Dauwendaele schuift een plekje op Veere bezig aan indrukwekkende reeks De Noormannen profiteert optimaal van nederlaag concurrent Borssele Winnende treffer van Meerman bij Arnemuiden Bekertoernooi voorbij voor VVS 30 Maandag 8 december 2008 PZC W Walcherse ploeg boekt een belangrijke zege bij Dinteloord. door Marco Puik MIDDELBURG - Het is razend span nend aan kop van de tweede klas se E van het zaterdagvoetbal. Het verschil tussen de nummers één en vier bedraagt slechts drie pun ten. Duiveland mag zich na zater dag nieuwe koploper noemen. De Oosterlanders waren met 2-1 te sterk voor Seolto. Nieuwdorp sloot een bewogen week (trainer Peter van Poortvliet werd de wacht aangezegd) af met een nipte nederlaag tegen Seroos- kerke. SSV'65 hield een punt over aan het thuisduel met Oostkapel- le: 0-0. Bruse Boys-VCK 1-0: VCK kwam sterk uit de startblok ken en was in het eerste kwartier de betere ploeg. De kansen wer den echter niet verzilverd. Na ze ventien minuten wist Bruse Boys uit de eerste goede mogelijkheid wel meteen het net te vinden. Na een pass van Thomas Groeneveld sneed Mats Willemse vanaf rechts naar binnen, waarna hij de bal met zijn linkervoet hard in het doel schoot: 1-0. In de tweede helft had VCK het meeste balbezit, maar de ploeg deed daar verder weinig mee. Eén keer was er opwinding toen een te rugspeelbal van Nathan Orlee bijna uitmondde in een eigen doel punt, maar keeper Rick Postema voorkwam de gelijkmaker. Nieuwdorp - Serooskerke 0-1: Interim-trainer Piet Puijpe moest toezien hoe de bezoekers in de eer ste minuten een groot veldover- wicht hadden. De Walchenaren wisten dit niet om te zetten in tref fers. Bij een uitval van de thuisclub trof Wesley Rokven de lat. Vanaf dat moment kreeg Nieuwdorp meer vat op het spel van de tegenstander. Desondanks kwam Serooskerke na veertig mi nuten op voorsprong via Eddy de Looff die raakschoot vanuit een vrije trap. Frank Allaart was nog dicht bij 0-2, maar zijn inzet ein digde op de lat* SSV'65-Oostkapelle 0-0: Op een zwaar veld waren de twee ex-hoofdklassers volkomen aan el kaar gewaagd. Zowel SSV-keeper Wybrand Boonstra als collega Mat- thijs van Wageningen hadde wei nig te doen. De keren dat de doel mannen in actie moesten komen deden zij dit bekwaam. Dinteloord-Arnemuiden 0-1: In de eerste helft hielden beide ploe gen gelijke tred met elkaar. Arne- muiden-keeper Roy den Dunnen kon zich één keer onderscheiden bij een vrije trap van Jacco de Gast. In het tweede bedrijf waren de be zoekers gevaarlijker. Na een uur spelen zorgde Marvin Meerman met een prachtig schot in de krui sing voor 0-1. Enkele minuten later werd een doelpunt van diezelfde Meerman afgekeurd vanwege buitenspel. Tot diep in blessuretijd bleef het span nend, maar Arnemuiden trok de zege over de streep. De Meeuwen boekt een belangrijke zege op Colijnsplaatse Boys. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Dauwendaele won in de derde klasse A van het zater dagvoetbal met 6-0 in Scharendij- ke van ZSC'62 en nam, door de ze ge van Veere op AZW, de tweede plaats in zijn bezit. De achterstand op koploper Veere blijft drie pun ten. Onderin pakte De Meeuwen drie punten in Colijnsplaat en pas seerde de Boys op de ranglijst. Na drie achtereenvolgende duels zonder zege greep Noad'67 de der by tegen Tholense Boys aan om weer eens de smaak van een over- Walcherse vierdeklasser gaat nu fier aan de leiding. door Marco Puik MIDDELBURG - In de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal deed De Noormannen uitstekende zaken. Zelf won het met 3-2 van Bevelan ders, terwijl achtervolger Borssele met 3-0 onderuitging tegen Spui. Spui - Borssele 3-0 (1-0). Veli Eryü- rük 1-0, Ludwig Kalisvaart 2-0, Mo Sampil 3-0. De Noormannen-Bevelanders 3-2: Bevelanders wilde zich niet Koploper wijst naaste belager AZW terug in rechtstreeks duel: 3-0. door Peter van Kouteren VEERE - De winnende trainer sprak van een verdiende zege, de verliezende oefenmeester vond dat zijn ploeg eigenlijk wel een punt had verdiend. Veere wees in een rechtstreeks duel naaste bela ger AZW met 3-0 terug en' bleef voor de twaalfde maal op rij onge- slagén. De Walcherse formatie zettè AZW op een achterstand van vijf punten en deed daarmee goede za ken. Trainer Carlos de Jonge zei de Axelaars nog steeds als een belang rijke opponent in de titelrace te zien. „Alle ploegen die op niet meer dan zes punten staan, be schouw ik zeker als concurrenten. We kunnen zelf ook wel eens een slippertje maken." Veere speelde in de topper van de derde klasse met veel mensen ach ter de bal vanuit een gesloten orga nisatie en zocht op gepaste mo menten de aanval. „We hielden de ruimtes heel klein", zei De longe. „We hebben heel weinig weggege ven." Kort na de openingstreffer van René Michel Gerritsen werd een Axelse inzet in de doelmond ge blokt. In de tweede helft werd Ka- na da Rosa Bernardo gestuit door doelman René Bil, nadat hij door Ludovico Cantoro met een steek- passje was weggestuurd. In de slot- winning te proeven. De ploeg uit Sint Philipsland, die uitkomt in de derde klasse B van het zaterdag voetbal, maakte een half dozijn treffers in Tholen en kreeg er zelf maar één tegen: 1-6. ZSC'62-Dauwendaele 0-6: Op aangeven van Sigrel Burnet maak te Jasper Leuvelink er 0-1 van en tot de rust scoorde Dauwendaele nog drie keer. Jordy Sinay zorgde voor 0-2 en met een hard schot in de kruising maakte Jaap de Kroo er 0-3 van. Uit een strafschop, na een overtreding op Burnet, zorgde Francis Langemaire voor de vierde goal. In de tweede helft deed Dau wendaele het rustiger aan. Door goals van Jaap de Kroo en Peter van Gorsel wefd het toch nog 0-6. nog een keer laten afslachten door De Noormannen (de heenwed strijd eindigde in 1-7) en bood dit maal uitstekend tegenstand. Bin nen het kwartier bracht Leo Koole de gasten aan de leiding. Mark Minderhoud nam de gelijkmaker voor zijn rekening, maar na de pau ze kwam Bevelanders opnieuw op voorsprong dankzij een treffer van Rudy Clement. Kort daarna teken de Adrie van Belzen voor 2-2. Ze ven minuten voor tijd bezorgde Rick Hengst de thuisclub een zwaarbevochten overwinning. Nieuwland-SVD 5-1: Nieuwland had op eigen veld geen kind aan fase kopte de Afrikaan uit vrije po sitie over. De 3-0 die uiteindelijk op het scorebord kwam was geflat teerd. Veere gunde AZW wat meer balbezit, speelde compact en zocht waar mogelijk met snel uit gevoerde tegenstoten de aanval. Eddy van der Hooft: „Ik had er vooraf voor gewaarschuwd dat ze vooral de lange bal hanteerden. Maar de eerste de beste keer dat ze dat deden was het meteen gevaar lijk." De in de diepte weggestuur- Colijnsplaatse Boys-De Meeu wen 0-1: Het was een typisch duel in de kelder van de derde klasse. Colijnsplaatse Boys oogde voor rust minder fel dan de bezoekers, maar het duel ging wel gelijk op. In de 35e minuut zorgde Vineenzo Lorello voor de enige goal van de wedstrijd en dat betekende de 0-1 voor De Meeuwen. Na rust was Sander Sallet namens de thuis ploeg nog dicht bij de 1-1 en kreeg De Meeuwen er bij een aanval de bal voor een leeg doel zelfs niet in. Veere en FC Dauwendaele geven voorlopig de toon aan in de der de klasse van het zaterdagvoet bal. Veere is koploper, FC Dau wendaele de nummer twee. een gehavend SVD, dat door perso nele problemen maar één wissel speler tot zijn beschikking had. Door treffers van Carsten Feleus en Michael van der Schoore was het binnen elf minuten al 2-0. Mi ke van Kleef zorgde voor 3-0 en kort voor rust nam hij ook de 4-0 voor zijn rekening, johnny den Herder scoorde na de pauze tegen (4-1), waarna Joey van Belzen nog een keer trefzeker was voor Nieuw land: 5-1. Apollo'69-'s-Heer Arendskerke 1-3 (0-1). Frank Davidse 0-1, Hans van Gin- kel 1-1, Frank Davidse 1-2, Gerben Eversdijk 1-3. de René Michel Gerritsen werd in het strafschopgebied door doel man Meesen getorpedeerd. Carlos de Jonge: „AZW mocht niet mop peren dat ze niet na vijf minuten met tien man verder moesten." Gerritsen benutte zelf de toegeken de strafschop: 1-0. Daarna deden de twee titelkandidaten in de eer ste helft niks voor elkaar onder. AZW was wat meer in balbezit, maar kon geen gevaar stichten. Na dat Veere uit een hoekschop via Je- Heinkenszand - SKNWK 2-2 (1-2). Wesley Goud 0-1, Rens Baas 1-1, Mar- tijn Rentier 1-2, Maarten Griep 2-2. Kapelle - Wolfaartsdijk 3-1 (2-0). Ro mano Meerman 1-0, Job van de Vrie 2-0, Leon Tavenier 2-1, Edwin van Dam me 3-1. DFS - Rillandia 1-2 (1-1). Ricardo van Ast 0-1., Kevin Veerhoek 1-1, Arjan Koopmans 1-2. Tholense Boys - Noad'67 1-6 (1-3). Corné de Frel 0-1, Comé de Frel 0-2, Reinier de Groen 1-2, Corné de Frel 1-3, John van Splunter 1-4, Corné de Frel 1-5, Remy van Herk 1-6. DSE - WHS 1-5 (0-1). Armano van de Repe 0-1, Armando van de Repe 0-2, Mathijs Bruijnzeel 0-3, Dennis Vaders 0-4, Martijn Schools 1-4, Mathijs Bruijn zeel 1-5. ROOSENDAAL - Voor de volleybal lers van WS'92 zit het bekertoer nooi erop. De Vlissingse mannen- ploeg werd in een poule met drie tegenstanders tweede en daardoor uitgeschakeld. WS'92 benutte de bekerwedstrijden vooral als oefen duels, waarin werd geëxperimen teerd en alle spelers wedstrijdrit me konden opdoen. De Zeeuwen wonnen in wedstrijden om twee gewonnen sets met 2-1 van promo- tieklasser Zuvo en eersteklasser Dunamis. In de beslissende ont moeting tegen Mikro Electro/Roosendaal moest WS'92 winnen om zich voor de halve fi nale te plaatsen. Dat lukte niet. De Brabanders wonnen met 2-0. 11e Lucasse op 2-0 was gekomen, speelden de bezoekers een klein half uur achterin één-op-één. Ru ben de Looff profiteerde in de slot fase van de verkregen ruimte en bepaalde de eindstand op 3-0. Veere-AZVV 3-0 (1-0). 5. René Michel Gerritsen (strafschop) 1-0, 64. Jelle Lu casse 2-0, 87. Ruben de Looff 3-0. Scheidsrechter: A.C. Deurlo (Tholen). Gele kaart: Niels Meesen, Gert-Jan Ko- lijn (beiden AZW), Jelle Lucasse (Veere). Aantal toeschouwers: 125. Gert-Jan Kolijn probeert een speler van Veere af te stoppen. Op de achtergrond Kana da Rosa Bernardo. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 78