Oliegeul aan het verzanden Zelf je kerstboom zagen SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Grond in Goes duurder in 2009 Schoen Werk aan loopbrug Zierikzee begonnen Dinsdag 9 december 2008Tip? schouwen-duiveland®pzc.nl Staatssecretaris legt kiel eerste van nieuwe serie patrouillevaartuigen Kunstmatige riffen moeten zandhonger in Oosterschelde stoppen GOES - De bouwgrondprijzen in Goes stijgen in 2009. De verhogin gen zijn noodzakelijk om in de pas te lopen met andere stijgende prij zen. Goes verhoogt de grondprij zen met 2,1 tot 4,2 procent. Zo stijgt een vrije kavel voor woning bouw van 237 naar 245 euro. Tip? redactie@pzc.nl Waar is mijn schoen? Wie is er met mijn schoen vandoorEen Middelburger keek maandagoch tend, op een schoen en een sok, vragend naar zijn familieleden. Die konden alleen maar grinni ken. De Middelburger vond het niet leuk. Hij moest immers naar zijn werk en wilde niet te laat zijn voor het wekelijkse werko verleg met zijn collega's. Noch in de gang, noch in de schoenen- kast noch in de keuken vond hij dat ene exemplaar. Uiteindelijk wees de familie naar de voorka mer waar naast de open haard nog een eenzame schoen stond. Die was daar zaterdagochtend blijven staan na het uitpakken van de surprise. ZIERIKZEE - De Watersportvereniging Zierikzee krijgt een nieu we toegangsbrug. Gisteren werden de oude brug en de daaron der lopende leidingen verwijderd. Dat bleek meer werk dan verwacht. Daardoor kon de nieuwe brug gistermiddag niet meer worden geplaatst. Dat zou vandaag moeten gebeuren. Het werk kost ongeveer 22.000 euro'en gebeurt in opdracht van de gemeente, die eigenaar is van de steigers en de ligplaat sen. De oude loopbrug was versleten en niet meer veilig te ge bruiken. Voor volgend seizoen wil de vereniging aansluitend aan de brug een bordes op de dijk maken. Daarop kunnen fietsen en afvalcontainers worden geplaatst. Ook het bordes komt de vei ligheid ten goede, omdat leden en bezoekers van de vereni ging dan niet meer meteen op het voet/fietspad bovenop de dijk stappen. Dat pad is aanmerkelijk drukker geworden nu het deel uit maakt van de buitendijkse fietsroute langs de zuidkust van Schouwen-Duiveland. foto Marijke Folkertsma Schippers mijden steeds vaker vaarweg Oosterschelde. door Piet Kleemans NEELTJE JANS - Het Oliegeultje - de vaarweg in de Oosterschelde ten westen van de Roggenplaat - is aan het verzanden. Zowel water sport als beroepsvaart kiezen steeds vaker voor een alternatieve route. De verzanding is volgens Rijkswaterstaat veroorzaakt door 'plaatval' van de naburige Roggen- plaat. „In feite is het Oliegeultje geen geultje meer, maar een plaat", zegt Marcel Hintzen van de afdeling Waterdistrict Zeeuwse Delta van Rijkswaterstaat Zeeland. Dat wordt beaamd door secretaris Frans lansen van watersportvereni ging Burghsluis. „Met hoog water is er nog wel te varen maar je moet wel plaatselijk bekend zijn." De watersportvereniging is niet be paald blij met de verzanding van de Oliegeul. „Eerst hebben we ja renlang gevochten tegen afsluiting van het Oliegeultje voor de recrea tievaart en nu kunnen we in de pe riode dat het wél mag niet eens meer varen." Ook de beroepsvaart wordt gecon fronteerd met het verzanden van de Oliegeul. Voorzitter Jan Schot van vissersvereniging Helpt Elkan der maakt er echter geen halszaak van. „Het is niet anders. En boven dien gebruikten wij het oliegeultje toch al niet meer zo vaak." Dat geldt ook voor themapark Delta Park Neeltje ]ans die in de zomer maanden rondvaarten over de Oos terschelde verzorgt en daarbij als enige wél gebruik mocht maken van het Oliegeultje. „We maken nog zelden gebruik van het Olie geultje. We kiezen doorgaans voor andere routes", zegt L. Ribbens van de technische dienst van Del ta Park Neeltje Jans. De verzan ding is voor vaarwegbeheerder Rijkswaterstaat geen reden om ac- RJJj Het Oliegeultje is door verzan- ding nagenoeg onbruikbaar ge worden voor de scheepvaart. Vol gens vaarwegbeheerder Rijkswa terstaat is de situatie nu stabiel. tie te ondernemen. „Het is een heel natuurlijke morfologische ont wikkeling. Wij hebben onderzoek gedaan en de de situatie is nu sta biel. Maar de Oosterschelde is en blijft een getijdegebied in bewe ging", zegt Rijkswaterstaatwoord- voerder Hintzen. Het Oliegeultje is volgens hem nauwelijks nog bruikbaar. „Alleen voor een schip met heel weinig diepgang is het nog te doen, maar dan moet je wel beschikken over een echolood, anders is er het risi co van vastlopen." De natuur heeft zelf een nieuwe geul een stuk oos telijker gevormd. Hintzen: „Maar daar heeft de scheepvaart niets aan, want die geul bevindt zich in verboden gebied." I WESTENSCHOUWEN - Je eigen kerst- F boom uitzoeken én omzagen. Dat I kan zaterdag 13 (van 10.00 tot 15.00 uur) en woensdag 17 decem- ■l ber (van 13.00 tot 16.00 uur) in de. Westerschouwen. haalt jonge - spon- opgeschoten - dennen bij de Mfeinkwatervijvers Boompjesput en Haringsput weg, omdat er om wille van de waterkwaliteit geen grote bomen rond de vijvers mo gen groeien. Verzamelen op het parkeerterrein A. van der Weijde- weg in Burgh-Haamstede. Het ver voer naar de zaaglocatie wordt ver zorgd door de Fok- en Menvereni ging Schouwen-Duiveland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45