meest gewild Hoekman neemt met weemoed afscheid van Jeugdcommissie Trainer Potin: Casper Zwier is heel leergierig Dalmeijer breekt records Start en finish WK marathon buiten stadion Jos Verstappen staat in België voor de rechter SPZC Dinsdag 9 december 2008 37 Supporters van Ajax vieren een feestje in de Zeelandhallen. door René van Stee GOES - Zeventienhonderd fans zou den de kassa's van de Zeelandhal len in Goes zijn gepasseerd. Van de aanwezigen is er bijna niemand die het gelooft. „Hooguit de helft", zegt een vader met zijn in Ajax-te nue gestoken zoon op zijn arm. De man zit er deze avond waar schijnlijk niet ver naast. Maar het mag de pret niet drukken. Want Ajax is en blijft hot, ook in de pro vincie. Het jaarlijkse feest van de regio Zuidwest van de supporters vereniging van de Amsterdamse club strijkt voor het eerst neer in Zeeland. Drie dagen na Sinterklaas klopt vooral het hart van de jong ste fans nog vol verwachting. Diego Bongaerts (7), middenvel der van Zeelandia Middelburg F2 en 'al zijn héééle leven supporter van Ajax', hoopt op de komst van zijn grote favoriet Leonardo. De Braziliaan is er niet bij, maar de fans worden niet teleurgesteld. De entree van de spelersbus, die de hal inrijdt, is al spectaculair. Als daarna Miralem Sulejmani, Eyong Enoh, Kenneth Vermeer, Jan Ver- tonghen en Thomas Vermaelen uitstappen, gaat iedereen 'los'. Uiteraard spreken de vedettes mooie woorden. Zo doet het de Belgen Vertonghen en Vermaelen veel deugd dat Ajax overal fans heeft en een aantal van hun land genoten zelfs de moeite heeft geno men om naar Goes af te reizen. Su lejmani en Enoh zijn 'very happy' dat ze bij Ajax spelen. Vermeer ver telt dat hij er alles aan gaat doen om zijn geblesseerde concurrent - en eerste doelman - Maarten Steke- Supportersvereniging Ajax lenburg niet in het doel te laten te rugkeren. Sjef Peeters uit Goes zwijmelt er nog net niet bij weg. Net als zijn echtgenote Coby is hij idolaat van Ajax. Hun beide zoons zijn ver noemd naar vedettes uit het verle- den. „De oudste heet Marco, naar Mar co van Basten. En de tweede heet Stefan, naar Stefan Petterson. Dat zegt wel genoeg, zeker", illustreert Sjef hun passie voor Ajax. Coby knikt instemmend. Om er aan toe te voegen: „Nog voordat onze zoons waren geboren, hebben ze in de Meer (het oude stadion van Ajax) al op het veld gestaan. Toen zijn we er beide keren tijdens het bezoek aan een training even tus senuit gepiept. Dat mocht natuur lijk niet, maar we konden het ge woon niet laten." 'De oudste heet Marco, naar Van Basten. En de tweede Stefan, naar Petterson' Nadat het pannavoetbal en het penaltyschieten tot een goed eind zijn gebracht, is het tijd om hand tekeningen te scoren. Zelfs de eveneens aanwezige Dan ny Blind, dé Zeeuwse voetballer van Ajax, heeft het er maar druk mee. Miralem Sulejmani is echter veruit favoriet. Youri en Iwan Slab ber uit Terneuzen weten die felbe geerde krabbel niet te bemachti gen. „Maar die andere vier hebben we gelukkig wel", zeggen ze tevre den. Het optreden van de met name in België populaire zanger Sam Go- ris, de schoonzoon van Jean-Marie Pfaff, laten zij daarna voor wat het is. Het is welletjes geweest. De Supportersvereniging Ajax (SVA) telt 80.000 leden. Daarvan komen er 4000 uit Zeeland. Onder die fans zitten 180 seizoenkaarthouders. In België telt de SVA 375 leden, inclusief 115 seizoenkaarthouders. De Zeeuwse en de Belgische afdelingen zijn onderdeel van het district Zuid-West van de SVA. Het feest zoals in Goes wordt bij toerbeurt gehouden. De komende jaren zijn locaties in België en West-Brabant aan de beurt. Op kampioenendag zet voorzitter er na veertien jaar een punt achter. door Fred Rabout GOES - De jeugdcommissie van de Zeeuwse duivensportbond was al gefuseerd vooraleer de fusie tussen de zaterdag- en zondagvliegers een feit was. Vond die laatste samen voeging in 1996 plaats; de jeugd commissie zag in 1993 het levens licht. De 73-jarige Sam Hoekman uit Goes was er indertijd bij. Hij volgde na een jaar de toenmalige voorzitter Jo de Bel uit Middel burg op. Op de jaarlijkse kampioenendag van de jeugdcommissie in De Zandlööper in Lewedorp levert Hoekman zijn voorzittershamer zaterdag na veertien jaar in. „Een moeilijke beslissing, maar je moet beseffen dat er een tijd van komen en gaan is. Ik maak dan ook plaats voor nieuw bloed." Hoekman, die zelf op zijn twaalf de (in 1947) dankzij zijn buurman Leo van Liere door de duivensport werd aangestoken, is niet echt opti mistisch bij zijn terugblik op veer tien jaar jeugdcommissie. „We doen nog steeds ons best om de BERLIJN - Start en finish van de ma rathon bij de wereldkampioen schappen atletiek volgend jaar in Berlijn liggen niet als gebruikelijk in het stadion, maar bij de Bran denburger Tor. 'Het organisatiecomité maakte gis teren het parkoers bekend, dat langs talrijke bezienswaardigheden van de binnenstad voert. De mara thonlopers leggen in augustus 2009 vier keer een ronde af door de stad Berlijn en ze komen onder meer langs de gebouwen van de Rijksdag, passeren de Alexander- platz en Unter den Linden. jeugd voor onze mooie dui vensport te winnen. Maar we heb ben de wind tegen. Ze verlaten op de leeftijd dat het moet beginnen onze provincie om te. studeren. Ook is de duivensport financieel niet haalbaar meer voor een jeugd lid. Zonder steun van ouders of an dere sponsors kan het niet meer. En dat is te betreuren. Maar er zijn er echt wel die nog uit het goede hout gesneden zijn. Jongens en meisjes die naast hun school een bijbaantje zoeken om hun dui vensport te financieren." „Toch loopt het terug. En dat is geen nieuws. Maar we geven niet op. Er is een enthousiaste groep be zig en dat blijft zo. Door vele ex traatjes, zoals kortingen op contri butie en inleg, hopen we de jeugd te winnen. Na enkele 'wilde jaren' zie je mensen die waren afgehaakt toch weer terugkeren. Dan zeg ik: we hebben het zo slecht nog niet gedaan", aldus Hoekman, die ook- vaststelt dat de 'kleine melker' het moeilijk heeft. „Het wordt te duur PWj Sam Hoekman (73) kijkt met ple- zier terug op zijn tijd als voorzit ter van de jeugdcommissie van de Zeeuwse duivensportbond. Hij maakt plaats voor vers bloed. en het levenspatroon binnen de ge zinnen is veranderd." Hoekman is niet alleen voorzitter van de jeugdcommissie, maar ook ook voorzitter van de ondersteu ningscommissie van de afdeling Zeeland en van zijn vereniging De Rode Doffer in Goes. Met de on dersteuningscommissie stopt hij in 2010. „Maar bij de Rode Doffer zal het nog wel een poosje duren. Dat is mijn clubje, daar heb ik zo veel mooie herinneringen aan", vertelt Hoekman, die met plezier terugkijkt op zijn tijd bij de jeugd commissie. „De jaarlijkse reisjes naar de nationale manifestatie in Rosmalen waren altijd geweldig. Helaas is dat ook wegens gebrek aan animo verleden tijd." Eindstanden jeugd 2008: Oude dui ven: Vitesse: Joshua Hoek (Middel burg). Midfond: comb. Martens&Dtr (Westdorpe). Dagfond: Kevin v.d. Berge (Tholen). Overnachtfond: comb. Krijger&Zn (Hansweert). Jonge duiven: Vitesse: gebr. Dekker (Terneuzen). Mid fond: comb, van Hijfte (Yerseke). Nat- oer:.comb. Bliek (Heinkenszand). Gene raal Hok: 1. S. Mookhoek (Breskens), 2. J. Hoek, 3. comb, van Hijfte, 4. F. Grootjans&Zn (Kruiningen), 5. K. v.d. Berge. Generaal Duif: 1. comb, van Hijf te. Swim Cup brengt Zeeuwse zwemmers veel records. EINDHOVEN - De Swim Cup in Eindhoven leverde de zwemmers van Luctor et Emergo twintig nieu we Zeeuwse jaargangrecords op. Daarnaast zwommen Stephanie Rombout, Bob Dalmeijer, Niek de Ridder, Toby Aarnoutse, René en Joeri van Wallenburg, Simon Ed'enburg, Sonny Corré, Philip van Moll en Casper Zwier meerde re Zeeuwse records. Bob Dalmeijer viel met 4 records het meest op. Zijn 50 en 100 meter rugcrawl (29.63 en 1.04.17) waren. van zeer goede kwaliteit Ook op de 50 meter vlinderslag (28.39) en 50 meter vrije slag (25.96) boekte de 14-jarige flinke progressie. Manon Minneboo (De Stormvo gel) kwam in de series op de 50 meter vrije slag tot een Zeeuws jaargangrecord van 27.26 seconden. Dat was een halve seconde boven de EJ K-limiettij d. Toby Aarnoutse behaalde de B-fi- nale op de 100 meter vrije slag. Hierin behaalde hij een vijfde plaats in 53.24 seconden. Ook op de dubbele afstand was Aarnoutse snel genoeg voor de B-finale. Met 1.57,83 tikte hij daarin als zevende aan. Het is de snelste tijd ooit door een Zeeuw gezwommen. BRUSSEL - Autocoureur Jos Verstap pen moest zich gisteren voor de rechtbank in het Belgische Tonge ren verantwoorden voor het slaan en verwonden van zijn echtgeno te, van wie hij gescheiden woont. Het Openbaar Ministerie eiste acht maanden cel tegen hem. Verstappen, die in het Belgische Maaseik woont, gaf toe dat hij rela tionele problemen heeft maar zei het overdreven te vinden dat hij hiervoor voor de rechter moest verschijnen. De advocaat van zijn echtgenote toonde de rechtbank een sms-be- richt van afgelopen zondagnacht, waarin Verstappen dreigende taal uitte aan haar adres. De raadsman vertelde verder dat de autobanden van Verstappens a vrouw de voorbije weken al drie- maal zijn lek gestoken. 1. De rechtbank doet uitspraak op 5 e januari. ZIERIKZEE - Casper Zwier stond zondag in de schijnwerpers. De twaalfjarige zwemmer van Luctor et Emergo veroverde in Eindhoven de Pieter Cup. Hij mocht uit han den van Pieter van den Hoogen- band, de naamgever van de wed strijd, de wisseltrofee in ontvangst nemen. Zwier, woonachtig in Zierikzee, kwam uit bij de minioren en ves tigde op de 100 meter vrije slag een tijd van 1.07,77. »Dat is op die leeftijd een toptijd", zegt Thierry Potin, trainer bij Luctor et Emer go- „Maarten van der Weijden ver sloeg op die leeftijd ooit Pieter van den Hoogenband en zwom een tijd van 1.04." Zwier begon zijn loopbaan bij On derdak. Sinds vorig jaar is hij over gestapt naar Luctor, waar hij vier tot vijf keer per week traint. „Cas per is overal goed in", vindt Potin. „Hij is een leuke, vlotte jongen, die zodra je iets zegt, het ook uit voert. Hij is heel leergierig." Casper Zwier krijgt uit handen van Pieter van den Hoogenband de wisseltrofee. foto Luctor et Emergoo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53