Drie locaties voor azc sfeer en babbeltje aan de bar Relaxte Wenen Kapelse naar finale kinderdictee Qirberlin.com UITVERKOOP! DELSCHER Zelf je kerstboom zagen Your Airline. Tegenvaller voor SC Waarde I Thuis in.... w PZC Dinsdag9 december 2008 25 vandaag vanaf 9.30 uur mode en schoenen Grote Markt 11-13, Goes, 0113 227607 door Lilian Oominicus KAPELLE - Nee, Lisa Pieters (11) uit Kapelle is niet altijd een uitblinker geweest in spelling. Toch is ze er inmiddels een kei in, want ze staat met 59 anderen uit groep 8 aan staande vrijdag in de finale van het Groot Kinderdictee der Neder landse Taal. „Ik weet ook niet hoe dat is geko men", zegt ze, in de centrale hal van basisschool De Moolhoek in Kapelle. Lisa blijkt een fanatiek lezer en dat zou haar geheime wapen toch wel eens kunnen zijn. Wie op jonge leeftijd veel leest, kweekt een goed gevoel voor taal. „Ik hou vooral van detectiveboeken. Soms zijn het een beetje kinderachtige boe ken, omdat ze geschreven zijn voor jongere kinderen, maar ik vind ze leuk. De laatste tijd lees ik niet zoveel meer hoor, want ik heb meer huiswerk en ik speel ook veel met vriendinnetjes." Het belooft vrijdag een spannende dag te worden voor Lisa. Haar va der brengt haar naar Den Haag, naar het gebouw van de Eerste Ka mer der Staten Generaal op het Binnenhof, waar ook het Groot Dictee der Nederlandse Taal wordt gehouden. Tijdens de voorronde had ze maar vijf fouten. „Wel heel vervelende. Een beetje stomme fouten"; geeft ze toe. Dus dat kan alleen nog maar beter worden. Vanmiddag is ze nog met haar klas aan het oefenen geweest. „Ie zou voor de grap eens op de website een paar van die dictees moeten doen", zegt een trotse, directeur Niek Flipse. „Die zijn knap inge wikkeld." Het is nu al voor het tweede jaar achter elkaar dat de Ka pelse school een afgevaardigde mag sturen naar het Binnenhof in Den Haag. Uitzending op zaterdag 13 december van 19.00 - 19.40 uur bij de NPS op Nederland 3. Goes richt blik op Poel IV, de Goese Poort en Klein Frankrijk. door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes bekijkt drie locaties waar een tijdelijke asielzoekerscentrum zou kunnen verrijzen. Het gaat om de Poel IV, het bedrijventerrein waar onder meer de Stoomtrein Goes-Borsele zit, de Goese Poort bij het Tienden plein en het bedrijventerrein Klein Frankrijk aan Ring baan-West. Loco-burgemeester. Rinus Diele- man bevestigt dat deze drie loca- Nieuwe exploitant voor kantines Schuttershof en De Halve Maan. door Selma Osman KOUDEKERKE - Na acht jaar erva ring in verenigingsgebouw De Cou- burg in Koudekerke zijn Ron en Caroline Sabandar klaar voor de volgende uitdaging. Het Vlissingse echtpaar exploiteert per i januari niet één, maar drie (sportkanti nes in de gemeente Veere. Vaste gebruikers van de vereni gingsgebouwen Schuttershof in Domburg en De Halve Maan in Oostkapelle zullen moeten wen nen aan nieuwe gezichten achter de bar. Dat beseffen de nieuwko mers zich maar al te goed. Saban dar heeft zich al voorgenomen om regelmatig 'een rondje Walcheren' te doen. „Ik wil ook tussendoor eens even binnenstappen om een babbeltje te maken. Daarvoor hoef je niet achter de bar te staan." Een flinke uitbreiding qua personeel zit er niet in. „We zijn nu met vijf mensen. Met zijn zessen red je het wel. We gaan rouleren, zodat ieder een aan ons kan wennen." Sabandar pacht de horecagedeeltes van de gemeente Veere, die eige naar wordt van de twee accommo daties. Het clusteren van de sport/verenigingsgebouwen is effi ciënter voor de (heringedeelde) ge meente. Huidige eigenaar, de Stich ting Gemeenschapsbelangen Dom- burg-Oostkapelle, heeft altijd ge- ties worden onderzocht. De Goese Schans is volgens hem geen optie, omdat het terrein van de gesloop te houtloodsen volgend jaar moet dienen als parkeerterrein als Goes gaststad is voor de Senior Games. Aangezien het Centraal Orgaan op vang asielzoekers (COA) snel een nieuw opvangcentrum (in Zee land) nodig heeft, wordt gezocht naar een plek waar vrij vlot kan worden gebouwd. Vaart achter de bouw van een tij delijk centrum met geschakelde noodunits kan vooral worden ge zet als de gemeente de grond al in handen heeft. Dan hoeft er niet met derden te vreesd dat een commerciële exploi tant nadelig zou zijn voor de vere nigingen. Zij hoopt dat daarover tussen de gemeente en Sabandar goede afspraken zijn gemaakt. „Verenigingen gaan boven feestjes, belooft Sabandar. Verder geeft het echtpaar aan dat de prijzen van de consumpties niet omhoog zullen schieten. De nieuwe uitbaters zijn van plan om de sfeer die ze in De Couburg hebben opgebouwd uit te breiden naar Schuttershof en worden onderhandeld over aan koop of huur. Op de Poel IV is dat het geval, want daar heeft de ge meente'nog grond. Komende donderdag bespreekt de raadscommissie de mogelijke loca ties voor een asielzoekerscentrum. De WD, die als enige in de ge meenteraad tegen de komst van een azc is, wenst dat de raad in die vergadering eerst maar eens debat teert over de vraag of Goes een azc moet willen of niet. Andere fracties steunen het colle ge van burgemeester en wethou ders vooralsnog. Het vindt dat Goes haar maatschappelijke verant woordelijkheid moet nemen. De Halve Maan. „Het is hier altijd erg relaxed", vertelt Caroline Sa bandar. De andere kantines ogen een stuk minder knus en gezellig. „Daar kan wel een bloemetje op ta fel." Ambities zijn er ook. „We wil len proberen er iets 'meer' van te maken door het verzorgen van feesten en partijtjes." Ron Saban dar was tot aan de sluiting van het hotel chef-kok bij het Vlissingse Britannia. Met zijn ervaring draait hij zijn hand niet om voor een uit gebreid buffet, een flinke pan erw tensoep of complete maaltijd. Hoewel er de afgelopen jaren ste vig is gediscussieerd over de over name van Schuttershof en De Hal ve Maan hopen de Sabandars snel geaccepteerd te worden. Op 15 ja nuari maken ze tijdens een bijeen komst in het gemeentehuis kennis met de tientallen organisaties en verenigingen die straks aan hun bar zullen zitten. „We denken dat het allemaal wel goed komt." Vandaag in de airbenlin-advenGskalenden: 2 vliegtickets voor de prijs von 1! Dubbelop plezier in winters Alleen vandaag op airberlin.com/kerstactie te boeken. Reisperiode: van 01-01 C/m 31-03-2009. WESTENSCHOUWEN - Je eigen kerst boom uitzoeken én omzagen. Dat kan zaterdag 13 (van 10.00 tot 15.00 uur) en woensdag 17 decem ber (van 13.00 tot 16.00 uur) in de boswachterij Westerschouwen. Staatsbosbeheer haalt jonge - spon taan opgeschoten - dennen bij de drinkwatervijvers Boompjesput en Haringsput weg, omdat er om wille van de waterkwaliteit geen grote bomen rond de vijvers mo gen groeien. Verzamelen op het parkeerterrein A. van der Weijdeweg in Burgh-Haamstede. Deze week Goulash met rijst en doperwtjes of Varkensrollade, spruitjes en gekookte aardappelen Elke dinsdag-, woensdag- en donderdagavond Winterkost a f restaurant Markt2l 433 1 LJ MiddelburgOI 18 613201 WAARDE - De voetbalvereniging in Waarde moet wellicht nog even wachten op nieuwe kleedkamers. Er doet zich een planologisch pro bleem voor. SC Waarde is dringend aan nieu we kleedruimte toe. De huidige ac commodatie voldoet absoluut niet meer aan de huidige eisen en is zelfs afgekeurd door de KNVB. De gemeente Reimerswaal heeft drie ton gereserveerd voor nieuwbouw. Die zou volgend jaar moeten plaatsvinden. Bestemmingsplan- technisch lijkt er nu een kink in de kabel te komen. De vereniging wil een stuk aan de kantine bou wen, maar daar blijkt geen bouw blok te zijn. Een wijziging van het bestemmingsplan neemt veel tijd in beslag en moet via de provincie. Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg Tel.: 0118 - 615151 www.donrisicobeheer.nl Hypotheken Verzekeringen Pensioenen Ron Sabandar in hun thuishaven, de bar van verenigingsgebouw De Couburg. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27