onredelijk streng berco Kerstmarkt voor kinderen in Indonesië alles een stuk voordeliger Nieuwe startplaatsen fietstochten Lantaarnpalen vaak vernield OPRUIMING ALLES MAG WEG! Vragen over verkoop van huurwonigen w PZC Dinsdag 9 december 2008 23 DOMBURG - Vanaf nu is het moge lijk om op drie nieuwe locaties aan een fietstocht van de VW te beginnen. De locaties zijn het Abraham Calandplein in Wetska- pelle, de parkeerplaats Irma in Domburg en de parkeerplaats bij een supermarkt aan de Monniken- dijk in Vrouwenpolder. De locaties zijn gekozen omdat er veel facilitei ten aanwezig zijn. Ook is er gemak kelijk te komen met auto en open baar vervoer. Op de nieuwe locaties zijn borden geplaatst waarop de verschillende fietsroutes te zien zijn. Door de borden hebben de mensen geen kaart nodig. De reden dat deze lo caties nu pas aan het fietstochten netwerk zijn toegevoegd is omdat enkele van de fietspaden nog niet waren aangelegd. Adri Abrahamse en Jan Vogel helpen kindertehuizen. door Maurits Sep SEROOSKERKE - Al zeven jaar steu nen Adri Abrahamse en Jan Vogel uit Serooskerke twee kindertehui zen in Indonesië. Het geld dat ze ophalen, de laatste jaren telkens pakweg 8500 euro, komt tot en met de laatste.cent ten goede aan de kinderen. „Niet alleen aan voe ding, we proberen het leven ook aangenamer te maken door ze mee te nemen op uitstapjes of be tere kleding te geven." Dit jaar krijgen Abrahamse en Vo gel extra hulp uit hun dorp. Bij Gasterij Stroskerke vindt vrijdag 12 en zaterdag 13 december een kerst markt plaats. De opbrengst gaat naar hun hulpproject. Het idee voor de kerstmarkt komt van Miep van der Heijden van Gas terij Stroskerke. „Het is een markt zonder voedsel, want dat mag niet verkocht worden. We hebben wel een rommelmarkt. En dinsdag gaan we al met twintig vrijwilli gers kerststukken maken en die worden op de markt verkocht." Van der Heijden vindt dat het pro ject van Abrahamse en Vogel meer steun verdient. „Ze doen goed werk en er blijft niks aan de strijk stok hangen." Steun Kinderen In donesië wordt nu ook omgevormd tot een heuse stichting, inclusief een derde medewerker: Bert van de Broeke gaat meehelpen. „We steunen twee kindertehui zen", vertelt Abrahamse. „Eén in Jakarta, waar ongeveer honderd straatkinderen worden opgevan gen. Zij krijgen structuur, huisves ting, eten en onderwijs. Dat is voor veel kinderen helemaal niet zo makkelijk. Toch blijft uiteinde lijk zeventig procent wel hangen in het tehuis, omdat ze er beter verkocht. Maar volgens hen was dat alleen maar aan een select groepje vaste klanten. Van Vliet vindt het merkwaardig dat De Bazar direct drie maanden dicht moet omdat er volgens het bestaande beleid bij illegale ver koop eerst wordt gewaarschuwd. Volgens hem betekent drie maan den sluiting voor Gül de nekslag, omdat hij niet zolang zonder in komsten kan. Groenenberg voerde aan dat de Bazar een growshop is en dat er spullen worden verkocht die gerelateerd zijn aan de soft- Rechter beslist eind deze week of twee shops in Middelburg moeten sluiten. Advocaten heb ben kritiek op het beleid van de gemeente. drugshandel. „Zoals weegschaal tjes en hasjpijpen." Door die rela tie moet er volgens hem streng worden opgetreden en is een eer ste waarschuwing niet op zijn plaats. Van Vliet betoogde echter dat het om een gewone winkel gaat waar vooral waterpijpen en kaarsen worden verkocht. Volgens hem moet de gemeente dan ook het gewone beleid volgen. „Eerst waarschuwen, niet direct overgaan tot een tijdelijke sluiting." Omdat het voor rechter G. Nomes niet duidelijk werd om wat voor soort zaak het ging, bracht hij gistermid dag een bezoek aan De Bazar om zelf een oordeel te kunnen vor men over de aard van het bedrijf In beide zaken doet de rechtbank vrijdag uitspraak. van worden. Ze krijgen zorg en scholing en je merkt duidelijk dat het beter met ze gaat." Met het tehuis - dat ook wordt ge steund door Kinder Nothilfe uit Duitsland en de Deutsche Bank - gaat het ook een stuk beter dan en kele jaren terug. „Ze hebben nu zelfs een eigen groenproject, een werkboerderij 'Ze doen goed werk en er blijft niks aan de strijkstok hangen' én een champignonkwekerij", merkt Vogel op. Het tweede project is een meisjes tehuis in Malang op Oost-Java. Het is een tehuis van het Leger des Heils, maar het krijgt alleen gelde lijke steun van het Indonesische Leger des Heils en dat is financieel niet erg draagkrachtig stelt Vogel. In Malang worden alleen meisjes opgevangen die bijvoorbeeld in de steek zijn gelaten door hun ouders, of van wie de ouders te weinig geld hebben om hen thuis op te voeden. Veel meisjes komen ook van eilanden in de buurt, zo als Ambon, Flores en Timor. „De voedselsituatie in Malang is nijpender dan in Jakarta", stelt Abrahamse vast „Het tehuis in Ja karta krijgt nog wel eens steun van grote bedrijven, maar dat heb je op Oost-Java niet. Daarentegen zijn de tegenstelingen in de stad schrijnender dan op het platte land. In Jakarta heb je moderne winkelcentra waar je alles kunt krijgen, naast kampongs waar gro te armoede heerst." Kerstmarkt Serooskerke, tent naast Gas terij Stroskerke, Torenstraat 40, vrijdag 12 december 19.00 - 21.00 uur, zater dag 13 december 09.30 - 16.00 uur. ZOUTELANDE - De nieuwe lantaarn palen langs de Boulevard in Zoute- lande worden met enige regelmaat beschadigd door vandalen. Tot spijt van wethouder Wim van Tatenhove van de gemeente Veere wordt er regelmatig met enig suc ces gepoogd een of meer van die lantaarnpalen krom te trekken. Hij had gehoopt dat ze wat vandaalbe- stendiger zouden zijn. Dat blijkt echter niet het geval te zijn. Om die reden heeft hij extra geld voor het vervangen van kromgebogen lantaarnpalen uitgetrokken. Het gaat om vijftienduizend euro. Van Tatenhove stelt dat de vorige palen veel vandaalbestendiger wa ren. Hij hoopt dat er een manier gevonden kan worden om deze lantaarnpalen ook wat robuuster te maken zodat ze minder makke lijk om te buigen zijn. Lukt dat niet, dan weet hij niet of die palen daar" nog lang blijven De nieuwe collectie komt er weer aan. Met deze collectie willen wij onze showroom een geheel nieuwe uitstaiing gaan geven. Keuze uit 40 opstellingen in veie stijlen tegen sterk gereduceerde prijzen! www.sanidrome.nl/arpas Mortiereboulevard 7, Middelburg, (0118) 55 10 80 MIDDELBURG - Het Middelburgse raadslid Wim Steketee (Middel burg Transparant) zet grote vraag tekens bij het voornemen van wo ningcorporatie Woongoed om huurwoningen in de verkoop te doen. Woongoed kondigde ander halve week geleden aan in de wijk 't Zanddorp huurders het aanbod te doen om hun woning, even tueel met korting, te kopen. Eind volgend jaar beslist Woongoed of dit project, Stek geheten, toegepast wordt op het hele bestand van 6000 woningen. In de commissie Ruimte vroeg Ste ketee wat dit voor invloed zal heb ben op het aanbod in de sociale woningsector. Kinderen aan de maaltijd in een van de kindertehuizen waarvoor Adri Abrahamse en Jan Vogel zich inzetten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25