Museumhaven mag steiger verlengen Meneer Haak: eens een boer, Regioruis gaat met 5 rondes voor het écht Bonnen op de Brouwersdam 22 Dinsdag 9 december 2008 PZC OUDDORP - De politie heeft twaalf bekeuringen opgelegd bij een con trole van het vrachtverkeer op de Brouwersdam. De bonnen werden uitgedeeld voor overbelading, te lange vracht, losliggende lading, het ontbreken van een markeringsbord en het voeren van te veel verlichting. Douane en Belastingdienst inden 21.700 euro aan vorderingen. Dat heeft de politie Rotterdam-Rijn mond gisteren bekendgemaakt. De controle was op 3 december. Een optreden van GoFish in De Stulp in Renesse tijdens een voorronde van Regioruis vorig jaar. foto Marijke Folkertsma Podium voor jonge bands begint nieuwe reeks in soos Big 'S'. door Esme Soesman BURGH-HAAMSTEDE - Na begin dit jaar te hebben proefgedraaid, is Re gioruis op Schouwen-Duiveland nu definitief een feit. Editie twee gaat zaterdag 13 december in jonge- rensoos Big 'S' in Burgh-Haamste- de van start. Na vijf voorrondes volgt op 16 mei in Brogum in Zie- rikzee de finale. Optredens zijn er die avond van Tripp, Endless Cycle, Adriaan, Six Fifty Nine en Side Walk Stone. De laatste formatie zorgt voor vertier tijdens het juryberaad. Uit de gele deren van deze band uit Bruinisse komt singer-songwriter Adriaan, die eerder al optrad tijdens. Classic- Fever; de dit jaar weer nieuw le ven ingeblazen akoestische (en muzikaal andersoortige) variant op Regioruis en de respectievelijk Bevelandse en Walcherse versies 2ndInfluenZ en HooiiKoorts. Even eens van Schouwen-Duivelandse bodem is de gloedjenieuwe metal- band SixFiftyNine, waarvan een deel van de muzikanten bij de eer ste editie van Regioruis van zich liet horen via de formatie Full Me tal Jacket. Tripp (uit de omgeving Goes) komt met bp rock en punk rock gebaseerd repertoire richting Burgh-Haamstede. Endless Cycle uit Terneuzen, voor het eerst spe lend boven de Westerschelde, brengt een mix van metalcore en death metal mee. In maart van dit jaar vormde Big 'S' ook al het decor voor de aftrap van het pilotproject Regioruis. Dit project bestond uit 3 voorrondes en een finale. Het initiatief sloeg aan. „Veel publiek. Goede reacties Gemeente betaalt 35 mille voor nieuwe ligplaatsen Oude Haven. door Ton van den Nouweiand ZIERIKZEE - Mogelijk al volgend jaar liggen er meer schepen in de Museumhaven. De Zierikzeese stichting krijgt namelijk 35.000 eu ro van de gemeente om de steiger in de Oude Haven met veertig me ter te verlengen. „Mondragon wordt weer mooi en de Museumhaven wordt ook mooier", zegt wethouder Wijnand Renden. De 'derde steiger' is een oude wens van de stichting. Al niet de toenmalige gemeente Zie- rikzee zijn afspraken gemaakt over de fasen waarin de Museumhaven wordt aangelegd. De nieuwe stei ger is zo'n volgende fase. Het geld ervoor komt uit het fonds voor ste delijke vernieuwing van het Rijk. „Geweldig", reageert Jaap Verwest, voorzitter van de Museumhaven. „De plannen van woningbouwver eniging Zeeuwland met Mondra gon zullen hier wel een behoorlij ke duw aan hebben gegeven. En te recht, want de Museumhaven is een toeristische attractie gewor den. Werf en haven hebben dit jaar 8000 bezoekers getrokken, veel meer dan in andere jaren." De Museumhaven gebruikt de nieuwe steiger voor het afmeren van de douaneboeier die momen teel wordt gerestaureerd. „Maar ook voor passanten die wat langer, bijvoorbeeld een heel seizoen, wil leb blijven. Dat zijn er nu een paar, maar dat mogen er wel wat meer worden. Daarvoor zijn we in overleg met de havenmeester, want de bruggen zullen natuurlijk wat vaker moeten draaien." Het be- fSPg Museumhaven Zeeland krijgt geld voor derde steiger in de Oude Haven van Zierikzee. Vol gend jaar zijn daar meer oude schepen te zien. stuur van de Museumhaven is mo menteel druk met het grand-café met terras dat bij de werf moet ko men. Daarvoor hebben zich inmid dels een aantal kandidaat-exploi tanten gemeld. In een van de ko mende weken wordt besloten wie de exploitatie mag doen. Verwest: „We kunnen niet alles tegelijk. Dus gaan we niet meteen in janua ri met die steiger aan de slag, maar ga er maar vanuit dat die er toch ergens volgend jaar ligt." Behalve voor de steiger, stelt de ge meente ook geld beschikbaar voor verlichting van monumenten. Poli tiek partij Alert! heeft kritiek op de besteding van dit geld. De par tij vindt het onzin om geld te ste ken in stadspoorten en torens in de wetenschap dat die verkocht worden aan Zeeuwland. Dat er ook geld wordt besteed aan twee huizen van Zeeuwland, vindt Alert! helemaal te ver gaan. De kwestie komt 18 december aan de orde in de gemeenteraad. van de bandjes en van publiek", weet Steven van Elswijk van de werkgroep Regioruis. Zelf was hij er bij de eerste editie alleen als toe hoorder bij. Dit jaar werkt hij mee aan de totstandkoming van het fes tijn. „Omdat ik dat leuk vind om te doen. En het zijn goede avon den, met livemuziek en het is ge zellig." Regioruis is (net als de vergelijkba re initiatieven 2ndInfluenZ en HooiiKoorts) een poppodium voor Zeeuwse jongeren. Jonge bands (met muzikanten in de leef tijd van 14 tot 24 jaar) krijgen de kans voor publiek te spelen en po diumervaring op te doen. „En het is dóór jongeren", benoemt coördinator/begeleider René de Dreu een tweede pijler van het muziekevenement. Het zijn jonge ren zelf (met de Jongeren raad voorop) die het organiseren. Bo vendien biedt het jonge gasten de mogelijkheid in hun eigen buurtje naar liveoptredens te gaan. Bijzonder op Schouwen-Duive land is - de door jongeren zelf be dachte - spreiding over de hele re gio. Na Burgh-Haamstede zijn Zonnemaire (café Bommenede op 30 januari), Renesse (De Stulp op 20 februari en 17 april) en Bruinis se (De Pul op 27 maart) aan de beurt. Heen moet publiek op ei gen gelegenheid komen. Terug be staat de mogelijkheid (gratis) met de bus naar huis terug te gaan. Re gioruis duurt van 20.00 tot 23.30 uur. www.regioruis.hyves.nl en www.jonge- renraad.nu Wi Na een succesvol proefproject gaat zaterdag Regioruis in Big 'S' in Burgh-Haamstede écht van start. Na 5 voorrondes volgt de fi nale in Brogum in Zierikzee. Schooldamstrijd op Schouwen-Duiveland kerkwerve - Voor de zestiende keer wordt woensdag het School- damkampioenschap van Schou wen-Duiveland gehouden. De or ganisatie is in handen van damver eniging Zierikzee. Het toernooi is bedoeld voor viertallen van basis schoolleerlingen. Tot nu toe heb ben 21 viertallen zich ingeschre ven; 5 teams uit de groepen 5 en 6 en 16 teams uit 7 en 8. De winnen de teams doen mee aan het Zeeuws kampioenschap in maart. Lezing over schuld en schuldbelijdenis in Sir sirjansland - Predikant J. de Groot uit Dordrecht houdt woens dag een lezing over Schuld en Schuldbelijdenis in de zaal van de hervormde kerk in Sirjansland. De ze avond voor geestelijke vorming is een initiatief van het Reformato risch Contact Schouwen-Duive land. Na zijn lezing kan er met de predikant van gedachten worden gewisseld. De avond begint om 19.45 uur. Vlissingse band The Old Firm in Ouddorp OUDDORP - De Vlissingse formatie The Old Firm treedt vrijdag op in het café van zalencentrum Dorps tienden in Ouddorp. De kroeg is voor een avondje omgetoverd in een Ierse pub. Met Murphy's Beer van het vat en livemuziek van de 'Celtic Cowboys' - zoals de bandle den zichzelf noemen - op het po dium. De Ierse avond begint om 21.00 uur. Adventsconcert in Nieuwe Kerk Zierikzee ZIERIKZEE - Het christelijk ge mengd Eilandenkoor en de solis ten Clarissa van der Weerd en de van Urk afkomstige Lucas en laap Kramer verzorgen vrijdag een groot Adventsconcert in de Nieu we Kerk in Zierikzee. De organisa tie is in handen van Mission Mu sic Concerten. De opbrengst van de avond is bestemd voor een weeskinderdorp in Borneo. Het concert begint om 19.30 uur. Schade aan woning in Waarde na brand WAARDE - Een middelbrand heeft gistermiddag voor schade gezorgd aan een woning aan de Gawege in Waarde. De brand ontstond rond 15.40 uur. Direct werd gemeld dat er vlammen uit het dak kwamen. De brandweer heeft het vuur ge blust. Over de oorzaak van de brand is niets bekend. Kort nadat de brand werd opgemerkt, hadden de bewoners het pand al verlaten. Daan Haak (102) is al tachtig jaar lid van landbouworganisatie. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Poeh, dat valt nog niet mee zeg, een afspraak maken met Daan Haak. Dan moet-ie gaan zingen, dan een middagje bloem schikken en als het weer een beet je meezit stapt de 102-jarige boer uit Hoek ook nog graag op de tan dem voor een ritje in de frisse bui tenlucht. Meneer Haak woonde tot twee jaar geleden nog zelfstandig in Hoek, maar na zijn eerste zieken huisopname in honderd jaar werd hij voor revalidatie opgenomen in verzorgingscentrum Ter Schorre in Terneuzen. Daar verblijft hij nu op een gesloten afdeling, maar het is nog maar de vraag voor hoe lang. Meneer Haak is eigenlijk nog veel te goed van lijf en geest om op zo'n afdeling te wonen. Maar ja, iemand van boven de honderd 'versleep' je niet meer zo snel. Zijn geheim om zo fit te blijven? Ge woon 'asem' blijven halen. Hij woont nu dus in een stad en dus kwam hij fysiek iets verder van het boerenleven te staan. Hoe wel... Op zijn kamer hangt een schilderij tje van zijn hof aan de Binnendijk bij Hoek, hij leest nog altijd het vakblad Oogst en ook 'in het kop- pie' is meneer Haak nog een echte man van het platteland. En dat niet alleen, vandaag krijgt hij zelfs een schriftelijke onderscheiding van de Zuidelijke Land- en Tuin bouworganisatie (ZLTO). Daan Haak is al tachtig jaar lid van de vereniging en diens voorganger ZLM. „Ik ben lid geworden uit ge woonte. Nee, ik heb nooit overwo- 'Nadat ook ik aan de trekker had toegegeven, hoorde ik de vogeltjes niet meer' gen om mijn lidmaatschap op te zeggen. De belangstelling voor het boerenleven is namelijk nog nooit weggeweest", vertelt hij. Buiten zijn, dingen zien groeien die jij zelf hebt gezaaid, als meneer Haak het nog zou kunnen... „Wi^ te iet j oit A en M eer j va

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46