'Heftige recessie' nadert ééé6. Regen O Ongeval eist leven man (32) Hardglazen deuren Surfen bij nieuwe panoramaweg 2008 langer jaar Klokkenluider Ad Bos claimt 10,5 miljoen euro schadevergoeding 4 De Mol, een lastig én fascinerend diertje 30 Martin Verkerk zet een punt achter zijn tenniscarrière 33 DINSDAG 9 december 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 293 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN Planbureau: 200.000 extra werklozen, maar koopkracht neemt toe. den haac - Het Centraal Planbu reau (CPB) voorspelt dat Neder land volgend jaar in een recessie belandt met een economie die 0,75 procent krimpt. De werkloosheid gaat de komende twee jaar flink stijgen, met 200.000. Directeur Coen Teulings van het CPB verwacht een 'heftige reces sie'. Toch neemt de koopkracht voor de meeste mensen toe dank- zij lagere energie- en grondstofprij- zen. Formeel is het voor het eerst in 25 jaar dat Nederland in een recessie belandt. De laatste keer dat de eco nomie over een heel jaar kromp was in 1981 en 1982. In de jaren 2002 en 2003 hield Nederland het hoofd met moeite boven water. Volgens het CPB gaat de koop kracht door de lage olieprijs 1,75 procent stijgen en dat is meer dan op Prinsjesdag werd aangenomen. Voor CDA-fractieleider Pieter van Geel was dat reden om te pleiten voor loonmatiging. PvdA-minister Wouter Bos van Financiën houdt die boot af. De lage inflatie zal sowieso een drukkend-effect op de lonen heb ben, net als de slechtere situatie op de arbeidsmarkt. De rekenmeesters van het kabinet verwachten dat de loonstijging in de cao's volgend jaar zal uitkomen op 3 procent, maar in 2010 op 1,5 procent. Het begrotingsoverschot van 1,3 procent dit jaar zal om slaan naar een tekort van 1,2 pro cent volgend jaar. De regeringspar tijen willen dit tekort voor lief ne men en zien geen reden om de be groting 'open te breken'. WD-lei- der Mark Rutte pleit daarentegen voor bezuinigingen en lagere belas tingen om de economie een op pepper te geven. Pag'na 10/11: rimpels in de r welvaart IJZENDIJKE - Bij een eenzijdig onge luk op de Isabellaweg bij IJzendij- ke is gisteren rond 18.00 uur een 32-jarige man uit de gemeente Sluis om het leven gekomen. De automobilist reed richting 1J- zendijke toen hij, vermoedelijk door gladheid, de macht over het stuur verloor en tegen een boom reed. De man was op slag dood. De politie heeft technisch onder zoek verricht. Het verkeer werd daarvoor tijdelijk omgeleid. De afgelopen week vielen in het Zeeuwse verkeer bij drie ongeluk ken in totaal al vier doden. transparant en chique Glashandel MELIESTE Trekking 10 december U heeft nog tot morgenmiddag 13.00 uur om een Staatslot te kopen! Alles ka Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800- 0231 231 Graffiti hoort bij een moderne binnenstad ééns 15% aantal reacties: 533 washington - Dit jaar wordt een extra jaar lang jaar. De Amerikaan se tak van een consortium dat zich bezighoudt met de zeer precieze tijd heeft een schrikkelseconde aangekondigd. Een keer in de zo veel tijd is een schrikkelseconde nodig omdat de aarde steeds een klein beetje langzamer ronddraait. Ik merk niets van de kredietcrisis OOMBURG - De golfsurfers vreesden aanvankelijk dat de kustversterking tussen Domburg en West- kapelle funest zou zijn voor hun hobby. Niets blijkt minder waar. Er is nu een fantastische surf- All inclusive 4-sterren hotel! Vertrek vanaf Brussel. Dus geen vliegtax! www.kras.nl/22292 van de forse golven die bij de nieuwe panorama weg de kust bereiken. Die golven ontstaan vol gens Lavooy doordat dankzij de kustversterking de glooiing wat is veranderd. foto A. Lavooy spot, aldus Arthur Lavooy uit Middelburg. Hij surft al dik vijftien jaar op die plek en zo lekker als het nu gaat is volgens hem ongekend. Elke dag zijn er surfers te vinden die willen genieten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1