Vlissingen Zeelandia Middelburg sprokkelt een puntje bij FC Bergen: 2-2 Goes geeft niet thuis in topper tegen Roosendaal De Stormvogel verrassend langs titelkandidaat W PZC Maandag 8 december 2008 35 Terneuzen mist in derby fraaie kansen en verliest met i-o. door Aector Dooms VLISSINGEN - De winnaar heeft al tijd gelijk. Vlissingen-trainer Ruud Pennings sprak gisteren na de zwaar bevochten i-o-winst op Ter- neuzen van een geslaagde taktiek. „Het is gelukt om een van de con currenten om de titel in de twee de klasse op flinke achterstand te zetten. Het oogde allemaal minder spectaculair. We hebben in tegen stelling tot de voorgaande duels za kelijk en vanuit een goede organi satie gespeeld. Met een prima re sultaat." Pennings zag zijn ploeg een aantal keren miraculeus ontsnappen aan de (terechte) gelijkmaker. Kopbal len van Roel Alberti en Erik Jan Naudts werden door André Siere- veld van de doellijn gehaald of raakten het houtwerk, Mike de Wolf schoot een vrije kans van dichtbij over en bij scrimmages voor het Vlissingse doel misten de Zeeuws-Vlamingen net een beetje geluk. „Het was wachten op de ge lijkmaker", zei Rudley St. Jago la ter. De Vlissingse spits vond het lastig spelen op het zware veld, maar kreeg na rust de kans om de wedstrijd te beslissen na een korte combinatie met Besar Xhoxhaj. Zijn inzet werd gestopt door Ter- neuzen-doelman Dennis Wonder- gem. St. Jago: „Dit is niet mijn spel letje, maar we hebben gewonnen. Daar gaat het om." In het Terneuzen-kamp overheer ste de teleurstelling. „Over het spel hoor je mij niet klagen. We had den zestig procent balbezit, maar in bepaalde fasen deden we het niet goed. Het grote manco is sco ren. Ik heb acht kansen geteld", reageerde Terneuzen-trainer Ar- dian Lekaj verbitterd. Voor Jona than Constancia was het balen. „Als er twee man mij moeten af- Vlissingen zet een concurrent voor de titel in de tweede klasse de voet dwars. Tegen Terneuzen is een treffer van Dangelo Mar- tien genoeg voor de zege. Zeeuwse koploper ziet eerste achtervolger een stuk dichterbij komen. door Marco Puik ROOSENDAAL - Zondag-derdeklas- ser Goes had gistermiddag in Roosendaal een flinke slag kunnen slaan in de titelrace. De Beveland- se koploper kwam echter van een koude kermis thuis. Op de 3-1-ne- derlaag viel weinig af te dingen. Centrale verdediger Michael Ca- benda was na afloop realistisch. „We hebben vanmiddag niet thuis- gegeven en zijn op agressie afge troefd. In de rust hebben we gepro beerd om onszelf op te peppen, maar dominant spel zat er van daag niet in." Vooral voor rust maakte de ploeg van trainer Kees van der Sluis 'een slappe indruk. Bovendien liet de defensie, die in de laatste vier stoppen dan moeten anderen daar van profiteren. Dat gebeurde niet. Ik heb alleen op de flanken mijn acties kunnen maken." Dat was ook de opdracht van Pen nings aan zijn -verdedigers: Con stancia aan de buitenkant houden en in de zone aanpakken. Omdat de aanvaller buiten het strafschop gebied werd gehouden en de uit vorm zijnde spits Sinan Coban on zichtbaar bleef, moest het aanval lende gevaar bij Terneuzen hoofd zakelijk van uitblinker Remco van Leeuwen komen. De aanvoerder zorgde met zijn vrije trappen en hoekschoppen voor de nodige pa niek in de Vlissingse verdediging. Terneuzen begon voortvarend aan het duel en had in de beginfase al op voorsprong kunnen én moeten staan. „We begonnen te slap aan de wedstrijd", vond Pennings. Om dat de roodzwarten niet profiteer den en de pech hadden dat de vrije trap van Van Leeuwen tegen de lat belandde, putte Vlissingers hieruit moed. Peter de Jong schoof meer door naar de aanval en sticht te met zijn kopballen gevaar. Zo had Wondergem een schitterende reflex op een kopbal van Xhoxhaj na aangeven van De Jong en toon de de doelman andermaal zijn kwaliteiten op een inzet van Ray mond Wolff Bij het enige doelpunt, vlak na rust, zag de Terneuzen-verdedi- ging er niet goed uit. Davy* van Geersdaele snelde langs de zijlijn en zijn voorzet werd op waarde ge schat door Dangelo Martien. Won dergem, die voor de rest een feillo ze wedstrijd keepte, verwerkte de bal half en twee Terneu zenverdedi gers stonden toe te kijken hoe Mar tien met een droge knal de koplo per naar 1-0 schoot. Daarna kreeg Terneuzen nog alle kans om de si tuatie recht te zetten, maar de Zeeuws-Vlamingen bleven op de hatelijke nul steken. Vlissingen-Terneuzen 1-0 (0-0). 48. Dangelo Martien 1-0. Scheidsrechter: N. Ooms (Eindhoven). Gele kaart: Aschraf Elhrouz, Randy de Dreu (Vlissin gen), Remco van Leeuwen, Jonathan Constancia (Terneuzen). Aantal toe schouwers: 300. duels nog de nul wist te houden, zich enkele malen opzichtig in de luren leggen. Eerst zag Goes-verde- diger Lionel Fitsch de snelle Jan Konings volledig over het hoofd, wat in 1-0 resulteerde. Halfweg de eerste helft: beoordeelde Michael Cabenda een voorzet vanaf de flank verkeerd, waarna Lionel Fitsch de bal achter zijn eigen doel man werkte: 2-0. Daarna lieten Padden van de Wa ter en Niels Paardekooper dotten van kansen op 2-1 liggen, vervol gens gooide de thuisclub het duel in het slot. Konings kreeg vrije doorgang op links en zijn panklare voorzet bereikte goaltjesdief Barry Perk, die hard binnen schoot: 3-0. Twintig minuten voor tijd slaagde Goes er eindelijk een keer in om combinerend door de Roosen- daal-defensie te komen. Op aange ven van Doesburg schoot Gert-Jan Tierie de 3-1 in de touwen. Vrouwen Oemoemenoe scoren erop los: 106-0 MIDDELBURG - Het vrouwenteam van rugbyclub Oemoemenoe won in Zwolle met 106-0 van Pickwick Ladies. Bij rust leidde Oemoemenoe met 54-0. Uiteindelijk stokte de teller voor de derde keer dit seizoen bo ven de honderd punten. Rosanne den Toonder en Marieke van der Leije drukten ieder vijf tries en An- nemieke van Waveren benutte niet minder dan 11 conversions. Rugbyers Tovaal verliezen weer eens MIDDELBURG - De Goese Rugby club Tovaal verloor gisteren voor het eerst in ruim twee maanden een competitieduel. Na een 10- 5-achterstand bij rust verloren de Goesenaren uiteindelijk met 34-5 van Tilburg. Tovaal was lang kansrijk. Pas hal verwege de tweede kon Tilburg van een 10-5-voorsprong uitlopen naar een ruime overwinning. Aardenburg en HW'24 boeken overwinningen in derde klasse zondag. VLISSINGEN - In de derde klasse van het zondagvoetbal sprokkelde hekkensluiter Zeelandia Middel burg een derde puntje bijeen via een 2-2-gelijkspel bij FC Bergen. HW'24 en Aardenburg wonnen beiden hun duels met 2-1 van res pectievelijk Halsteren en MOC'17. Aardenburg-MOC'iy 2-1: Het eer ste kwartier leverde vier goede kansen op voor de thuisploeg, die echter pas in de 38e minuut tot scoren kwam via Niek van Sprun- del: 1-0. Dezelfde speler bepaalde vier minuten later de ruststand op 2-0. Kort na de hervatting bracht Erik van de Watering een aandringend MOC17 terug in de wedstrijd: 2-1. Ondanks de verliespartij blijft Ca benda optimistisch. „Dit is een uit glijder, maar ik heb er nog alle ver trouwen in. We staan nog steeds bovenaan. Roosendaal - Goes 3-1 (2-0). 8. Jan Robin de Pagter is productief in de zaal BERGEN OP ZOOM - De zaalvoetbal lers van FC Dauwendaele maakten in het inhaalduel met Magica kor te metten. In Bergen op Zoom won de Walcherse eersteklasser met 4-14. Dauwendaele had in Robin de Pag ter (5x) zijn meest doeltreffende speler. Voor de overige doelpunten zorgden Raymond Wolff, Rudley St Jago (3x), Rodi Urani (2x) en Mounir Nabil (3X). Fraai zeilweer tijdens laatste Goofies Race MIDDELBURG - De laatste Goofies zeilrace van 2008 had qua weer van alles wat. Zon, prachtige wol kenluchten met een noordwesten wind afgewisseld door regenbuien met regenbogen en veel wind. Er kwamen 103 teams aan de start op de Oosterschelde. Bij de grote bo ten (ORC 1) heersten de Zeeuwen. De Belgen eisten 'de ereplaatsen op bij de ongemeten boten. De bezoekers bleven een over wicht houden, maar paal en lat voorkwamen de gelijkmaker. Een kwartier voor tijd werd scheids rechter Broekhoven getroffen door een zweepslag, maar hij haalde, zij het hinkend, het eind van de wed strijd. HVV'24-Halsteren 2-1: In een le vendige wedstrijd tussen twee po sitief voetballende ploegen teken de Evert van de Berg halverwege de eerste helft de 1-0 aan. De eer ste vijf minuten na de rust lever den de thuisploeg drie opgelegde kansen op, maar het waren de be zoekers die uit een tegenaanval door Nicky Kuistermans gelijk maakten: 1-1. Af snel werd het ech- Zeelandia Middelburg loopt weer een overwinning mis. Tien minuten voor tijd geven de hoofdstedelingen een voor sprong prijs bij FC Bergen. Konings 1-0, 22. Lionel Fitsch (eigen doelpunt) 2-0, 65. Barry Perk 3-0, 70. Gert-Jan Tierie 3-1. Scheidsrechter: J.P.C. van den Bemt (Hoeven). Gele kaart: Jeroen Krijnen (Roosendaal). Aan tal toeschouwers: 225. Alexander van Keulen weg bij Serooskerke SEROOSKERKE - Alexander van Keu len verlaat aan het eind van dit sei zoen tweedeklasser Serooskerke. De oefenmeester uit Goes is toe aan een andere uitdaging. „De rek is er een beetje uit. Ik denk dat het bij Serooskerke tijd voor een nieuw gezicht wordt." Van Keulen is aan zijn tweede sei zoen bezig bij de Walcherse forma tie. Serooskerke staat in de tweede klasse momenteel zesde. Drie uit vier voor 's Lands Welvaren KWADENDAMME - De kaders pelers van 's Lands Welvaren haalden dit weekeinde drie punten. Vrijdag werd met 4-4 gelijkge speeld in de uitwedstrijd bij Hon- ky Tonk/Van Doorn en gisteren werd met 8-0 gewonnen van Well- se Vaart. Maandag verloor het kwartet onverwacht met 8-0. Toch blijft de ploeg meedoen om de koppositie. ter 2-1 door Jaimy de Visser, waar na doelman Peter Glerum een gro tere nederlaag voor Halsteren voor kwam. Door deze overwinning gaat HW'24 nu aan de leiding in de strijd om de tweede periode met twaalf punten uit vier wed strijden. FC Bergen-Zeelandia Middel burg 2-2: In een sportief duel bracht Robert Belleter halverwege de eerste helft de thuisploeg uit bergen op Zoom op voorsprong (1-0), maar Jesper Davidse maakte na een halfuur gelijk: 1-1. Direct na het begin van de tweede helft bracht Jerfy Booy de Middelbur gers op voorsprong: 1-2. Lange tijd leken de bezoekers op weg naar de eerste seizoenszege, maar zoals va ker deze competitie ging het in de slotfase fout. Tien minuten voor het einde van de wedstrijd gooide Rick Heijmans roet in het eten: 2-2 de eindstand. MIDDELBURG - Na twee nederlagen verrasten de waterpoloërs van De Stormvogel zaterdag het hoog ge plaatste Arethusa 2: 7-3. De Stormvogel stond de hele wed strijd aan de goede kant van de score. Na een 2-0-voorsprong in de eerste periode was het 4-1 hal verwege voor de Vlissingse forma tie. Arethusa 2, dat nog volop in de ra ce is voor de titel, probeerde daar na iets te forceren maar De Storm vogel was bij de les. De ploeg liep in derde periode uit naar 6-2 en wat de tegenstander ook probeer de, echt dichterbij kwam de Aret husa niet. Eigenlijk was de thuisploeg nog mild, want bij 7-3 vergat dë Storm vogel twee keer een.man-meersi- tuatie uit te buiten. Scores De Stormvogel: Martijn Me- chielsen 5 en Sjoerd Leijnse en Lennart Swennen 1 maal. De Goesenaren Michael Cabenda (links) en Lionel Fitsch worden afgetroefd door Roosendaal-spits Barry Perk, die daarna scoort, foto Gerard van Offeren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 83