Bedrijven schreeuwen om ruimte Kerstliedjes en carols WALCHEREN Rechter beslist vandaag of het HKPD sluit Schoen Dinsdag 9 december 2008Tip? walcheren@pzc.nl Staatssecretaris legt kiel eerste van nieuwe serie patrouillevaartuigen Kunstmatige riffen moeten zandhonger in Oosterschelde stoppen Nieuw- en Sint Joosland vindt opoffering groene zone onaanvaardbaar. door Theo GieSe MIDDELBURG - De economische groei van Walcheren wordt ge remd doordat de gemeente Middel burg geen vrije bedrijfsgrond meer heeft. Voorzitter Ko den Herder van de Middelburgse Bedrijven Club (MBC) deed gisteravond een dringend beroep op de raadscom missie Ruimte te zorgen dat er weer hectares bedrijventerrein bij komen. „Arnestein zit al twee jaar op slot. Bedrijventerreinen buiten Middelburg zijn voor veel onderne mingen geen aantrekkelijk alterna tief Zo zijn er in Middelburg veel bedrijven in de metaalsector actief die met elkaar samenwerken. Dan is het essentieel dat je op korte af stand van elkaar zit." Den Herder sprak gisteren de raadscommissie toe naar aanlei ding van het voorstel om ten wes ten van Nieuw- en Sint Joosland grond te kopen om daar eventueel een bedrijventerrein aan te leggen. Als huizenhandel Herstaco van Ar nestein naar Vlissingen wordt ver plaatst, biedt dat nog enig soelaas, maar volgens wethouder Hannie Kool-Blokland zal over vijf jaar een nieuw bedrijventerrein echt nodig zijn. Nieuw- en Sint Joosland moest vo rige week in de krant over de plan nen lezen. Kool-Blokland gaf toe dat een telefoontje naar de buren wel op zijn plaats was geweest. Els van Sluis, die straks het bedrij venterrein naast de deur dreigt te Middelburg moet ruimte maken voor bedrijven, anders loopt de economische ontwikkeling vast. Nieuw- en Sint Joosland zit er niet op te wachten. krijgen, kondigde aan zich met alle juridische middelen te zullen ver zetten. Ze vreest veel overlast van het terrein door licht, lawaai, stank en verkeer. Haar woning zal, zo voorspelde ze, in waarde ver minderen, ja mogelijk zelfs onver koopbaar worden. Voorzitter Krina de Visser van de dorpsvereniging noemde het 'on voorstelbaar' en 'onaanvaardbaar' dat Nieuwland dit op zijn bordje krijgt. Volgens haar dreigt haar dorp een 'tweede Doel' te worden, verwijzend naar het dorp'bij Ant werpen dat door de havenuitbrei ding wordt opgeslokt. Ironisch genoeg was de vergade ring van de commissie Ruimte be gonnen met de aanbieding van het rapport 'Dorp van de Toe komst' waarin vrijwilligers uit bet dorp projecten beschreven om de leefbaarheid van het dorp te verbe teren. Wethouder Kool-Blokland verze kerde dat het bedrijventerrein mo dem en duurzaam zal worden, om ringd door een groene singel. Raadslid Adrie van't Westeinde stefde de vraag of Middelburg wel de sprong over de A58 moet ma ken. De discussie wordt volgende week in de raad voortgezet. VLISSINGEN - De bewoners van de Dr Stavermanstraat in Vlissingen hebben het vertrouwen in de over heid nog steeds niet terug. Dat bleek gistermiddag wel tijdens het kort geding, dat zij aanspanden te gen de gemeente Vlissingen. Geregeld ging het op de goedgevul de publieke stoeltjes van 'tsssss', als de advocaat van de gemeente het woord kreeg. Want hoe kwam De Moor erbij dat het gebruik van cliënten van het Huiskamerproject voor Drugsgebruikers (HKPD) sta biel is en dat de gemeente Vlissin gen 'niet onzorgvuldig' zou heb ben gehandeld? Belangrijker nog: waarom wijkt zij af van haar eigen beginsel om voorzieningen zoveel mogelijk te spreiden? De hele om geving, incluis dierenarts en (ex-) gedetineerdenopvang Door, zou te gen vestiging van de drugsopvang in de Dr Stavermanstraat zijn. Dan hadden die het kort geding moeten bijwonen, vond de advo caat van de tegenpartij. De rechter, Witsiers, beloofde zich zorgvuldig over de plattegrond te buigen en spreekt morgen uit of het HKPD haar nieuwe deuren mag openen. Tip? redactie@pzc.nl Waar is mijn schoen? Wie is er met mijn schoen vandoor? Een Middelburger keek maandagoch tend, op een schoen en een sok, vragend naar zijnfamilieleden. Die konden alleen maar grinni ken. De Middelburger vond het niet leuk. Hij moest immers naar zijn werk en wilde niet te laat zijn voor het wekelijkse werko verleg met zijn collega's. Noch in de gang, noch in de schoenen- kast noch in de keuken vond hij dat ene exemplaar. Uiteindelijk wees de familie naar de voorka mer waar naast de open haard nog een eenzame schoen stond. Die was daar zaterdagochtend blijven staan na het uitpakken van de surprise. plaatsje Teius in Roemenië. Met een recordbe drag van 23.000 euro komt de bouw van een te huis voor ouderen en gehandicapten een stukje dichterbij. De actie is een initiatief van Stichting Arnemuiden helpt Teius. De stichting haalt al twintig jaar geld op voor dit goede doel. De op brengst van de actie van dit jaar werd bekendge maakt in openbare basisschool Het Vierschip, in het bijzijn van burgemeester Koos Schouwenaar. foto Ruben Oreel Sint Jacobskerk Vlissingen 14 december, 15.00 uur Entree: €7,- De eerste 5 abonnees die een e-mail sturen naar marketing@bndestem-pzc.nl ontvangen 2 gratis toegangsbewijzen. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd. Over ARNEMUIDEN - Dit jaar werd voor de vijftiende keer de banketletteractie gehouden in Arnemui den. Bij deze actie worden door basisschoolkinde ren van deur tot deur banketletters verkocht. De actie is bedoeld om geld op te halen voor het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23