Aanpak van foute medicatie PZC Dinsdag 9 december 2008 13 'Halvering opnames in ziekenhuis door juist medicijngebruik'. DEN HAAG - Het aantal mensen dat jaarlijks in het ziekenhuis belandt door verkeerd gebruik van medicij nen, kan in vijfjaar tijd worden ge halveerd. Dat schreef de koepelor ganisatie van apothekers KNMP gisteren aan de TWeede Kamer. Volgens cijfers zijn er nu elk jaar 19.000 ziekenhuisopnames door onjuist medicijngebruik. Experts die in opdracht van minister Ab Klink van Volksgezondheid onder zoeken hoe de medicatieveiligheid kan worden verbeterd, komen op korte termijn met adviezen. Vooral oudere patiënten die ver schillende geneesmiddelen gebrui ken, hebben meer kans op proble men. Een gesprek met de apothe ker en overleg met de arts kan hel pen. Vanaf 1 februari 2009 onder steunt de KNMP apothekers die dit soort medicijngesprekken wil len voeren. LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (brieven max. 150 woorden) Spindoctor 2 Misschien kan mevrouW Sturm eens proberen haar mening te ge ven in goed Nederlands. Haar stuk jes zijn doorspekt met woorden en uitdrukkingen waar een gewoon mens het woordenboek bij moet halen. En daar heeft denk ik nie mand zin in vooral, 's ochtends niet. A. van den Berge Arnelaan 31, Middelburg VC Vlissingen 2 Indien Dennis en Gérard de Nooijer bij gebrek aan interessante onderwerpen negatief schrijven over de VC Vlissingen, is het mis schien handig om de column ge woon een keer over te slaan tot het moment dat er weer iets nut tigs aan het papier kan worden toe vertrouwd. Overigens wens ik als VC Vlissingen-supporter en inwo ner van Oost-Souburg ook de club RCS (uit O-Souburg) het beste toe. Het mooiste zou toch zijn dat RCS en VC Vlissingen aan het eind van de competitie promove ren (positief denken Dennis). Tip: Indien dan wederom blijkt dat bei de verenigingen het hele seizoen op dezelfde datum hun thuiswed strijden spelen, zouden de bestu ren van beide verenigingen bij de KNVB kunnen protesteren. Beide clubs zijn hiermee wellicht gebaat (meer publiek, meer inkomsten). S. de Koning Hontestraat 31, Oost-Souburg VC Vlissingen 3 Met veel interesse lees ik altijd wat de gebroeders De Nooijer schrij ven. In het artikel over de VCV (PZC, 1 december) gaat Dennis te ver. Hij zegt dat de VCV een nega tief imago heeft. Maar dan bedoelt hij bij hem en zijn broer. Zij zijn niet VCV-minded. Ik heb hen in geen jaren bij de VCV gezien. Ook niet bij de A-junioren, die gezien hun jeugdschool voor Zeeuwse ta lenten interessant kan zijn. Piet de Jong (waar Dennis het ken nelijk over heeft) heeft zeker fou ten gemaakt in het profverleden van de VCV, maar toen dat een de bacle bleek, is hij zijn verantwoor delijkheid nooit uit de weg ge gaan. En hij bleef om Vlissingen weer op de rails te zetten. Ook Ruud Pennings bleef toen ze degra deerden. Met Johan le Conté heb ben we inderdaad een probleem. We werken overigens aan een op lossing. En wat de zeepbel betreft, die uit elkaar zou spatten bij geen resultaat van het eerste elftal? Is hier niet de wens de vader van de gedachte? Dennis heeft zich ge schaard bij de mensen die de VCV een slecht imago toewensen. Het gaat nog niet zo slecht bij de VCV. Kom eens kijken en schrijf er dan een stukje over met kennis van za ken. A. Koster K. Hasselaarstraat 551, Vlissingen Ziekenhuizen Meeste Zeeuwen naar eigen zieken huis (PZC, 5 december), behalve de inwoners van Schouwen-Duive- land. Ons Rode Kruis ziekenhuis in Zierikzee is al jaren gedegra deerd tot polikliniek. Een plus punt is de oogkliniek. De 74-jarige Zierikzeeënaar met een versleten knie die in het artikel werd aange haald, moet straks voor een opera tie naar Walcheren en voor contro le naar Goes. Nü is het nog zo dat hij voor consult in Zierikzee te recht kan en voor de operatie in Goes. Straks moet hij dus véél ver der reizen, evenals het bezoek, een duidelijke achteruitgang. Mis schien kunnen we vanuit Schou- wen-Duiveland beter metéén naar het ziekenhuis in Dirksland, daar is alles nog bij elkaar. T.W. Rosmolen Lange Blokweg 3, Zierikzee Azc Goes Johan Gortworst heeft enkel goe de herinneringen aan de tijd waar in hij directeur was van het azc in Goes. Dat is een prettige gedachte voor hem. Ik meen mij echter te herinneren dat er toen een huis arts met een praktijk aan de Val- ckeslotlaan is vertrokken, onder meer vanwege het centrum. Ook herinner ik mij enkele vechtpartij en tussen bewoners onderling in het voormalige Bergzichtzieken- huis waarbij de hulp van de poli tie moest worden ingeroepen. Het gaat hier om een bijzondere groep mensen, niet zelden met een post traumatische stressstoornis en an dere klachten op basis van hun ver leden in land'van herkomst en ja renlange procedure om een ver blijfsvergunning te krijgen. Ruim acht jaar wachten is geen uitzonde ring. Deze mensen hebben op veel fronten dringend hulp nodig. Ik ben niet tegen de komst van een azc. Maar Goes moet zich afvragen of zij alles wat nodig is inderdaad kan bieden, vooral op langere ter mijn. Want als de vergunning ein delijk is afgegeven, begint het pas. Giseia Nijsse-Meertens Ring 5, Oud-Sabbinge Goede doelen 3 Stichting Zwerfkat staat vermeld op de 'goede doelen' site en is door de Belastingdienst erkend als Anbi. Stichting Zwerfkat heeft des ondanks geen miljoenenreserve om te beleggen. De beheerders van de stichting sparen soms zelf het eten uit hun mond, om de kos ten van de opvang van 63 katten te kunnen betalen. Het jaarlijks'te kort van ongeveer 15.000 euro op de exploitatie wordt uit eigen zak betaald. Het is voor ons (de stich ting Zwerfkat) wel heel wrang als je dan leest dat bijvoorbeeld de Dierenbescherming een reserve heeft van tientallen miljoenen. Wij krijgen regelmatig telefoontjes van mensen die de Dierenbescher ming bellen en alleen maar een antwoordapparaat krijgen. Wan neer die mensen dan ten einde raad ons bellen en wij zeggen dat we helemaal vol zitten, krijgen wij te horen 'jullie zijn toch een zwerf- kattenopvang, dan moet je deze toch opnemen'. Er is nog veel 'scheef in ons landje. Emmy Versluys Slijkstraat 8, Groede Bedotten De Nederlander is snel te bedot ten, maar als hij bedot is kan hij zijn recht moeilijk en voor veel geld gaan halen of hij weet hele maal niet waar hij terecht kan, (PZC, 4-12). En als er recht bestaat dan is er een bedrijf dat al heel veel mensen bedot heeft en dat nu nog steeds bestaat. Op internet ma ken ze nu nog reclame. 'Sinds 1993 leveren we voice-response syste men'. En de algemene voorwaar den zijn gedeponeerd bij de kamer van koophandel voor Centraal Gel derland. Kijk ook even bij Tros Ra dar dan kunt u zien dat ik geen sprookjes vertel. Gerard M. Nieuwenhuize Singelweg 11Grijpskerke Pensioenen Prof. Braam wijst in zijn artikel in de PZC van 5 december 'Herstel pensioen te laat' terecht op het ver schil in tijdshorizon tussen jonge ren en ouderen. Kortingen op de indexering van de pensioenen zijn direct nadelig voor de gepensio neerden, terwijl velen van hen her stel op lange termijn niet meer zul len meemaken. Voor de jongeren daarentegen is de kans groot dat op langere termijn de pensioenop bouw kan worden hersteld. Maar Braam laat nog een belang rijk aspect buiten beschouwing, of heeft zich door de pensioenfond sen om de tuin laten leiden. De kortingen op de pensioenen (ABP) in de afgelopen vier jaar zijn dit jaar weliswaar 'hersteld', maar niet gecompenseerd. De kor tingen op de pensioenopbouw van de werkenden zijn dit jaar wel tenietgedaan. Zo zal het de komen de jaren waarschijnlijk ook gaan: onvolledige indexatie van de pen sioenen wordt later (als het weer goed gaat) niet gecompenseerd, maar kortingen op de pensioenop bouw voor de jongeren wel. Bij het huidige systeem is er dus geen sprake van een evenredige verde ling van de pijn tussen jongeren en ouderen. Sam van der Zee Spanjaardstraat 46, Middelburg Drama in Kapelle Eerst mijn medeleven aan de va der, het kindje en nabestaanden. Wat een drama, het spoorwegon geluk in Kapelle. Een aantal auto mobilisten stak over en toen de vrouw dit deed werd haar auto ge grepen door de intercity. Als het inderdaad zo gegaan is, wat natuur lijk niets afdoet aan de eigen ver antwoordelijkheid van de vrouw, hoop ik wel dat haar voorgangers eens flink wakker liggen. Je moet weten dat nog steeds vaak geldt 'als er een schaap over de dam is volgen er meer'. Is het niet van daag dan morgen. Zij geven het slechte voorbeeld aan de school kinderen die een volgende keer langs de bomen glippen. De bo men zijn niet voor niets dicht. Ik hoop dat de politie deze mensen opspoort en aanpakt wegens het uitlokken van onverantwoordelijk gedrag. Misschien helpen camera's bij de overweg. Helaas komen de ze mensen er niet mee terug. I. Corbet Adenauerstede 44-41, Goes Rookverbod Dinsdag in het televisieprogram ma 'het elfde uur'. Minister Klink rookt een sigaartje in zijn studie-/ werkkamer. Als hij deze kamer fis caal opvoert in zijn belastingaangif te, en dus aftrekt, dan is dit een werkplek en is hij in overtreding. Een éénmanszaak waar de eige naar rookt en geen personeel heeft is ook een werkplek. De minister wel op een werkplek roken en eige naar uitbater van een horecagele genheid niet, hoe kan dat? Dennis Mijnsbergen F. v Borsselenstraat 39, 's-H. H.Kinderen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13