Goes: drie locaties voor azc in Zoutelande Wenen UITVERKOOP! DELSCHER Advocaat: Schouwenaar is onredelijk streng Qirberlin.com Bezitter van kinderporno voor de rechter Samen twee eeuwen oud vaak vernield Your Airline. j>PZC Dinsdag 9 december 2008 25 vandaag vanaf 9.30 uur mode en schoenen MIDDELBURG - Tegen een 58-jarige inwoner van Sluis is gisteren voor de rechtbank in Middelburg een taakstraf van 180 uur en een boete van 2500 euro geëist. De man, die heeft bekend, wordt ervan, verdacht kinderporno in zijn bezit te hebben gehad. Tijdens een huiszoeking op 26 oktober 2006 trof de politie 131 foto's en 246 films op de harde schijf aan. Een kennis van de man had een downloadprogramma geïnstal leerd. De Sluisenaar, die zei een ab solute digibeet te zijn, had op wat knoppen gedrukt, waardoor 'alles wat blauw was' werd gedownload. Toen hij tussen de muziekbestan den ook kinderporno ontdekte, werd hij nieuwsgierig en bewaar de hij de bestanden. Justitie kwam de man op het spoor naar aanleiding van een Duits onderzoek in 2005. Via een link op een forum kwam justitie bij de Sluisenaar terecht. Uitspraak 22 december KAPELLE - Honderd jaar worden, dat is heel wat. Maar in het verzorgingshuis Cederhof in Kapelle vierden gisteren zelfs twee honderdjarigen hun verjaardag. Jan Rouw bereikte zondag al deze res pectabele leeftijd. Leuntje de Puit was gisteren of ficieel jarig. Toespraken, cadeaus, familie en taart, alle ingrediënten voor een feestje waren aanwezig. Wat het geheim is van zo oud worden? Gezond eten, veel bewegen en optimistisch blij ven. Volgens Jan Rouw is ademhalen ook cruciaal. En er verzorgd uitzien, maar hij is niet ijdel. Leun tje de Puit blijft zo jong door plezier te hebben in het leven. Daarom speelt ze wekelijks spelletjes Rummikub met haar dochter en puzzelt ze graag. foto Dirk-Jan Gjeltema Gemeente richt blik op Poel IV, de Goese Poort en Klein Frankrijk. door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes bekijkt drie locaties waar een tijdelijk asiel zoekerscentrum zou kunnen verrij zen. Het gaat om de Poel IV, het bedrijventerrein waar onder meer de Stoomtrein Goes-Borsele zit, de Goese Poort bij het Tiendenplein en het bedrijventerrein Klein Frankrijk aan Ringbaan-West. Loco-burgemeester Rinus Diele- man bevestigt dat deze drie loca ties worden onderzocht. De Goese Schans is volgens hem geen optie, omdat het terrein van de gesloop te houtloodsen volgend jaar moet dienen als parkeerterrein als Goes gaststad is voor de Senior Games". Aangezien het Centraal Orgaan op vang asielzoekers (COA) snel een nieuw opvangcentrum (in Zee land) nodig heeft, wordt-gezocht naar een plek waar vrij vlot kan worden gebouwd. Vaart achter de bouw van een tij delijk centrum met geschakelde noodunits kan vooral worden ge zet als de gemeente de grond al in handen heeft. Dan hoeft er niet met derden te worden onderhandeld over aan koop of huur. Op de Poel IV is dat het geval, want daar heeft de ge meente nog grond. Komende donderdag bespreekt de raadscommissie de mogelijke loca ties voor een asielzoekerscentrum. De WD, die als enige in de ge meenteraad tegen de komst van een azc is, wenst dat de raad in die vergadering eerst maar eens debat teert over de vraag of Goes een azc moet willen of niet. Andere frac- WRi Goes onderzoekt drie locaties voor een tijdelijk azc: de Poel IV waar onder meer de stroomtrein zit, de Goese Poort en bedrijven terrein Klein Frankrijk ties steunen het college van burge meester en wethouders voorals nog. Het vindt dat Goes haar maat schappelijke verantwoordelijkheid moet nemen, niet in de laatste plaats omdat de gemeente Millen niumgemeente is, Fair Trade-ge- meente wil worden en in 2009 een Afrika-jaar houdt. Volgens bur gemeester Dick van der Zaag hoort daar een 'bepaalde houding bij'. Het tijdelijk opvangcentran, dat 250 vluchtelingen onderdak moet bieden, zou er binnen vier maan den kunnen staan. Het is de bedoeling dat het zo'n drie jaar meegaat. ZOUTELANDE - De nieuwe lantaarn palen langs de Boulevard in Zoute lande worden met enige regelmaat beschadigd door vandalen. Tot spijt van wethouder Wim van Ta- tenhove van de gemeente Veere wordt er regelmatig met succes ge poogd een of meer van die palen' krom te trekken. Hij had gehoopt dat ze wat vandaalbestendiger zou den zijn. Vergeefs. Om die reden heeft hij extra geld uitgetrokken voor het vervangen van kromgebo gen lantaarnpalen. Het gaat om vijftienduizend euro. Van Tateriho- ve stelt dat de vorige palen veel vandaalbestendiger waren. Vandaag in de ainberlin-adventskalenden: 2 vliegtickets voor de prijs van 1! Dubbelop plezier in winters Alleen vandaag op airberlin.com/kerstactie te boeken. Reispeniode: van 01-01 t/m 31-03-2009. door Emiile Gallon MIDDELBURG - Burgemeester Koos Schouwenaar van Middelburg is onredelijk streng tegen de plaatse lijke coffeeshops. Die stelling bracht advocaat A. Beckers giste ren naar voren tijdens een kort ge ding van coffeeshop Sixty Two en zijn eigenaar G. de Kinkelder te gen de gemeente. Hij wees naar het feit dat overtre dingen van de gedoogregels door de shops door Schouwenaar en de gemeente onredelijk lang worden nagedragen. „Terwijl het Open baar Ministerie maar voor een pe riode van vijf jaar terugkijkt", al dus de advocaat. Sixty Two over trad in 2001 voor de eerste keer de regels. In september volgde de vier de, verkoop aan een minderjarige, waarna de burgemeester besliste dat de shop in de Sint Janstraat de finitief dicht moest. Ter onderbou wing wees Beckers ook naar een gemeentelijke nota waarin staat dat Middelburg, met haar sanctie beleid, aansluiting zoekt bij het be leid van het OM. „Maar waarom dan andere termijnen", vroeg hij tijdens zijn pleidooi voor de Mid delburgse kortgedingrechter. Schouwenaar vindt ook dat De Ba zar aan de Varkensmarkt voor drie maanden dicht moet. Tijdens een inval door de politie werd 41,20 gram softdrugs in die zaak gevon den. Eigenaar M. Gül en zijn advo caat A. van Vliet waren gisteren ook naar de rechtbank gekomen. Van Vliet vindt het merkwaardig dat De Bazar direct drie maanden dicht moet omdat volgens het be staande beleid er bij illegale ver koop eerst wordt gewaarschuwd. Volgens hem betekent drie maan den sluiting voor Gül de nekslag, omdat hij niet zolang zonder in komsten kan. Groenenberg voerde aan dat de Bazar een growshop is en dat er spullen worden verkocht die gerelateerd zijn aan de softd- rugshandel. „Zoals weegschaaltjes en hasjpijpen." Door die relatie moet er volgens hem streng wor den opgetreden en is een eerste waarschuwing niet op zijn plaats. Van Vliet betoogde echter dat het om een gewone winkel gaat waar vooral waterpijpen en kaarsen wor den verkocht. Omdat het voor rechter G. Nomes niet duidelijk werd om wat voor soort zaak het ging, bracht hij gistermiddag een bezoek aan De Bazar om zelf een oordeel te kunnen vormen over de aard van het bedrijf In beide zaken doet de rechtbank vrijdag uitspraak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49