Marco Minnaard ploegt door Jan Kikken pleit voor sterker team 40 Maandag 8 december 2008 PZC Marco Minnaard ondervindt weinig hinder van het glibberige parkoers in Wemeldinge en rijdt solo naar de finish. foto Willem Mieras Mountainbiker wordt op zwaar parkoers gemakkelijk eerste. door Wim de Vos WEMELDINGE - Ook in de blubber van het Wemeldingse Bos voelde Marco Minnaard zich op zijn ge mak. Het jeugdige mountainbiketa lent mocht in zijn eigen woon plaats uiteraard niet ontbreken. Voor de overige deelnemers bete kende dat meteen dat er niet meer in zat dan te strijden om de twee de plaats. Zo kwam het uit ook: Minnaard reed vrij eenvoudig naar de over winning in de Ereprijs Wim van Stel. Robbert Vleugel werd, overi- Biljarters van Delta te kwetsbaar in duels met de topploegen. door Frits Bakker WAALWIJK - Het klonk nogal wan hopig, zoals Jan Kikken gisteren in Waalwijk over de kansen van zijn team sprak. „We moeten de kop pen eens bij elkaar steken, anders gaan we de positie verspelen", zei de teamleider van Delta/Frans Be vers, dat de zware uitwedstrijd te gen Crystal Kelly met kansloze cij fers afsloot (8-o). Voor de play-offs in de eredivisie driebanden moet de in Sluiskil re siderende ploeg bij de eerste vier eindigen. Wat dat betreft ligt Delta nog wel op koers, maar volgende week zaterdag en zondag staan twee cruciale wedstrijden op de rol. En zonder Peter de Backer, die nog niets heeft gehoord van zijn gens wel na een spannend ge vecht, tweede en good-old Patrick Tolhoek derde. Anne Eversdijk uit Kapelle was de sterkste bij de vrou wen. Het zat de deelnemers zaterdag be paald niet mee. Door de regen- en sneeuwbuien van afgelopen week was het parkoers door het Wemel dingse Bos al een grote modder poel geworden. En het deelnemers veld was zaterdag amper van start gegaan toen een behoorlijke regen bui losbarstte waardoor de omstan digheden er bepaald niet beter op werden. Renners werden zowat onherkenbaar en het materiaal kreeg het zwaar te verduren. De deelnemers vooraan leken daar overigens weinig hinder van te on- schorsing, is Delta zo verzwakt, dat het zo maar mis kan gaan te gen de nummers één (met Blom- dahl, Jaspers en Hom) en vier (met Forthomme) van de rang schikking. De schreeuw om versterking was niet onlogisch na de bittere afstraf fing van gisteren tegen Crystal Kel ly. Jean Paul de Bruijn (die met 50-17 in vijftien beurten verloor van Frans van Kuyk) en Henk Ha- braken (met 50-9 van Raimond Brugman) werden met bescha mende cijfers afgeserveerd. Kop man Eddy Leppens had wel een geweldige start tegen Frédéric Caudron (zeventien in drie beur ten), maar moest toch nog buigen voor zijn gelouterde landgenoot, die onder meer een serie van veer tien maakte. Voor Crystal Kelly was het de re vanche voor een dag eerder, toen het team met 7-1 had verloren van dervinden. Marco Minnaard zette meteen na het vertrek zijn turbo aan en reed onmiddellijk van de anderen weg om uiteindelijk met grote voorsprong te finishen. Span nender ging het er aan toe om de tweede plaats. Robbert Vleugel moest het daarin opnemen tegen Patrick Tolhoek. De voormalige be roepsrenner uit Yerseke heeft in middels weer wat meer wedstrijd ritme opgedaan en kon daardoor lange tijd in het spoor van Vleugel blijven. De brildragende Tolhoek De wedstrijd om de Ereprijs Wim van Stel wordt bemoeilijkt door een modderig parkoers en hevi ge regen. Robbert Vleugel wordt tweede, Patrick Tolhoek derde. Van Donge en De Roo. Ook toen was Frans van Kuyk al in grootse vorm, maar hij stuitte op een nóg betere Dick Jaspers (50-49 in ne gentien beurten). De dubbele speelronde van Delta was er één met twee gezichten: za terdag won het team in Barend- recht met 6-2 van De Uitspanning, dat met één punt op de laatste plaats staat in de eredivisie. Jean Paul de Bruijn verloor zijn partij ook in die wedstrijd, omdat Wes ley de Jaeger een topdag had en in 26 beurten over de finish raasde (50-46). Door de 8-o-nederlaag bij Crystal Kelly bood die winst van zaterdag een dag later ineens veel minder Het driebandenteam van Delta Frans Bevers wint van de num mer laatst, maar verliest kans loos van Crystal Kelly in de strijd om de play-offs. ondervond behoorlijk wat hinder van de regen en kon in de slotfase Vleugel niet langer bijbenen. „Als ik meer wedstrijden rijd, dan kan ik zeker met de eersten mee. De scherpte is er nog niet helemaal maar wellicht komt dat nog", gaf Tolhoek aan. Bij de vrouwen moest Christel Janssen, leidster in het algemeen klassement van de Zeeuwse ATB Cup, het zaterdag afleggen tegen Anne Eversdijk. De renster uit Ka pelle reed vanaf de start aan de lei ding en stond die plaats niet meer af Janssen slaagde er wel in de tweede plaats vast te houden voor de Middelburgse Marquerite de Neve, die een uitstekend optreden bekroonde met de derde plaats. perspectief. Delta krijgt volgende week met Snellen Recycling een concurrent voor plaats drie als te genstander en met Van Donge en De Roo en haast^ onverslaanbare opponent, zelfs al wordt de wed strijd in Sluiskil gespeeld. Jan Kikken pleit dan ook voor een andere aanpak. Delta speelde giste ren tegen Crystal Kelly met een op stelling die op voorhand al kans loos was. Jeffrey Jorissen, nog een jeugdspe ler, was als vierde man geen partij voor good-old Raymond Ceule- mans. En Henk Habraken als der de man had nog minder kansen te gen Brugman. „We moeten maar eens met Mar tin Spoormans gaan praten om hem over te halen naar het eerste team", vond Kikken. Glenn Hof man is ook een optie. „Als we niets doen, raken we straks het zicht op de play-offs kwijt." Lavrijssen vijfde bij omnium in Gent GENT - Birgit Lavrijssen is zaterdag als vijfde geëindigd bij een baan- wedstrijd voor eliterenners iri Gent. De Kapelse juniore van het Rabo Lady Force Team was sterk op twee onderdelen van het om nium: ze werd tweede op de scratch over zes kilometer en vijf de in de puntenkoers over tien ki lometer. Daarmee kon ze haar ma tige start (twaalfde in de scratch over vijf kilometer) corrigeren. Van Hartingsveldf in actie op NK tennis ROTTERDAM - Suzanne van Har- tingsveldt speelt vandaag bij de Ne derlandse indoorkampioenschap pen haar eerste enkelspelpartij. De Goese. tennisster is als zesde ge plaatst en ontmoet Quirine Lemoi- ne. Van Hartingsveldt heeft haar plaatsing te danken aan haar der tiende plaats op de Nederlandse enkelspelranglijst. Het NIC indoor- tennis wordt gehouden in het Top sportcentrum in Rotterdam. Zilver voor Stefan de Die in Eindhoven EINDHOVEN - Terneuzenaar Stefan de Die heeft gisteren zijn derde medaille behaald bij de Swim Cup in Eindhoven. De Die eindigde op de tweehon derd meter vrije slag in 1.50.11 op de tweede plaats,, ruim twee secon de achter de winnaar. Vrijdag won de Die ook al zilver op de vijftig meter vrij, zaterdag pakte hij het brons op de honderd meter vrij. Veldrijder Minnaard tiende in Moergestel MOERGESTEL - De uit Wemeldinge afkomstige Marco Minnaard is gis teren tiende geworden bij de Rabo cyclocross in Moergestel. Minnaard, die de dag ervoor de veldrit in zijn woonplaats won, eindigde in de categorie elite/beloften op één minuut ach ter de winnaar Boy van Poppel. De wedstrijd werd verreden over een zwaar parkoers van 2400 me ter door bossen en weilanden. Henk Ottens langer bij Arnemuiden ARNEMUIDEN - Henk Ottens blijft voetbalclub Arnemuiden trouw. De oefenmeester uit Aardenburg is momenteel bezig aan zijn twee de seizoen en knoopt er nog een derde aan vast. „Spelers en bestuur zijn tevre den", aldus wedstrijdsecretaris Kees Theune. Arnemuiden staat gedeeld tweede in de tweede klas se zaterdag. Casper Zwier wint de Pieter Cup EINDHOVEN - Casper Zwier heeft gisteren beslag gelegd op de Pieter Cup in Eindhoven. De 12-jarige zwemmer van Luctor et Emergo won de. 100 meter vrije slag in 1-07,77. Do snelste jongens mini- oren 5 en 6 mochten de finale zwemmen. Zwier, die woonachtig is in Zierikzee, won en ontving la ter de wisselbeker uit handen van Pieter van den Hoogenband, de naamgever van de wedstrijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 88