GPC troeft Terneuzense Boys af Zaamslag gaat weer fors onderuit oosikapciie-T" w PZC Maandag 8 december 2008 31 Middenvelder Ali Eryürük van Terneuzense Boys gaat over de knie bij GPC-aanvoerder Matthijs Lugtenburg. Sven Ronde (rechts) kijkt toe. foto Wiim Kooynian Walcherse eersteklasser is sterkste in derby tegen Tern. Boys. door René van Stee TERNEUZEN - GPC Vlissingen is in de winning mood. Na de beker- overwinning op Zeelandia Middel burg (6-o) en de i-o-competitieze- ge op Nivo Sparta was een keihard werkende ploeg van trainer André Maas zaterdag ook te sterk voor Terneuzense Boys. Het werd in Terneuzen 1-2, waardoor GPC naar de zesde plaats klimt in de rangschikking van de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. Maas wordt daar echter niet overmoedig van. „Want ook al staan we nu in het linkerrijtje, we hebben nog een lange weg te gaan. Heel prettig is dat we in twee zogenaamde zes- puntenwedstrijden hebben kun nen toeslaan en daarin ook nog eens verdiend hebben gewonnen. Als we de rest van de competitie hetzelfde kunnen brengen als van daag, heb ik er wel vertrouwen in", gaf de oefenmeester zijn elftal een pluim. Ondanks zijn tevredenheid vond Maas het aantal gele kaarten (zes stuks, inclusief rood na twee keèr geel) waar GPC zaterdag tegenaan liep aan de hoge leant. „Het ging er zeker niet kinderachtig aan toe, maar onsportief of gemeen was de wedstrijd nu ook weer niet", merk te hij terecht op. Maas' collega Leendert Geelhoed van Terneuzense Boys, dat de laat ste plaats bezet, was heel wat min der te spreken over prestatie van zijn eigen ploeg. „Iedereen moet straks maar eens goed in de spie gel kijken. Dat je niet goed speelt, valt nog te billijken. Maar het is on acceptabel dat je in de benarde si tuatie waarin je verkeert niet tot het uiterste gaat. Het is ook onver klaarbaar wat er vandaag gebeurt. Want is de afgelopen week goed getraind. Verder was iedereen zich bewust van het grote belang van deze wedstrijd", zei een teleurge stelde Geelhoed. In eerste instantie zag het er voor Terneuzense Boys ook goed uit. Dankzij een 2-1-overwinning bij hekkensluiter Terneuzense Boys klimt GPC op naar het linkerrijtje in de rangschikking van de eer ste klasse. De thuisploeg begon het beste aan het duel en de i-o-voorsprong na tien minuten was dan ook terecht. Die wonderschone treffer van Mar co Faassen - een stiftbal van dicht bij over GPC-doelman Leon Wee- da, na een fraaie combinatie over rechts via Faassen, diens broer Tim en Ruud Hoogesteger - werk te echter verlammend op de thuis ploeg. GPC profiteerde optimaal. In de 25e minuut kopte de vrijgela ten Björn Ronde bij de tweede paal de 1-1 binnen uit een door Ralph Wiessner verlengde voorzet van Danny Bomer vanaf links. Op slag van rust maakte Bömer de 1-2 uit een aanval via Matthijs Lugten burg en Sven Ronde. Dat Boys-verdediger Peter Doens op dat moment geblesseerd op de grond lag, deed daar weinig aan af. Geelhoed: „Ook in die situatie wa ren we niet doortastend genoeg. Als de scheidsrechter niet fluit, moet je gewoon verder spelen." Terneuzense Boys, dat meeging in het fysieke spel van de bezoekers, kon GPC in een matige tweede helft nauwelijks verontrusten, ook niet nadat Djamel Buijsse vanuit de verdediging als extra man voor in werd geposteerd. Terneuzense Boys-GPC 1-2 (1-2). 10. Marco Faassen 1-0, 25. Björn Ronde 1-1, 45. Danny Bömer 1-2. Scheidsrech ter T. Versnel (Zwijndrecht). Rode kaart: Ralph Wiessner (GPC, twee keer geel). Gele kaart: Ruud Hoogesteger, Tim Faassen (Terneuzense Boys), Lun- ven Vermeer, Björn Ronde, Danny Bö mer, Martin Wilken (GPC Vlissingen). Aantal toeschouwers: 150. Kloetinge heeft in eerste klasse juiste ritme weer te pakken. LEERDAM - Zaamslag incasseerde bij koploper LRC opnieuw een rui me nederlaag. De debutant in de eerste klasse haalde de rust met 0-0, maar verloor uiteindelijk met 5-1. Net als eerder in Zaamslag gaf LRC het duel na rust een beslissen de wending. Zaamslag bood in de eerste helft goed partij, moest slechts een paar halve kansjes toe staan en was zelf af en toe ook ge vaarlijk. Door twee treffers in het eerste kwartier na rust nam LRC afstand. Daarna zakte de thuis ploeg iets in en ontstonden er mo gelijkheden voor Zaamslag. Peter Dieleman stuitte twee keer op doelman Roland Stout. Willem Looijen besliste het duel. Hij stond helemaal vrij en mocht ongehin derd 3-0 binnen koppen. Toen Peter Dieleman kort daarna toch tegenscoorde, gloorde er even hoop in de Zaamslag-gelederen. De koploper bleef op de been en bepaalde door twee doelpunten in de slotfase de eindstand op 5-1. LRC-Zaamslag 5-1 (0-0). 53. Sebasi- taan Gielens 1-0, 60. René de Blok 2-0, 77. Willem Looijen 3-0, 82. Peter Diele man 3-1, 84. Anthony Malabauw 4-1, 90. Willem Looijen 5-1. Scheidsrechter: M. Harskamp (Lexmond). Aantal toe schouwers: 200. Kloetinge heeft in de eerste klasse de juiste cadans weer gevonden. De ploeg won zaterdag met 3-0 bij Achilles Veen en mag zich een ste vige subtopper noemen. „We zijn drie weken ongeslagen en dat was in het verleden rond deze tijd wel eens anders", zei een tevreden trai ner Diederik Hiensch. De eerste helft tegen Achilles Veen was matig. Er deden zich weinig kansen voor. Dat veranderde na rust, toen Niels Kole een voorzet van Mervin Niemanstverdriet tot een doelpunt promoveerde. Vol gens de thuisclub stond Kole op dat moment buitenspel. Scheids rechter Toonen wilde echter van niets weten en keurde het doel punt goed. Ook bij de tweede treffer van Kloe tinge, waarbij Teun Rentmeester de steekpass gaf op Niemantsver driet, vlagde de grensrechter van Veen, maar ook dit keer vond het doelpunt genade in de ogen van de arbiter. In de 81e minuut be paalde Mervin Niemantsverdriet de eindstand op 0-3. „We hebben de tweede helft heel volwassen ge speeld", vond Hiensch. Bij Kloetinge waren Jaap Esser en Mervin Niemanstverdriet de uit blinkers. Achilles Veeo-Kloetiinige 0-3 (0-0). 56. Niels Kole 0-1, 72. Mervin Nieman tsverdriet 0-2, 81. Mervin Niemantsver driet 0-3. Scheidsrechter: E. M. Toonen (Waddinxveen). Gele kaart: Mervin Nie mantsverdriet (Kloetinge). Rode kaart: assistent-scheidsrechter Bert van Wij- gerden weg van Achilles Veen. Aantal toeschouwers: 350. OOSTKAPELLE - De voetbalsters van Oostkapelle hielden een punt over aan de ontmoeting met Muiden: 3-3. Na een kwartier zorgde Marie ke Kwast voor 1-0. Muiden kwam vervolgens langszij, maar nog in dezelfde minuut bekroonde Kwast een sterke actie van Anne Lavooij met een doelpunt (2-1). Voor rust kwam Muiden terug tot 2-2, maar in de tweede helft bracht uitblink ster Lavooij de thuisclub opnieuw op voorsprong. Oostkapelle ver zuimde uit te lopen en kreeg daar voor kort voor tijd de rekening ge presenteerd: 3-3. Smerdiek had recht op een over winning tegen Berkel, maar bleef toch met nul punten achter: 3-2. Wendy Metske en Anne Hage scoorden voor Smerdiek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 79