Remco Crucq bezorgt korfballers Fortis eerste punt van competitie Arjan Beije legt voor derde keer beslag op de tweede plaats Souburg terug aan kop Rugbyers Oemoemenoe komen kracht tekort in eerste klasse Club Gent wint Aflossingsloop W PZC Maandag 8 december 2008 37 Atleet moet Wim Nieuwkerk voor laten gaan in Stelleloop. door Sjaak Sinke OUWERKERK - Knarsetandend en met een grimas op het gezicht pas seerde Arjan Beije zaterdag na ruim 16 km hardlopen de finish op de Stelleweg te Ouwerkerk. „Weer tweede", kon hij nog net uitbrengen nadat hij zijn meerdere moest erkennen in Wim Nieuw kerk uit Fijnaart. Twee weken gele den ging hij het schip in bij de Hobbeldebobbelloop van Zoute- lande en vorig week verloor hij in de laatste meters de Zakloop in Nisse. Na de start was het al vrij snel dui delijk dat Nieuwkerk en Beije de sterkste waren van de slechts 90 deelnemers die waren afgekomen op het eerste open Zeeuws kam pioenschap op de tien Engelse mij len. Tot verbazing van de koplo pers liep C-junior Tommy Staal, die had ingeschreven op de 5 mijl, brutaal weg mee en dat hield hij vol tot aan zijn finish. Na de eerste ronde net voor Ou werkerk had Nieuwkerk kennelijk genoeg van het gezelschap van Be ije: „Ik hoorde hem steeds meer hijgen en ben er vandoor gegaan", liet Nieuwkerk na zijn zege weten. Hij liep in Ouwerkerk zijn eerste wedstrijd sinds september, maar dat was genoeg om ter hoogte van het Watersnoodmuseum een gat van 400 meter te creëren, even groot als de bres in de dijk tijdens de watersnoodramp van 1953. Zonder ook maar één moment in problemen te komen won Nieuw kerk in een parcoursrecord van 54 minuten en 31 seconden, bijna een minuut sneller dan de winnaar van vorig jaar Niels Koole. Na de finish werd hij opgevangen door zijn vriendin Lisette Antheu- nisse (Middelburg) die de korte af stand bij de vrouwen had gewon nen. Erik Kok hield met een lange eindsprint Erik Poppe van de der de plaats. Leonie Ton bezorgde het organise rende Delta Sport de titel bij de vrouwen. Ze verbeterde haar tijd van vorig jaar met 12 seconden en gaat met 1.08.20 de boeken in als parkoersrecordhoudster. Seolto alleen aan kop van derde klasse na nederlaag van Ondo. door Jaapjan Ritsema GOES - Een ultieme krachtsinspan ning leverde Fortis zaterdag het eerste punt in de competitie in de overgangsklasse op. In de eerste- klasse zakt Tjoba door een neder laag af naar het rechter rijt je. Nieuwerkerk-Fortis 16-16: Refere rend aan de stijgende lijn in het spel zegt Fortis-coach Aarnout Crucq: „Een goed resultaat zat er al weken aan te komen." In een ge lijkwaardige partij verloor Fortis kort voor rust (10-8) de aanslui ting en moest het zeven minuten voor tijd een 16-13-achterstand wegwerken. Remco Crucq bezorg de de Souburgers alsnog een gelijk spel. Nieuwerkerk miste in de slot seconden nog wel een strafworp. Scores Fortis: Niels Bebelaar 6, Remco Crucq 5, Joyce Schoonaard 2, Chaïm Koole, Remi van den Broeke en Chala- na Janisse allen 1. IJsselvogels-Tjoba 15-11: Lag het manco vorige week in de aanval, in Moordrecht kostten verdedigen de fouten Tjoba de kop. Tot de rust (7-7) kreeg Tjoba het nog aan gepoot, vanaf 9-9 was het gelopen koers. IJsselvogels voerde de druk Basketsbalsters hebben in Vught weinig moeite met Octopus: 28-70. door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - In de basketbalcompe titie kwamen alleen de vrouwen van BV Souburg in actie. Dankzij een ruime 28-70-overwinning op Octopus heroverde de Souburgse formatie de koppositie in de vrou wen overgangsklasse. Zijn zijn nog ongeslagen. In Vught begon BV Souburg met een man-to-man verdediging en sloot de eerste periode af met een op en dwong een hoge foutenlast af „We presteren onder ons ni veau en daar moeten we hard aan werken", aldus trainer Put. Scores Tjoba: Esther van Boven 4, Niels Westmaas 3, Jouri van den Broe ke 2, Robert van Schaik en Gerben van Boven beiden 1. Ventura Sport-TOP 9-13: De ambi ance van de compacte Apollohal in Strijen vergde ook van TOP eni ge gewenning. Het klasseverschil uitte zich pas na rust, toen de be zoekers snel uitliepen naar 7-11. Coach Coppoolse: „We hebben te weinig gescoord en speelden te sta- Fortis-coach Aarnout Crucq: 'Een goed resultaat zat er al weken aan te kpmen' tisch. Hopelijk houdt dit de boel op scherp tot de winterstop." Scores TOP: Jeanine Marijs 5, Petra de Ridder 4, Corné Bezemer 3, Jantine Meulmeester 1 Togo-Nikantes 8-7: Scores Togo: André Goossens en Dennis Boelman beiden 2, Martin Postuma, Corné van Rooijen, Anouk Hazelaar en Mijke Taha- pary allen 1. DSO-Stormvogels 15-19: Na 30 en erverende minuten hadden beide ploegen het idee dat ze er al een io-16-voorsprong. In het tweede kwart liep BV Souburg door ge slaagde afstandschoten van Nicoli- ne Craste verder uit naar een 19-30- ruststand. Na de pauze schakelden de Sou burgse vrouwen over naar een zo ne-verdediging, waar Octopus niks tegen wist te doen en zo eindigde de derde periode bij 22-55. Deze voorsprong werd in het laatste kwart nog flink uitgebouwd naar 28-70. Scores BV Souburg: Gitta Zijlma 17, Il se Rijnberg 12, Nicoline Craste 10, Karin Kooistra 10, Linda de Meij 8, Sha- nice de Graaf 7 en Nathalie Franke 6. complete wedstrijd hadden opzit ten: 9-13. Het verschil was gemaakt en kwam niet meer in gevaar. In de tweede helft toonde Stormvo gels volwassenheid: Lange aanval len werden zorgvuldig afgerond. Scheidend coach Bert Mol: „Ik heb genoten." Scores Stormvogels: Linda de Witte 6, Arjen Schoe 5, Niek Peene 3, Frank Peene 2, Kristian Gabriëlse, Francky Koole en Loura Kleinepier allen 1. Vios-Seolto 14-17: De Vlissingers hadden moeite met de ochtend wedstrijd in Willemstad. Wakker geschrokken van de 4-1-achter- stand, trok Seolto bij tot de 8-9-ruststand. „Op inzet wonnen we deze partij in de laatste tien mi nuten", had coach Ollefers gezien. Zijn ploeg is koploper door het ver lies van Ondo. Scores Seolto: Anniek Reijnierse en Remy Schuuring beiden 5, Dennis Goe- degebuur 3, Daisy Verkerk, Chris Mol, Mariëlle Francke en Maurice Brul 1. RWA-Ondo 17-11: Ondo voelde zich bestolen door de scheidsrech ter. Coach Hoefkens: „De man floot werkelijk alles tegen. Het was vechten tegen de bierkaai.Zuur dat het zo moet, maar gelukkig hangt niet alles van deze partij af." Scores Ondo: Martijn Walraven 5, Wim Allaart en Joris Hoogwerf beiden 2, Sanne Allaart en Robbie Mesu 1. TERNEUZEN - De zege in de Aflos singsmarathon in Terneuzen ging bij zowel de mannen als de vrou wen naar Racing Club Gent. De acht mannen van de Belgisch atletiekvereniging liepen de klassie ke afstand in 2 uur 19 minuten en 37 seconden. De vrouwen van de zelfde club hadden er in 3.01.00 bijna 42 minuten meer voor no dig. Er deden ook individuele lo pers mee. Terneuzenaar Erik Goos- sen won in een parkoersrecord van 2.55.27. Bij de vrouwen kwam de Belgische Gretha Ingels in 3.50.58 als eerste over de finish. Een speler van Oemoemenoe is door de linies van Ascrum gebroken. foto Ruben Oreel Middelburgers verliezen degradatiewedstrijd van studentenclub Ascrum. door Sven Bakker MIDDELBURG - Het gaat qua resulta ten dit seizoen niet zo goed met rugbyclub Oemoemenoe. De Mid delburgers staan op een degradatie- plek en dus is de vraag gerechtvaar digd: Oemoemenoe? Gisteren kwam daar nog eens de nederlaag tegen Ascrum bij, een ploeg opgebouwd met spelers uit een Amsterdamse studentenvereni ging. Oemoemenoe ging thuis met 31-49 onderuit tegen Ascrum. Een nederlaag die er toe doet, want ook Ascrum is verwoed in een strijd tegen degradatie in de eerste klasse. Oemoemenoe werd door de nederlaag tegen deze concur rent dieper in de degradatiezorgen gedrukt. Trainer Arno Seijbel bleef koel on der de situatie waarin zijn team verkeert. „Ja, wij staan inderdaad in het rijtje waarin wij liever niet staan", zei hij direct nadat hij de spelers bemoedigend had toege sproken na de verloren wedstrijd. „We zouden liever in de midden moot staan en ik denk dat wij daar ook zouden kunnen staan. Dat hadden we ons ook voorgeno men voorafgaand aan het sei zoen." Seijbel is echter niet van plan iets te wijzigen in zijn team of een an dere weg in te slaan. „Waarom zou ik? Er zijn nog zo veel wedstrijden te spelen, we zijn pas op de helft. Het staat in de stand allemaal zo dicht bij elkaar, dat we maar een paar keer hoeven te winnen en we staan gewoon weer veilig", legde de trainer rustig uit. „We zijn vo rig seizoen niet uit de tweede klas se gepromoveerd om direct weer uit de eerste klasse te degraderen." Seijbel vervolgde: „Ik zal de spe lers wel weer even moeten motive ren, zeker na de nederlaag van van daag. Maar dinsdag tijdens de trai ning zal iedereen er weer voor gaan, hoor." De wedstrijd van gisteren werd af gewerkt in een schitterende de- cemberzon. Oemoemenoe verloor daarin de strijd vooral op kracht. „Moet je kijken joh", zei één van de trouwe supporters van Oemoe menoe, „ze worden elke keer zo makkelijk weggedrukt." De supporter legde de vinger pre cies op de pijnlijke plek, vond ook trainer Seijbel. „We hebben de wedstrijd van vandaag verloren in de scrum", zei hij. „Daarin zag je gewoon dat wij nog een jong team hebben. De spelers missen nog een stuk ervaring. En omdat zij zo jong zijn, missen ze een stukje kracht." Zondag moet Oemoemenoe het weer opnemen tegen een studen tenvereniging, ditmaal uit in Utrecht: USRS. Weer een belangrij ke wedstrijd, omdat USRS maar enkele punten boven Oemoeme noe staat. „Ik heb er een hard hoofd in", zei de trouwe suppor ter, doelend op lijfsbehoud dit sei zoen. „Er zit best potentie in dit team, want het heeft goede, jonge spe lers. Maar daar zien we pas over twee a drie jaar iets van." Arjan Beije, Tommy Staal en Wim Nieuwkerk (van links naar rechts) voe ren het veld aan in de Stelleloop. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 85