Sfeer rijk inwijden in magie van tango BenZeker Ode in Terneuzen aan meesterpianist Egorov SLAZ-avond met auteurs boek historie Nederlandse literatuur PZC Dinsdag 9 december 2008 29 zijn. te vinden: Derjliegende Hollan der (2006), Ruhe (2007) en als abso lute favoriet De vrouwen van Kamp Westkapelle (2006). „Ik ben nog al tijd overdonderd", aldus Nijssen over die laatste productie. De mix van locatie, verhaal, verteller en muziek klopte daar helemaal. „Het laten versmelten van al die elemen ten is het unieke van het Nazomer festival." Van Meijel begint op 1 februari als zakelijk directeur van Toneelgroep Oostpool in Arnhem. Tijdens de afscheidsbijeenkomst in het Mid delburgse Abdijcomplex speelden TERNEUZEN - Schrijver Jan Brokken en pianist Marcel Worms verzor gen vanavond een concertlezing in Porgy en Bess in Terneuzen. Dat doen zij op uitnodiging van de stichting voor literaire en culturele activiteiten Prometheus. De bijeen komst begint om 20.15 uur. Brokken en Worms presenteren het programma Een hommage aan Youri Egorov. De poëtische, jong ge storven pianist Youri Egorov (1954-1988) gold als de dichter on der de Russische meesterpianis- ten. Jan Brokken was jarenlang be vriend met hem en schreef daar over het boek In het huis van de dichter. Marcel Worms volgde les sen bij Egoróv. In hun concertlezing voert Worms de werken uit die hij met Egorov heeft ingestudeerd. Dat wordt afge wisseld met passages die Brokken uit zijn boek voorleest. Deze geven een beeld van Egorov en vormen tevens een inleiding op de stukken van Bach, Mendelssohn, Brahms, Prokofjev, Skjabin, Debussy, Ravel en Schumann. Aan het begin en aan het einde van het programma worden videobeelden van Egorov getoond. MIDDELBURG - Karei Porteman en Mieke B. Smits-Veldt zijn van avond te gast bij de Stichting Lite raire Activiteiten Zeeland (SLAZ). De bijeenkomst in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg begint om 20.00 uur. Porteman en Smits-Veldt schreven Een nieuw vaderland voor de mu zen. Dat is het vierde deel in de se rie over de geschiedenis van de Ne derlandse literatuur. Het deel con centreert zich op de periode 1560- 1700. Karei Porteman (1938) is emeritus hoogleraar Nederlandse letterkun de van de Renaissance tot het Clas sicisme aan de Katholieke Universi teit Leuven. Mieke B. Smits-Veldt (1936) was tot haar pensionering als hoofddocent verbonden aan de leerstoelgroep Nederlandse histori sche letterkunde aan de Universi teit van Amsterdam. Marlies Hamelynck en Bram Kwek- keboom een fragment uit de me morabele voorstelling Coupure (2002). Ook waren beelden te zien van Ship of Troy (2001), het opera spektakel op Neeltje ]ans waarmee de eerste editie van het Zeeland Nazomerfestival werd ingeluid. Van middeleeuws tot modern op veiling MIDDELBURG - Het Zeeuws Veiling huis in Middelburg houdt morgen (vanaf 19.00 uur) en donderdag (13.30 uur) een kunstveiling. Het aanbod varieert van middeleeuws tot modern. Opvallend is dat er ook zowel vroege als naoorlogse kunst wordt aangeboden. De he dendaagse kunst bestaat groten deels uit één collectie, met werk uit onder meer de Nieuwe Haagse School. Er is ook veel Zeeuwse kunst, waaronder een schilderij van Pieter Gaal, van wie maar zel den iets op de markt komt. Het aanbod is vandaag en morgen (10.00-17.00 uur) en ook nog don derdag (10.00-12.00 uur) te zien. Voorronde Hooikoorts in het teken van metal WESTKAPELLE - In café Kasteel van Batavia in Westkapelle wordt vrij dag 12 december de tweede voor ronde van de bandjescompetitie Hooikoorts gehouden. Vier jonge, beginnende metalbands binden de strijd met elkaar aan: Assassina ted, LYN, Bucks en Dawn. Tijdens het juryberaad treedt Crimson Black op. Hooikoorts, dat een tour maakt langs verschillende locaties in de gemeente Veere, begint om 20.00 uur. Entree en busvervoer van en naar Westkapelle zijn gratis. Rafaël Oliana en Zoé Baart geven tweedaagse workshop in Zierikzee. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Kleurrijke volksbuur ten in Buenos Aires en Montevi deo liggen behoorlijk ver verwij derd van Zierikzee tijdens grijze decemberdagen. Toch zijn Zoé Baart en haar danspartner Rafaël Oliana vast van plan het komend weekend een brug tussen beide te slaan. Zij doen dat met een twee daagse workshop Argentijnse tan go in gebouw De Driehoek. Zoé Baart woont tegenwoordig in Rotterdam, maar groeide op in Zie rikzee. Hier werd ook haar belang stelling gewekt voor de tango. „Simpelweg omdat mijn vader een cd-tje van Piazzolla draaide vooraf gaand aan de vakantie van mijn ouders in Argentinië. Die muziek sprak me zeer aan. Het duurde ech ter' even voordat ik een jongen vond die samen met mij naar een tangosalon wilde gaan", vertelt Zoé. Nadat zij die danspartner eenmaal gevonden had en les ging nemen, is haar enthousiasme alleen maar groter geworden. Het gaat haar spe cifiek om de Argentijnse tango, waar een heel eigen cultuur om heen geweven zit. „De bakermat ligt specifiek in de steden Buenos Aires en Montevideo, de min of meer tegenover elkaar liggende hoofdsteden van Argentinië en Uruguay", zegt Zoé. Zij heeft die sfeer inmiddels ter plekke opgesno ven. „Heerlijk als je naar een onbe kende salon gaat en in de verte de warme, melancholische muziek al zachtjes hoort en op die manier ge leid wordt naar de plek waar men sen samenkomen. Sommigen in spijkerbroek, de ander prachtig op getut. Je doet je hakken aan en je bent gereed. De mensen komen er echt om te dansen, het geroeze moes tussendoor, een klein beetje geheimzinnig ook, het wachten op het moment dat je zelf de dans vloer op kan om je te vlijen in ie mands armen. Voor mij heeft het allemaal een beetje de sfeer van een film noir", zegt Zoé. Als zij te genwoordig met een vriendin op fietsvakantie naar het buitenland gaat, neemt ze haar tangoschoe nen mee. „Zodat we ons naast het ploeteren ook echt kunnen optut ten en ons onder de lokale bevol king kunnen begeven. Tangodan- sen biedt een leuke manier om mensen te ontmoeten." Tegenwoordig is Rafaël Oliana haar vaste danspartner. Hij stelde Zoé voor samen een methode voor workshops Argentijnse tango voor beginners én gevorderden te ontwikkelen. „Tijdens mijn vakantie vorig jaar op Curacao, waar mijn ouders nog wonen, heb ik spontaan drie uur achtereen tangoles gegeven aan een groepje ex-collega's daar. Die waren zo enthousiast", vertelt 'De Argentijnse tango heeft voor mij een beetje de sfeer van een film noir' Rafaël. Omdat hij en Zoé elkaar danstechnisch zeer goed aanvoe len, besloten zij hun ervaringen te bundelen en samen ook anderen te gaan inwijden in de magie van de tango. Zij bieden de deelnemers een basis om straks zonder gêne een tangosalon te kunnen binnen stappen. „Wij hanteren een moder ne lesmethode, waarbij de cursis ten leren een aantal passen te im proviseren op de romantische, me lancholische muziek", zegt Rafaël. Hij vertelt met verve over het be lang van leiden en volgen, het uit voeren van sequenties (herhaling van bewegingsvariaties), van opper ste geconcentreerdheid en gericht heid op elkaar. Juist door die con centratie tussen man en vrouw krijgt deze dans ook een sensuele lading. „We geven de workshop in een sfeervolle ambiance met aan het einde lekkere hapjes", vult Zoé nog even aan. Q Workshop Argentijnse tango, za. 13 en zon. 14 dec, Zierikzee, De Drie hoek, €70r-, 13-17 uur. Nadere infor matie: tel. 06-11372697 of tangobasics@live.nl. Zoé Baart en Rafaël Oliana tijdens een demonstratie Argentijnse tango in het centrum van Zierikzee. foto Marijke Folkertsma Een groot aantal mensen bezocht de afscheidsreceptie van Ruud van Meijel. foto Ruben Oreel BenZektor.n vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31