FE scant zit meest in zwakke wijken Advocaat: Schouwenaar is Veerse ondernemers willen Vlamingen in de watten leggen Ballenvangers Grond in Goes duurder in 2009 22 Dinsdag 9 december 2008 PZCW - - - a "j» - -,5''. Ac., ',J& MIDDELBURG - Rondom een deel van de Middelburgse golfbaan bij de Mortiere zijn enorme ballenvangers geplaatst. De netten, die tussen de palen zijn gespan nen, moeten ervoor zorgen dat er geen ballen van het terrein de A58 opvliegen. Volgens wethouder Hannie Kool-Blokland zijn er geen bezwaren gemaakt tegen de plaatsing van de hekken. Zij zei dit gisteravond in antwoord op vragen in de raadscommissie Ruimte. foto Ruben Oreel GOES - De bouwgrondprijzen in Goes stijgen in 2009 licht. De ver hogingen zijn noodzakelijk om in de pas te lopen met andere stijgen de prijzen. Goes verhoogt de grondprijzen met 2,1 tot 4,2 pro cent. Zo stijgt een vrije kavel voor woningbouw met 3,4 procent: van 237 naar 245 euro. Voor woningen met een zogehe ten gunstige ligging vraagt Goes volgend jaar 257 euro per vierkan te meter, een stijging van 3,8 pro cent. Veerse ondernemers bespreken kansen om klanten te lokken. door Henk Postma OOSTKAPELLE - Leuk dat steeds meer Vlamingen naar Zeeland ko men om in Vlissingen uit te waaien op de boulevards. Maar dan missen ze wel al het moois dat Veere hen heeft te bieden. Hoe voorkom je dat? Dat was de vraag, waarmee ladyspeaker Ramona van Zweden maandagavond zo'n 250 Veerse FOV-ondernemers welkom heette in hotel Bos 8c Duin te Oostkapelle. Niet zo moeilijk, hield de wethou der van economische zaken, Wim van Tatenhove (CDA) zijn toehoor der voor. „De faam van onze pro ducten is wereldwijd bekend. „Wij hebben..." En hij somde geestdrif tig op: de Zeeuwse Rivièra, strand, water, landschap, cultuur, natuur... Kortom onuitputtelijke bronnen voor de meest aantrekkelijke 'pro duct-markt combinaties'. Met als nieuwste 'schot in de toeristische roos': slaapstrandhuisjes. En dan ITO De Veerse ondernemersvereni- ging FOV wil zo veel mogelijk Vlamingen verleiden tot een be zoek aan hun gemeente. Maar hoe? straks ook nog de 'duinovergangen voor mensen met functiebeperkin gen'. De wethouder riep de onder nemers op met dat alles een arma da uit te rusten, en daarmee Vlaan deren binnen te varen. Jawel, hief de wethouder van toe risme en recreatie, Jaap Melse (SGP) ondeugend de vinger om hoog: Maar als de Vlamingen straks massaal Veere binnenstro men, 'geef ze dan geen kamers waar je 's nachts kan meegenieten van de capriolen van de buren'. Hij wilde er maar mee zeggen: Vla mingen hechten meer aan kwali teit dan kwantiteit. Je kan ze in Veere lekker laten eten, duiken, vis sen, wandelen, fietsen, zeilen, sur fen, noem maar op. Maar ze zijn bovenal gesteld op kleinschalig heid, 'of noem het 'kneuterigheid'. „Mooie woorden. Daar ligt het niet aan", hoorde de Vlaamse psy choloog en business consultant Roel van de Wiele de lawine van peptalk aan. Om zijn gehoor ver volgens te vergasten op een verma kelijk lesje volkerenkunde. „Jullie Nederlanders denken dat het gras groeit door er aan te trek ken. De Vlaming zegt: nee, je moet het voeden', en hij waar schuwde: „Dring de Vlaming niets op. Hoe meer argumenten je ge bruikt, hoe meer hij dat verdacht gaat vinden." Woningcorporatie maakt voortgang met slopen in Vlissingen. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Als je veel portiekwo ningen uit de jaren vijftig en zestig in je stad hebt, zoals in Vlissingen, hoeven de huurders ook niet te re kenen op hoge kwaliteit en dus ook niet op hoge huurprijzen. l'Escaut-directeur Jan van Beekhui zen staat niet te kijken van de uit komsten van het onderzoek van het Centraal Fonds voor Volkshuis vesting naar zijn woningcorpora tie. De toezichthouder vergeleek al le corporaties voor de minister van Wonen, Wijken en Integratie. Die weet nu dat l'Escaut relatief veel goedkope woningen heeft, ge middeld lager dan collega-corpora ties. Het verschil met andere corpo raties is helemaal groot als het gaat om het woningbezit in zwakke wij ken: dat is in Vlissingen meer dan Informatieavond Gezond Zwanger middelburg - Healthclub Zeeland Gezond aan het Schenge 4 in Mid delburg houdt woensdagavond om 20.15 uur een informatiebijeen komst over het initiatief 'Gezond Zwanger'. Een totaalprogramma voor de zwangere vrouw waarbij zij een jaar begeleid wordt door on der andere een diëtiste en een fy siotherapeut. De begeleiding is ge richt op een gezond verloop'van de zwangerschap en erna verant woord terug op gewicht komen. Papegaaistraat S goes www. van dereepe.nl Rechter bezoekt shop Varkensmarkt om zelf oordeel te vellen. door Emile Calon MIDDELBURG - Burgemeester Koos Schouwenaar van Middelburg is onredelijk s.treng tegen de plaatse lijke coffeeshops. Die stelling bracht advocaat A. Beckers giste ren naar voren tijdens een kort ge ding van coffeeshop Sixty Two en zijn eigenaar G. de Kinkelder te gen de gemeente. Hij wees naar het feit dat overtre dingen van de gedoogregels door de shops door Schouwenaar en de gemeente onredelijk lang worden nagedragen. „Terwijl het Open baar Ministerie maar voor een pe- de helft. In de rest van Nederland is dat maar zestien procent. Volgens Van Beekhuizen heeft dat allemaal met elkaar te maken. „In Vlissingen is men in de jaren vijf tig en zestig vanwege de verdich ting de lucht in gegaan. In die tijd zijn veel portiek-/etagewoningen gebouwd en die hebben wij nog steeds. Je kunt de boel wel blijven schilderen of kunststof kozijnen zetten; de tand des tijds doet ook wat. De woningen zijn vaak ook nog eens klein, dus dan kunnen wij geen hoge huren vragen." „Vergeleken met andere steden heeft Vlissingen relatief veel huur huizen. Het is toch een arbeiders- Stad: er wonen veel mensen met la ge inkomens. Dan kan het niet an ders dan dat je wijken zwak zijn." Uit onderzoek van het Centraal Fonds voor Volkshuisvesting blijkt dat woningcorporatie l'Es caut een heel andere doelgroep heeft dan collega-corporaties. Middelburgse tiener aangehouden bij auto middelburg - Een 16-jarige Middel burger is zondagochtend aange houden omdat hij een auto ver nield zou hebben. Die ochtend stond een groepje jongeren tegen een auto te schoppen op het Zus terplein. Een politiebiker hield het groepje staande. Na enige aarze ling meldde zich één verdachte die werd aangehouden en naar het bu reau is gebracht. Tegen hem wordt een proces-verbaal opgemaakt. middelburg - In het artikel over de brand in het asielzoekerscen trum in Middelburg (PZC, 8 de cember) staat dat de brandweer pas een uur na de melding het pand betrad. De brandweer heeft echter direct na aankomst een 'binnenaanval' ingezet omdat het sterke vermoe den bestond dat er nog zeven men sen binnen waren. Bij de brand raakte niemand gewond. Er was enkel materiële schade. riode van vijf jaar terugkijkt", al dus de advocaat. Sixty Two over trad in 2001 voor de eerste keer de regels. In september volgde de vier de, verkoop aan een minderjarige, waarna de burgemeester besliste dat de shop in de Sint Janstraat de finitief dicht moest. Ter onderbouwing wees Beckers ook naar een gemeentelijke nota waarin staat dat Middelburg, met haar sanctiebeleid, aansluiting zoekt bij het beleid van het OM, „Maar waarom dan andere termij nen", vroeg hij tijdens zijn plei dooi voor de Middelburgse kortge dingrechter. Beleidsambtenaar J. Groenenberg stelde dat de gemeente vindt dat na elke overtreding een coffeeshop vijf jaar lang moet aantonen de Dat wil niet zeggen dat ze dat blij ven. De woningcorporatie wil ver nieuwen. Om te beginnen op de Grote Markt. De verhuizing van bewoners uit 88 woningen in de Breewaterstraat, Slijkstraat, Grote Markt en Koestraat is in volle gang. „Er wonen nog tien mensen, van wie er twee nog een aanbie ding voor een vervangend huis moeten krijgen. Dat gebeurt bin nen drie maanden. De rest is in no time geherhuisvest. Wanneer we gaan slopen, is nog niet helder. De raad wil niet dat we een sloopver gunning krijgen voor de bouwver gunning, omdat het anders zo lang kaal staat. Daarom zijn we nu druk met tekenen." In de Bonedijkestraat, Hogeweg en President Rooseveltlaan is een consulent van l'Escaut huis aan huis aan het inventariseren of ze nieuwbouw willen of toch renova tie. „Dat kost zo veel energie dat we aan Souburg en Paauwenburg voorlopig niet toekomen." Verstenen van tuinen doorn in het oog middelburg - De Middelburgse wethouder Huub van Klinken be kijkt of er iets kan tegen de 'verste ning' van particuliere tuinen ge daan kan worden. Hij antwoordde dit gisteren op vragen van de WD' er Ton Wierda in de commissie Ruimte. Bij een rondgang door de Mortiere was Wierda opgevallen veel tuinen zijn 'bestraat', wat in te genspraak is met het beleid om meer groen in de wijken te krijgen. Tekeningen 'bouwput' te zien in januari middelburg - Omwonenden van de bouwput aan de Zuidsingel in Middelburg krijgen in de derde week van januari schetsen te zien van de bouwplannen. Oorspronke lijk was het idee om de plannen in december te presenteren. Volgens wethouder Albert de Vries is dit op verzoek van de bewonersorga nisatie Van A tot Z uitgesteld van wege de feestdagen. zaakjes op orde te hebben. Wordt in die periode een nieuwe overtre ding geconstateerd dan volgt een nieuwe sanctie. Eerst een waar schuwing, daarna drie maanden dicht, vervolgens een half jaar dicht en na de vierde definitief sluiten. En dat moment is wat de burgemeester betreft nu aangebro ken voor Sixty Two. Schouwenaar vindt ook dat De Ba zar aan de Varkensmarkt voor drie maanden dicht moet. Tijdens een inval door de politie werd 41,20 gram softdrugs in die zaak gevon den. Eigenaar M. Gül en zijn advo caat A. van Vliet waren gisteren ook naar de rechtbank gekomen om via een kort geding dat besluit aan te vechten. Ze ontkenden niet dat er wel eens wat softdrugs werd BIJ NADER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24