'MRSA vereist waakzaamheid' Bezitter kinderporno voor rechter Verkeersbrigadiers Breskens leggen het stopbord erbij neer Kunstmatige riffen moeten zandhonger in Oosterschelde stoppen Staatssecretaris legt kiel eerste van nieuwe serie patrouillevaartuigen Dinsdag 9 december 2008Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl ZorgSaam onderzocht 1369 ouderen op ziekenhuisbacterie. door Wout Bareman terneuzen - De situatie is niet ver ontrustend, maar waakzaamheid blijft geboden. Die conclusie trekt ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen naar aanleiding van een groot scheeps onderzoek naar de aanwe zigheid van MRSA, de zogenaam de ziekenhuisbacterie, in verpleeg- en verzorgingshuizen in Zeeuws- Vlaanderen. De afgelopen jaren stak de bacte rie (Meticilinne Resistente Staphy lococcus Aureus) verschillende ma len de kop op in streekziekenhuis De Honte. Door slagvaardig optre den en snelle ontsmetting van de ruimten waarin de bacterie de kop op stak, bleven de gevolgen be perkt. Ook in verzorgingshuis De Lange Akkers werd de ziekenhuis bacterie aangetroffen, ook daar zonder ernstige gevolgen. Die voorvallen waren voor ZorgSaam wel aanleiding tot een onderzoek onder de bewoners van vier verpleeg- en twaalf verzor gingshuizen. In totaal werden 1369 ouderen onderzocht. Bij dertig be woners werd MRSA geconsta teerd, maar werden er geen infec ties gevonden. Van twaalf van de dertig was al eerder bekend dat ze drager van de bacterie waren. Conclusie van de onderzoekers: „De resultaten van het onderzoek tonen een duidelijk aanwezige MR- rjl Uit een grootscheeps onderzoek in de verpleeg- en verzorgings huizen in Zeeuws-Vlaanderen blijkt dat de ziekenhuisbacterie hier en daar de kop op steekt. SA-problematiek, zonder dat er sprake is van een uit de hand gelo pen of oncontroleerbare situatie. De gemeenschappelijke inspannin gen met een strak MRSA-beleid hebben duidelijk vruchten afge worpen. Die inspanningen moe ten worden volgehouden; er is voorlopg geen ruimte voor versoe peling." Het aantal MRSA-tgevallen is in Zeeuws-Vlaanderen hoger dan el ders in het land door de geografi sche ligging én het feit dat veel pa tiënten voor behandeling de grens over trekken. In België wordt een wat losser beleid gehanteerd. Maar ook de vergrijzing van de Zeeuws-Vlaamse bevolking speelt een belangrijke rol. Ouderen zijn ontvankelijker voor de bacterie, die zich openbaart via duizelig heid, koorts. MRSA kan leiden tot infecties en slecht genezende won den. Op gezonde mensen heeft de bacterie, die overigens ongevoelig is voor de meeste, gangbare antio- bioticadoorgaans geen enkele in vloed. Het onderzoek in Zeeuws-Vlaanderen werd uitge voerd van november 2007 tot april 200S. Klaar-overs vragen met staking aandacht voor tekort aan vrijwilligers. door Wilma Valk BRESKENS - De spelling op de door de kinderen van de openbare school in Breskens beschilderde kleurrijke spandoeken deed er even niet toe. Iedereen die las 'Kin deren genoeg, volwassenen te wij- nig!', begreep de achterliggende ge dachte. Gistermorgen gingen de verkeers brigadiers van Breskens, de enige in de gemeente Sluis, in staking. Breskens heeft twee door briga diers beveiligde oversteekplaatsen, aan de Dorpsstraat en aan het Mo lenwater. „We hebben niet genoeg volwassenen om te helpen", aldus Marian Huiszon, voorzitter van de stichting Verkeersbrigadiers Bres kens. „De kinderen mogen niet al leen staan, er moet altijd een vol wassene bij zijn en die zijn niet te vinden." Vorig jaar nog vierden de briga diers hun twintigjarig bestaan, nu is de toekomst onzeker. „We vra gen niet veel", vertelt Irene de Smit, nestor van de brigadiers. „Een dagdeel, zo'n vijftien minu ten, per week. Dat moet toch kun nen? Het gaat toch om de veilig heid van onze kinderen!" „Ze hebben gelijk", meenden veel' moeders gisteren. „Iedereen moet het voelen, anders wordt er toch niet geluisterd." Velen moesten ook een extra tochtje naar school maken nu er geen klaar-overs wa ren. De brigadiers staken de hele week. „Als dit niet helpt, zijn er na de zo mervakantie geen brigadiers meer in Breskens." 246 films op de harde schijf aan. Een kennis van de man had een downloadprogramma geïnstal leerd. De Sluisenaar, die zei een ab solute digibeet te zijn, had op wat knoppen gedrukt, waardoor 'alles wat blauw was' werd gedownload. Toen hij tussen de muziekbestan den ook kinderporno ontdekte werd hij nieuwsgierig en bewaar de hij de bestanden. Justitie kwam de man op het spoor naar aanlei ding van een Duits onderzoek in 2005. Via een link op een forum kwam justitie bij de Sluisenaar te- recht.Hoe de link van de Sluise naar op het forum is terechtgeko men is voor hem een volkomen raadsel. Uitspraak 22 december MIDDELBURG - Tegen een 58-jarige inwoner van Sluis is gisteren voor de rechtbank in Middelburg een taakstraf van 180 uur en een boete van 2500 euro geëist. De man, die heeft bekend, wordt ervan verdacht kinderporno in zijn bezit te hebben gehad. Tijdens een huiszoeking op 26 oktober 2006 trof de politie 131 foto's en De verkeersbrigadiers, die in Breskens twee oversteekplaatsen beveiligen, staken de hele week. Leidt de actie niet tot nieuwe aanmeldingen, dan verdwij nen de brigadiers straks uit het straatbeeld. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55