeeuwse gemeenten hoog. door Frank van Cooten SLUIS - De gemeente Sluis bevriest de bouwleges. De tarieven worden volgend jaar niet verhoogd met het inflatiepercentage. Het college van burgemeester en wethouders stelt dit de gemeente raad voor omdat de Sluise tarieven in vergelijking met andere Zeeuws- se gemeenten hoog zijn. Verder loopt nog een onderzoek door de Rekenkamer naar de hoogte van deze leges. Gelet op de bouwplannen, bijvoor beeld in Cadzand-Bad, IJzendij- ke-Oost en De Kreeke in Oost burg, verwacht het college ook zonder tariefsverhoging de in de begroting 2009 geraamde op brengst aan bouwleges te halen. Raadslid Bram Basting (Gemeente- Waar is mijn schoen? Wie is er mee mijn schoen vandoor? Een Middelburger keek maandagoch tend, op één schoen en één sok, vra gend naar zijn familieleden. Die konden alleen maar grinniken. De Middelburger vond het niet leuk. Hij moest immers naar zijn werk en wilde niet te laat zijn voor het wekelijkse werkoverleg met het verkeersgedrag van de wielrij ders - niet meer dan twee naast el kaar en brommers op de rijbaan - beviel de controleurs. Ook op de Terneuzense Buitenha ven en in Spui waren gistermor gen controles. Zeven fietsers kre gen daar tussen 7.00 en 8.00 uur een bon, omdat hun verlichting niet brandde. De overige honder den fietsers (vooral leerlingen van scholen in Terneuzen en werkne mers van Dow) voerden licht Wel moeten mensen er aan denken de batterijtjes van de losse fietslicht- jes op tijd te vervangen, waar schuwde de politiewoordvoerster. belangen) is blij met het besluit van het college. Hij trok verschil lende keren aan de bel over de ho ge tarieven. „Blijkbaar begint het eindelijk door te dringen." Een reguliere bouwvergunning voor een klus minder dan 113.445 euro kost 2,44 procent van de bouwkosten. Een bouwvergun ning voor een bouwklus tussen 113.445 en 453.780 euro kost 2.768,05 euro. Het Sluise college speelt niet ge heel voor Kerstman. Met uitzonde ring van de bouwleges en de afval stoffenheffing stijgen de andere ta rieven met gemiddeld tien pro cent. Voor wat betreft de parkeer belastingen vecht Sluis nog een robbertje uit met de belasting dienst. De belastingdienst vindt dat de gemeente als ondernemer handelt en dus omzetbelasting moet afdragen. Sluis dient een be zwaarschrift in. Afhandeling kan enkele jaren duren. Tip? redactie@pzc.nl zijn collega's. Noch in de gang, noch in de schoenenkast noch in de keuken vond hij dat ene exem plaar. Uiteindelijk wezen de familieleden naar de voorkamer waar naast de open haard nog een eenzame schoen stond. Die was daar zater dagochtend blijven staan na het uitpakken van de surprise. Oorspronkelijk plan te duur voor ontwikkelaar van vakantiepark. door Frank van Cooten cadzand-bad - Het huidige plan voor het vakantiepark Cavelot bij Cadzand-Bad wijkt behoorlijk af van de eerste opzet in 2004. Het grootste verschil zit hem in het aantal te bouwen woningen. Oor spronkelijk waren dat er 250. Dit aantal is opgetrokken tot 450. Het oorspronkelijke plan is te duur. De ontwikkelaar heeft meer huizen nodig om het project te fi nancieren. Er zijn nauwelijks nog overeen komsten, stelt het projectbureau Natuurlijk Vitaal vast in een voor stel aan de gebiedscommissie. Dit projectbureau is de organisatie ach ter het gebiedsplan Natuurlijk Vi taal voor West-Zeeuws-Vlaande- ren. In dit gebiedsplan uit 2004 wa ren uitgangspunten opgenomen Scouts uit Oostburg haien Vredeslicht oostburg - Een groep kabouters van Scouting Oostburg haalt zater dag 20 december het Vredeslicht (dat een week eerder in Wenen wordt ontstoken) op vanaf het Centraal Station in Utrecht. De scouts delen het licht in een stormlantaarn met een ieder die die dag vanaf 16.30 uur naar ge bouw De Reutemeteute aan de Baljuwveltersweg in Oostburg komt om zich te warmen aan het Vredeslicht. Spectaculaire gaste voor lustrumuitvoering van kerstshow Ledeltheater. door René Hoonhorst OOSTBURC - Vorig jaar liet Jacco Ri- cardo zich ontvallen dat hij Wille- ke Alberti wel graag op zijn lus trumfeestje zou zien. Hij heeft de gevierde diva niet gestrikt, maar is heel blij dat Margriet Hermans zijn vijfde kerstshow in het Ledel theater opluistert. Humor is een belangrijk onder deel in de optredens van Jacco Rie- teco, zoals Ricardo in het dagelijks leven heet. Met Margriet Hermans zit het publiek zaterdag 13 en zon dag 14 december dan ook geramd. De Vlaamse zangeres, tegenwoor- voor Cavelot. Van die uitgangspun ten is echter weinig meer over. In 2004 werd het gepresenteerd als een 'pareltje aan de kust' op een lap grond van veertig hectare waar van 25 hectare recreatienatuur en vijftien hectare woningbouw. Het plan 2008 heeft niet de hoge ambitie als Cavelot 2004, consta teert het projectbureau. In plaats van 250 woningen op veertig hec tare zijn dat er nu 450 op 48 hecta re. Meer woningen per hectare dus. Cavelot 2008 past volgens het pro jectbureau echter wel bij de doel stellingen van het gebiedsplan. Zo als bedrijfsmatige exploitatie in één hand (Roompot), toename werkgelegenheid en een seizoens- verlengend effect. De initiatiefnemer van vakantie- park Cavelot in Cadzand-Bad heeft meer huizen nodig om het project te financieren. Het ambi tieniveau is daarom bijgesteld. Coverband Dafter in Reseda Sas van Cent sas van gent - De Vlaamse rock-coverband Dafter treedt zater dag 27 december op in café de Re seda in Sas van Gent. Dafter be staat sinds 2004 en speelt covers in eigenzinnige stijl van onder ande re INXS, REM, The Scabs, Limp Bizkit, Eric Clapton, Nirvana, Me- tallica, Radiohead, Joe Cocker en Robert Cray. Het optreden van Dafter begint om 22.00 uur en de toegang is gratis. Ouderen vieren kerst met maaltijd in Veste terneuzen - In de Veste aan het Oostelijk Bolwerk in Terneuzen wordt vrijdag 19 december een kerstviering voor ouderen gehou den. Belangstellenden worden van af 15.30 uur verwelkomd met kof- dig ook als politica actief, is flink afgevallen. Gelukkig heeft ze niet alleen haar goede humeur, maar ook haar klankkast behouden. De bulderende lach van Hermans is zo aanstekelijk dat de zaal al plat gaat vóór de grap is gemaakt. Jacco Ricardo kijkt er naar uit om met Margriet te zingen. „Het is prachtig dat zo'n groot artieste zich in dienst stelt van mijn show. Echt geweldig om met zo'n goede zangeres enkele duetten te mogen zingen." Voor de lach in zijn twee shows is Ricardo niet alleen afhankelijk van Margriet Hermans. Ook assistente Conny Jansen en 't Brugs Variété theater zorgen voor komische no ten in het programma. Showballet Jumelle laat ook de dansliefheb- Het projectbureau plaatst wel kant tekeningen bij de stedenbouwkun dige en landschappelijke kwaliteit. Uitgangspunten zijn passend, maar, zo stelt Natuurlijk Vitaal, in de uitwerking is zeker verbetering mogelijk en ook gewenst. Het aantal van 450 woningen is fors hoger, maar dit past wel in het gebiedsplan. In het gebiedsplan was een relatie gelegd tussen Sluis aan Zee en Cavelot. In totaal ging het om 550 woningen (250 in Cave lot en driehonderd in Sluis aan Zee). Sluis aan Zee is echter door de ge meenteraad afgeblazen. Feitelijk is nog ruimte voor honderd huizen (Cavelot 2008 telt immers 450 wo ningen) mocht het gemeentebe stuur nieuwe plannen ontwikke len voor een economische impuls voor Sluis. Omdat de voordelen groter zijn dan de nadelen, krijgt de gebieds commissie het advies de gemeente Sluis positief te adviseren. middelburg - Het Openbaar Minis terie (OM) in Middelburg heeft gis teren tegen een 46-jarige Temeuze- naar, die een zwervend bestaan leidt, een gevangenisstraf van acht maanden waarvan drie voorwaar delijk geëist. De man, die de hele zaak afdoet, met 'het was een grap je en het is verkeerd opgevat', wordt onder meer verdacht van ontucht met een twaalfjarig meis je- Op 12 september stapte het meisje in Sas van Gent in de bus naar Ter neuzen. In Sluiskil stapte de man in de bus, ging naast het meisje zit ten en begon haar onzedelijk te be tasten. De man kon worden opgepakt, toen hij enkele dagen later bij de politie aangifte deed van de dief stal van een fiets. Hij werd aange- bers aan hun trekken komen. Jac co heeft dit jaar zelf het nodige bij geleerd als presentator en entertai ner. Contacten met een Hollands evenementenbureau leidden begin 'Ik treed op voor kinderen, doe presentatiewerk, maar ben en blijf altijd zanger' dit jaar niet tot langdurige contrac ten. Toch durfde Rieteco volledig verder te gaan als Ricardo. Hij zeg de zijn baan als assistent-bedrijfs leider bij een supermarkt op en werd fulltime artiest. „Ik treed in heel Zeeland, een groot deel van Vlaanderen en in Brabant op. De Brabantse optredens hoop ik vol- VdO OS reepe ne- ue vierin5 oegmt om 10.00 nouaen en verzette zien met nana schoenmdde i uur ^a afloop is er vanaf 18.00 en tand. Bij die aanhouding, waar uur een gezamenlijke kerstmaal- vijf agenten voor nodig waren, mis- pawwew.Cand^r3 "i0- Kaarten zijn - tegen betaling - handelde hij een agente. al verkrijgbaar in de Veste. Uitspraak op 22 december De politie had de fietslichtencontrole vooraf aangekondigd. Toch kregen vijf fietsers een bekeuring. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 56