Zwaarbevochten overwinning Weijermans dankzij tweede zege naar ZK Jong Ambon houdt leider R\A W in het vizier Martijn Rentmeester nieuwe leider in Zeeuws kampioenschap dammen 34 I Maandag 8 december 2008 PZC Walcheren in 4B veel te sterk in derby met Robur: 0-4. VLISSINGEN - Koploper Ria W boekte in de vierde klasse A een benauwde 3-2-zege op Breskens, in een wedstrijd die in de slotfase werd ontsierd door vier rode kaar ten. Jong Ambon blijft tweede op zes punten achterstand via een 3-1-zege bij Patrijzen. Zeeland Sport staat na de 2-2 tegen Luctor onder de rode streep. In de vierde klasse B eindigde de wedstrijd tussen de enige twee Zeeuwse deelnemers, Robur en Walcheren, in een 4-o-zege voor de Vlissingers, die hierdoor kans rijk blijven in de titelstrijd. Domburg-Biervliet 1-1: Behalve een prima kans in_de beginfase voor de thuisploeg gebeurde er voor rust weinig. In de tweede helft drong Domburg sterk aan, maar in blessuretijd viel de ope ningstreffer aan de andere kant: 0-1 door Ben Ongenae uit de eer ste hoekschop van Biervliet. Kort hierna was de stand weer in even wicht door een treffer van invaller Sander Willemse uit een vrije trap van Martijn Minderhoud: 1-1. Zeeland Sport-Luctor'88 2-2: Na 25 minuten leidden de Vlissingers comfortabel met 2-0 door twee treffers van Azdin Boufrahi. De te gentreffer van Serge de Blaey vijf minuten voor rust bracht echter onrust in de ploeg bij Zeeland Sport: 2-1 halverwege. Een aandrin gend Luctor'88, dat ook nog een keer de lat trof kwam in de 67e mi nuut langszij door Pieter van den Dries: 2-2 tevens de eindstand. Patrijzen-Jong Ambon 1-3: Na een prima kans in de openingsfase voor Aynslay Jansen, nam een op permachtig Jong Ambon het heft in handen. Een uitstekende doel man Dries Dijkmans wist echter tot kort voor rust de nul te hou den, maar in de 36e minuut moest ook hij capituleren op de inzet van Eli Wattimena: 0-1. Halverwe ge de tweede helft maakte Eldridge Pentury er uit één van de vele kansen 0-2 van. De blessure tijd leverde een tegentreffer van Mario Mulder op (1-2) en werd het nog even spannend. Enkele minu ten later besliste Juan Tuhuleruw de wedstrijd echter definitief: 1-3. Robur-Walcheren 0-4: Na de snel le openingstreffer van Nigel Hol mes in de 3e minuut (0-1) probeer de de thuisploeg de bakens te ver zetten. Voetballend ging dit alle maal wel, maar het stokte bij het zestienmetergebied van de Vlissin gers, waardoor er weinig kansen waren. Binnen tien minuten na het begin van de tweede helft was de wedstrijd beslist toen Wouter van Belzen en Niels Slager voor 0-3 hadden gezorgd. Het slotak koord was twintig minuten voor tijd voor Wouter van Belzen, die met zijn tweede treffer de eind stand op 0-4 bepaalcfë. Walcheren heeft in 4B weinig moeite met de enige Zeeuwse te genstander Robur: 0-4. Jong Am- bon haakt in 4A aan bij de achter volgers op RIA W. door Daaf Kasse 's-GRAVENPOLDER - In het Zeeuws damkampioenschap gingen de twee koplopers zaterdag verras send onderuit. Jan van de Wete- ringh verloor van Martijn Rent meester en Johnny de Leeuw moest zijn meerdere erkennen in Daaf Kasse. Martijn Rentmeester is door deze verrassende ontwikke lingen de nieuwe koploper in de ti telstrijd, De Leeuw en Van de We- teringh volgen op een punt. De partij tussen coming-man Rentmeester en de geroutineerde Van de Weteringh leek lange tijd op een remise af te stevenen. In tijdnood maakte Van de Wete ringh echter een kostbare fout waardoor hij het meteen kon opge ven. In het duel tussen Daaf Kasse en Johnny de Leeuw had laatstge noemde lang het initiatief, maar in de overgang naar het eindspel keer den de kansen. Met twee en later zelfs drie dammen kreeg Kasse groot voordeel en na een kleine zes uur spelen was_ de overwin ning een feit. De kans dat Arjo Kousemaker zich nog in de strijd om de prijzen mengt is klein. Zaterdag ontsnapte de titelhouder tegen Rianka Rent meester aan een nederlaag. In de promotieklasse blijft Jaap Veerhoek grossieren in overwin ningen. Zaterdag ging ook Jan van Beeck voor de bijl. Veerhoek staat nu al drie punten voor op René Dusebout en vier op Niels Roelof- sen. Rinie Brasser is ook na de ze vende ronde koploper in de eerste klasse. De Souburger, die van Nico de Winter won, heeft een punt voor sprong op Leen van Schagen. Jeroen de Jonge, de jonge koploper in de tweede klasse, verspeelde za terdag een punt tegen Mare Bron- ke. De achtervolgers Lex Mamed en Jan van den Ouden wonnen wel, zodat er nu drie spelers aan de leiding gaan. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Miran da Weijermans en Ultana H zijn hard op weg om de top van de ba sis in de Zeeuwse dressuur te berei ken. De selectiewedstrijd in de klasse Zi voor het Zeeuws kam pioenschap in manege Stal de Kroo in Nieuwland werd beloond met eentscore van 65 procent. Goed voor het oranje erelint. Weijermans schreef met de zelfge- fokte ruin ook al de eerste selectie wedstrijd op haar naam en is nu al verzekerd van deelname aan de fi nale om de Zeeuwse titel. Valesca Lefeber met Pearl mag na een mindere prestatie in de eerste wedstrijd (zevende) weer de hoop koesteren op een startbewijs dat recht heeft op deelname aan de ti telstrijd. De amazone uit Koude- kerke stuurde de fijn bewegende ruin naar de tweede stek. Met een derde plaats verzekerde Pricilla Evertse met Vienna C zich al van dit ticket. Bijzonder spannend was de strijd in de klasse Z2. Met een onderling verschil van slechts vier punten schurkten de nummers een tot en met vijf tegen elkaar. Amber Mue- hlhaus met De Sjiem toonde zich de beste. De Schouwse amazone eiste met een score van 215 punten de hoogste eer op. Na haar over winning in Nieuwvliet stelde de pas 15-jarige Maxime Osse met Na- varo met een tweede plaats (214 punten) haar deelname aan het ZK definitief veilig. Voor Anneke Phernambuque met Toscane (det- de) en Santocha van der Meij met Gasady's Ravello en Vincent Bol met Jumper K (gedeelde vierde plaats) is dit nog even afwachten. Van der Meij verzekerde zich in de klasse M2 wel van deelname aan het ZK. Ze won deze klasse met de kolossale ruin Casady's Winsor. ij WÊ Terneuzenaar Fabian Wilson is Raymond Wolff van Vlissingen te snel af. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 82