Scheidsrechter doet 't zo slecht nog niet Sens is liet niei zo erg om 2e te worden. Zeker niet als de Citroën Nemo T is in 2009 en Citroën Jumpy 1e in 2008. CITROËN PZC Maandag 8 december 2008 7 Raad Amsterdam wil af van term allochtoon amsterdam - Een meerderheid van de Amsterdamse raadsleden vindt dat de term 'allochtoon' offi cieel moet worden vervangen door termen als 'Turkse of Marok kaanse Amsterdammer'. Dat blijkt uit een onderzoek dat de nieuws site Nieuwsuitamsterdam.nl giste ren publiceerde. Twee derde van de ondervraagde (deel)raadsleden is voor het afschaffen van de term. Verdonk in peiling op laagste score den haag - Rita Verdonk behaalde gisteren met Trots op Nederland (TON) de laagste score sinds zij ruim een jaar geleden met de nieu we politieke beweging begon. In de wekelijkse peiling van Maurice de Hond scoorde zij vijf Kamerze tels, één minder dan vorige week. De peiling liet verder nauwelijks verschuivingen zien. Wereld Natuurfonds: adopteer een pinguïn zeist - In navolging van de biologi sche kip biedt het Wereld Natuur fonds dieren als een orang-oetan, pinguïn, panda of ijsbeer ter adop tie aan. Voor 20 of 35 euro kunnen belangstellenden projecten steu nen die de leefgebieden van de die ren verbeteren. De gulle gever krijgt een certificaat, knuffel en in formatie over het gekozen dier. Branden woeden al vroeg in onrustig Veen veen - Het Brabantse Veen is zater dagavond opgeschrikt door drie branden met een auto, brandende pallets en autobanden. In Veen is het al jaren tijdens de jaarwisse ling onrustig vanwege de vele auto- branden. De gemeente ruimt het autowrak en de andere brandres- ten niet op: veroorzakers moeten hun eigen rotzooi opruimen. Brameninvasie op Nederlandse kust de koog - Normaal leeft de braam op meer dan honderd meter diep te en blijft de roofvis uit het zicht van de mens. Natuurcentrum Eco- mare rept echter van eén invasie op de Nederlandse kust. De forse vis, met grote borstvinnen, komt normaal gesproken alleen voor in de noordelijke Atlantische Oceaan. Op zoek naar voedsel trekken zij op tot de Noorse kust. Eeuwenoude botten meten in Naturalis leiden - In museum Naturalis in Leiden is het woensdag mogelijk om de Duitse wetenschapper Christine Hertier te helpen met het opmeten van schedels en tan den van runderen en herten. De botten zijn 1 miljoen jaar oud en komen van lava, waar onder meer het schedelkapje van de aapmens is gevonden. De ministers verdedigen hun begroting in de Tweede Ka mer. Woensdag is het de beurt aan Cerda Verburg (51) van Landbouw, Natuur beheer en Voedselveiligheid. door Hans Gertsen Charisma: Toen Gerda Verburg vo rig jaar als eerste vrouw tot minis ter van Landbouw werd benoemd, viel dat goed. Als vrouw verkeert zij in de nationale en Europese landbouwwereld meestal tussen mannen; maar in dat herengezel schap houdt zij zich moeiteloos staande. Als Gerda Verburg bin nenkomt, komt er ook echt ie mand binnen. En een grijze muis is Verburg zeker niet, zoals zij met een paar altijd felgekleurde lokken in haar korte krullen lijkt te willen aangeven. Zij schuwt het debat niet. „Gerda is een heel stevige tan te", zeggen politieke vrienden en vijanden haast in koor. Daadkracht: In Europa heeft Ver burg het gat dat haar gezaghebben de voorganger Cees Veerman ach terliet, goed opgevuld. Zij heeft zich razendsnel ingewerkt in de be langrijkste dossiers en wist, on danks aanvankelijk fel Frans en Duits verzet, gedaan te krijgen dat de melkquota de komende jaren worden verruimd tot ze in 2015 ge heel zullen verdwijnen. Voor de Nederlandse zuivelsector, de groot ste van Europa, was dat goed nieuws. Op andere terreinen zou Verburg wel wat meer daadkracht aan de dag mogen leggen. Organi saties als Natuurmonumenten en LTO Nederland vinden dat Ver burg te weinig voortgang maakt met het scheppen van duidelijk heid rond de Natura 2000-gebie- den. Boeren die in of vlakbij die waardevolle natuurgebieden zit ten, weten nog altijd niet waar ze aan toe zijn. Vandaar dat deze orga nisaties er nu samen, zonder de minister, proberen uit te komen. Politiek gevoel: Verburg beschikt over een behoorlijk portie politiek gevoel. Dat moet ook wel, want zij heeft de zware taak om het mid den te vinden tussen de soms zeer tegenstrijdige belangen van de (in tensieve) landbouw, de natuur en dierenwelzijn. Daar slaagt zij vol- DE MAAT GENOMEN Het ministerie van Landbouw c RAPPORTCIJFER O gens de Tweede Kamer niet altijd in. Maar of dat haar valt aan te re kenen? De Partij voor de Dieren (PvdD) heeft weliswaar maar twee zetels, maar drukt een zwaar stem pel op debatten over dierenwelzijn omdat partijen als SP, GroenLinks en D66 vaak met de PvdD mee gaan. Volgens de PvdD laat de mi nister de oren te veel hangen naar het bedrijfsleven, terwijl uit die hoek weer te horen valt dat Ver burg te veel naar de argumenten van de dierenvrienden luistert. Als iedereen wat op de scheids rechter heeft aan te merken, doet die het misschien zo slecht nog niet. Verburg is volgens politieke vrienden standvastig. Anderen zeg gen liever dat zij af en toe eigen wijs is en dé wil van de Kamer ne geert, zoals in de discussie over de toelating van genetisch gemodifi ceerde gewassen in Europa. Blunders: Op echte blunders is Verburg nog niet betrapt, maar zij riskeert wel een fikse aanvaring met de Tweede Kamer over de vraag waar het hoofdkantoor van de nieuwe Voedsel en Waren Auto riteit (VWA) moet komen. De hals starrigheid waarmee Verburg vast houdt aan Limburg als locatie zorgt zelfs in de fractie van haar ei gen CDA voor steeds meer irrita tie. NEMO vanaf 7.890 1.000 korting op voorraadmodellen 2.5 m3 laadvolume, ^laadvermogen tot685 kg JUMPER vanaf 19.320 optiepakket ter waarde van €1.650 8 tot 17 m5 laadvolume, ^laadvermogentot2340kg BERUNGO FIRST BERLINGO vanaf €9.990 l vanaf €10.990 optiepakket ter waarde j van 750 3 m3 laadvolume, 3,3 m3 laadvolume, ■Jaadvermogen tot 600 kg- laadvermogen tot 770 kg vanaf €17.800 optiepakketter waarde i van €1.730 5 tot 7 m3 laadvolume, laad vermogen van 1225 kg Official Runner Up International Van of the Year 2009 3 BERLINGO Twee jaar op rij als hoogste eindigen in de International Van of the Year verkiezing, dat zegt wat over onze range bedrijfswagens. Om datte vieren hebben wij tal Yan aanbiedingen. 1.000 Euro korting op de voorraadmodellen van de Nemo en gratis optiepakketten met een waarde tot 1.700 euro op de Berlingo* Jumpy en Jumper. Ga snel naar de Citroën-dealer om onze complete range te bekijken en informeer ook naar de aantrekkelijke lease- en financieringsaanbiedingen. 'Vqordeel op optiepakket geldt niet op de Berlingo First Prijzen zijn éxcj: 8TW en BPM, verwijderingsbijdrage, leges en kosten rijklaarmaken. Vanafprijs Nemo is inclusief 1.000 korting op voorraadmodellen Alle aanbiedingen zijn geldig bij de aan de actie deelnemende Citroën-verkooppunten. Vraag uw dealer naar do actievoorwaarden Fleetklanten zijn uitgesloten van deze aanbiedingen Algebeelde modellen kunnen afwijken van de standaardmodellen, Prijs- en morielwijzigingen voorbehouden. Bel 0800-CITRCIËN (0800-2487636) voor meer informatie of kijk op www.citroen.nl. Citroën prefereert Total.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7