Griekse rellen houden aan kpn Aanhoudingen voor 'Mumbai' Bankgegevens van 21 miljoen Duitsers te koop Al uw computerproblemen snel en vakkundig opgelost. Met de expert van KPN ServiceThuis. Makkelijk toch? 15 per kwartier Geen voorrijkosten Probleem niet opgelost? Geen rekening! PZC Maandag 8 december 2008 9 Een agent van de Atheense oproerpolitie valt jongeren aan die in opstand zijn gekomen vanwege een schietincident. foto Orestis Panagiotou/EPA Ongeregeldheden in steden na doodschieten stenengooiende tiener. ATHENE - In verschillende steden in Griekenland zijn rellen ont staan, nadat de politie in Athene zaterdag een 15-jarige jongen had neergeschoten. Woedende jonge ren bezetten gisteren de belangrijk ste universiteiten van de hoofd stad. De rellen begonnen in Athe ne, waar honderden jongeren mo lotovcocktails en stenen naar de politie gooiden. Zij staken tiental len auto's en vuilcontainers in brand. Terwijl schoonmaakploegen giste ren in Athene glas en ander puin van kapotgeslagen en uitgebrande winkels opruimden, verzamelden zich opnieuw tweeduizend beto gers voor een protestmars naar het hoofdbureau van politie. Ook hier bij brak al snel geweld uit en wer den verscheidene winkels en ban ken door stenen en molotovcock tails beschadigd. Onder meer het gebouw van het ministerie van Mi lieu en Publieke Werken liep brandschade op. De politie zette opnieuw traangas in. Minister van Binnenlandse Zaken, Pavlopoulos, bood na het uitbre ken van de rellen zijn ontslag aan. Premier Karamanlis weigerde dit verzoek, aldus een woordvoerder. Pavlopoulos betuigde zijn medele ven op tv en zei dat het onderzoek naar .de dood van de jongen in vol le gang was. Twee agenten zijn aan gehouden. Volgens een politieverklaring wer den agenten door tientallen jonge ren belaagd. Toen zij de jongeren wilden aanhouden werden ze op nieuw aangevallen. Andreas Gri- goropoulos gooide samen met cir ca dertig andere jongeren stenen en andere zaken naar een poli tieauto. Een van de agenten stapte uit en begon te schieten. Hij trof Grigoropoulos met drie kogels. De Griekse politie schoot zater dag een 15-jarige jongen dood, wat de aanleiding was voor rel len. Linkse jongeren gaan moge lijk vandaag weer de straat op. Het voorval vond plaats in Exar- chia, een uitgaanswijk van Athene waar zich veel drugsverslaafden en anarchisten plegen op te houden. Ook in de tweede stad van Grie kenland, Thessaloniki, en op de ei landen Kreta en Corfu gingen hon derden jongeren de straat op. Een linkse jongerengroepering heeft opgeroepen vandaag opnieuw in Athene te demonstreren tegen het politiegeweld. De politie zei dat bij de rellen van zaterdag 24 agenten gewond zijn geraakt en dat de relschoppers 31 winkels, negen bankgebouwen en 25 auto's, waaronder zes poli tieauto's, hebben vernield of in brand gestoken. Zes mensen wer den gearresteerd. MUMBAl - De politie in Mumbai heeft twee mannen gearresteerd op verdenking van betrokkenheid bij de terreuraanslagen van vorige week in de Indiase metropool. De verdachten zouden telefoonkaar ten hebben gekocht, die later in Mumbai werden gebruikt door de terroristen. De arrestaties werden verricht in Kolkata (voorheen Calcutta), in het oosten van India, nabij het buurland Bangladesh. De mannen worden verhoord en hun exacte rol in de terreuroperatie is nog niet duidelijk. Zeker 171 mensen kwamen om het leven door de aanslagen, die ge pleegd werden door moslimextre misten. De terroristen in Mumbai waren overigens onder invloed van drugs, heeft een hoge politiefunc tionaris in de stad gezegd. Volgens de politie haidden de terroristen amfetaminepillen genomen, waar door zij het lange tijd konden vol houden zonder slaap en voedsel. DÜSSELDORF - Bankgegevens van 21 miljoen Duitsers zijn te koop op de zwarte markt voor persoonsge gevens. Dat berichtte het Duitse economische tijdschrift Wirt- schafitswoche. In het ergste geval zouden criminelen bij drie op de vier Duitse huishoudens geld van hun rekening kunnen halen. Het gaat om bankgegevens, die in som mige gevallen zelfs de hoeveelheid geld op de rekening vermelden. De gegevens zijn vermoedelijk op straat beland via kleine callcenter- bedrijven. Zij worden door con cerns, onder meer uit de telecom- municatiebranche en energieleve ring, ingeschakeld om klanten te bellen. Daarvoor ontvangen zij de benodigde gegevens. De callcen- ters schakelen op hun beurt vaak weer subondernemingen in om de klus te klaren. Zo verdwijnt de con trole over de persoonsgegevens. Een munt en paspoort voor Centraal-Amerika SAN PEDRO SULA - Acht Cen- traal-Amerikaanse landen zijn het tijdens een top in Honduras eens geworden over een gemeenschap pelijke munteenheid en eenzelfde paspoort. Dit zijn maatregelen om de regionale identiteit te verster ken en de kredietcrisis het hoofd te bieden. Ook willen de landen minder afhankelijk zijn van lan den buiten Midden-Amerika. Nederlands schip slaat aanval van piraten af KUALA LUMPUR - Piraten hebben za terdag voor de kust van Tanzania een Nederlands containerschip aangevallen dat onder de vlag van Hongkong vaart en een Tanzani- aanse bemanning heeft. Dat heeft het Internationaal Maritiem Bu reau in Maleisië gisteren bekendge maakt. De piraten beschoten het schip waardoor brand ontstond. De kapitein wist te voorkomen dat het schip gekaapt werd. Maak een afspraak via kpn.com/expert 0800-0471 sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9