Feyenoord mikt op meer openheid Martin Verkerk geeft het nu echt op 33 34 en 35 36 en 37 Fan Olympique in hoger beroep Huub Stevens kan op steun van directie PSV blijven rekenen Dinsdag 9 december 2008 Ajax-fans vieren met enkele spelers feestje in de Zeelandhallen Tip? sport@pzc.nl Trainer Gertjan Verbeek weet dat hij heel erg dwingend kan zijn. door Hans Leber ROTTERDAM - Géén Gertjan Ver beek op het trainingsveld bij Feye noord. Het leidde gisterochtend di rect tot speculaties over zijn posi tie na de met 3-1 verloren wed strijd tegen De Graafschap. Maar de huidige Feyenoord-trainer zal volgens de directie óók de kerst van 2009 meemaken. „Wim Jansen deed de uitlooptrai ning. Ik bleef binnen met Giovan ni (aanvoerder Van Bronckhorst) om wat te bomen. Hij stelde voor de spelersraad met de groep te la ten praten en is daarna inderdaad met de spelersraad verslag bij mij komen uitbrengen." „De spelersraad (met naast Van Bronckhorst Luigi Bruins, Theo Lu cius, Roy Makaay en Kevin Hof land) bracht een aantal punten naar voren om zelf beter te functio neren. En er waren zaken die de technische staf beter kan doen. Dat ging ook over mij. En dat kan ik me ook voorstellen. Ik weet dat ik dwingend kan zijn en kom soms geïrriteerder of kritischer over dan ik in werkelijkheid ben." „Kijk, een gelijkwaardige relatie wordt het nooit. Ik ben trainer en zij zijn spelers. Dat heb ik ze ook verteld. Maar in de communicatie zijn we wel gelijkwaardig. Blijk baar hebben sommige spelers er gens moeite mee zonder dat ze dat durven te zeggen. Ik heb ze gezegd dat ze dan eventueel via de aan voerder of iemand anders die dat wel durft, iets naar voren kunnen brengen." Er waren opmerkingen over de ar- beid-rustverhouding, de terugkeer- trajecten van geblesseerden en over de speelwijze. „Ook de vraag wanneer we wel en wanneer we geen druk zetten, is besproken. Maar er is niet één speler geweest die heeft gezegd dat we te hard trainen. Maar de drempel om din gen tegen mij te zeggen, ligt blijk baar nog te hoog. Ik ken mezelf Gertjan Verbeek sprak gisteren met de spelersraad, waar Giovanni van Bronckhorst (links) en Kevin Hofland (rechts) deel van uitmaken. weet dat ik dominant kan zijn. Ik ben echt niet mister perfect." „Ieder gevoel moet je bespreek baar kunnen maken. Dat dingen uit de boezem van de club naar buiten worden gebracht, vind ik niet leuk. Dan zeg ik: breng het in tern ter sprake. Er zullen altijd spe lers moeite hebben met een trai ner, daar gaat het niet om." Verbeek denkt dat de 'confronta tie' misschien nodig was om een volgende stap te maken. „Het bleek allemaal weinig voor te stel len, van een mug is een olifant ge maakt. Als dat stuk niet in die krant had gestaan, was het alle maal waarschijnlijk nooit ter spra ke gekomen. Kijk, het gaat niet goed met Feyenoord, in dat licht Wl Bij Feyenoord is gisteren veel ge- praat over het functioneren van technische staf en spelers. Vol gens Gertjan Verbeek kan de 'confrontatie' positief werken. gezien is het allemaal nog vrij rus tig binnen de club en onder de aanhang." „Ik heb een heel goed gesprek ge had met Giovanni. Hij is er als aan voerder erg mee bezig. Net als de hele staf vond ook hij dat het tot de wedstrijd tegen Deportivo La Coruna de goede kant opging. We hebben daar gegeten in een restau rant dat Makaay nog kende. De sfeer vooraf was uitstekend, maar het resultaat slecht. Daarna liep het niet tegen Vitesse en dan afge lopen zondag... Heel teleurstellend allemaal." „Wat als we de drie wedstrijden voor de winterstop tegen AZ, PSV en NAC verliezen? So what? Vorig jaar haalde Feyenoord na de win terstop vijftien punten. Nu heb ben we er al zestien. Alleen moe ten we dan wel heel veel punten halen in de tweede tweede sei zoenshelft om nog wat te berei ken." Finalist Roland Garros 2003 zet een punt achter zijn tenniscarrière. door Efic de Jager DEN HAAG - Martin Verkerk is ge stopt met tennis. Dat heeft de der tigjarige speler uit Alphen aan den Rijn gisteren laten weten. Verkerk, die in 2003 opzien baarde als fina list op Roland Garros, deed de af gelopen jaren drie vergeefse pogin gen terug te keren in de top van het proftennis. Die droom heeft de blessuregevoelige sporter nu op gegeven. „Ik ben niet iemand die wil blijven hangen tussen de plaat sen 100 en 150." Tjerk Bogtstra, die sinds juli te boek stond als coach van Verkerk, steunt de beslissing van harte. „Dit verbaast me niets. Ik heb het hier de laatste tijd veel met hem over gehad. Hij moest een keuze ma ken: óf op een goede manier door gaan en er vol voor gaan óf stop pen." De laatste weken bevond de tennisser zich in de Verenigde. Sta ten, waar zijn coach maar weinig vat op hem had. Zo kwam Ver kerk niet opdagen bij toernooien in Knoxville en in het Mexicaanse Cancun. Zijn laatste toernooi speel de hij eind september in het Spaanse Tarragona, waar hij in de eerste ronde verloor. Na het succesverhaal van Parijs, waar hij in 2003 de Grand Slamfi- nale verloor van ]uan Carlos Ferre- ro, raakte Martin Verkerk in de ver sukkeling. Een hardnekkige schou- Martin Verkerk derblessure hield de man die het mede van zijn keiharde service moest hebben, bijna twee jaar van de baan. Toen zijn schouder hem niet meer dwars zat, werd in 2006 een terugkeer gedwarsboomd door de ziekte van Pfeiffer. De comeback van 2007 eindigde in een serie nederlagen voor Verkerk, die weliswaar blessurevrij was, maar allesbehalve fit.Begin dit jaar leek hij het beter, aan te pak ken. Met winst in het futuretoer- nooi van Montreal (maart) en de challenger in Athene (april) leek hij op de goede weg. Tijdens de Dutch Open in Amersfoort scheur de hij in juli echter zijn enkelban den. Die klap kwam hij niet meer te boven. Verkerk neemt afscheid als nummer 263 op de wereldrang lijst. In september 2003 was hij veertiende van de wereld. De ten nisser won ATP-toernooien in Mil aan (2003) en Amersfoort (2004). Tijdens zijn loopbaan vol hinder nissen verdiende hij ruim 1,2 mil joen euro aan prijzengeld. MADRID - Olympique Marseille-fan Santos Mirasierra tekent hoger be roep aan tegen een gevangenisstraf van 3,5 jaar wegens betrokkenheid bij ongeregeldheden in het Cham pions Leagueduel met Atletico Ma drid. Mirasierra kreeg drie jaar straf voor het bedreigen van agen ten en zes maanden voor het ver wonden van twee van hen. Olympique en Atletico treffen el kaar vandaag in Frankrijk. De di rectie van de Spaanse club heeft haar fans geadviseerd niet af te rei zen voor het tweede duel tussen beide teams. Vanuit de Zuid-Fran se havenstad zijn anonieme bedrei gingen geuit richting Atletico. Voor elk jaar gevangenisstraf dat Mirasierra zou krijgen, zou een At- letico-fan worden gedood.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35