Publiekstrekker Lorna Kiplagat doet alles goed, behalve het parkoersrecord verbeteren 28 Maandag 8 december 2008 PZC Stroetinga onbetwiste f 1 II 1 1 i i I leider in marathons V3 fl 0611 ^002600300 V8lt Stil ASSEN - Arjan Stroetinga blijft het marathonpeloton geselen. De 27-ja- rige Fries won zaterdag in Assen ook de zesde etappe van de Es- sent-competitie. Hij toonde zich de rapste in de massasprint. Stroe- tinga's ploeggenoot Bob de Vries eindigde als tweede en nam in het klassement de leiding over van de Fransman Cédric Michaud. Carla Zielman won bij de dames. Marianne Vos tweede bij veldrit in Duitsland FRANKFURT - Wielrenster Marian ne Vos is gisteren bij haar eerste, veldrit van het seizoen als tweede geëindigd. In Frankfurt was de Duitse Hanka Kupfernagel de bes te. Ze won op dit parkoers voor de achtste keer. Vos en Kupfernagel reden vanaf de eerste ronde met z'n tweeën op kop. De Duitse ging er in de vier de ronde alleen vandoor en won onbedreigd. Amman gaat aan kop in schansspringen TRONDHEIM - Schansspringer Si mon Ammann heeft de leiding heroverd in het wereldbekerklasse ment. De Zwitser, in 2002 twee voudig olympisch kampioen, won gisteren de tweede wedstrijd in Trondheim. Hij bleef op de Noorse schans de Fin Matti Hautamaeki en de Oos tenrijker Gregor Schlierenzauer voor. Ammann haalde bij zijn sprongen 140 en 135 meter. Troosteloos weekeinde bobteam Van Caiker ALTENBERC - Het bobsleeteam van Edwin van Caiker heeft een troos teloos weekeinde in Altenberg ach ter de rug. Een week na het bin nenhalen van twee olympische no minaties in Winterberg bleef Van Caiker met zijn remmers in de tweede wereldbekerwedstrijd zo wel in de twee- als de viermans slee in de achterhoede steken. Van Caiker werd met de viermans bob zestiende. Wereldrecord 100 vrij voor zwemmer Bernard ANGERS - De Franse zwemmer Alain Bernard heeft gisteren bij kortebaanwedstrijden in Angers het wereldrecord op de 100 meter vrije slag verbeterd. De olympisch kampioen, tot voor kort een geduchte concurrent van Van den Hoogenband, zwom in zijn vaderland 45,69 en was daar mee sneller dan de Zweed Stefan Nystrand op 17 november vorig jaar was geweest in Berlijn: 45,83. Dartster Hoenselaar wint World Masters BRIDLINGTON - Dartster Francis Hoenselaar heeft in Bridlington voor de derde keer in haar loop baan het Winmau World Masters gewonnen. De Rotterdamse ver sloeg in de finale de Russische we reldkampioene Anastasia Do- bromyslova met 4-3. Hoenselaar verdiende daarmee 5800 euro. Karin Krappen, die het toernooi vorig jaar won, kwam dit jaar niet verder dan de vierde ronde. Montferlandrun voor 34-jarige Keniaanse race om te genieten. door Peter Kemperman 'S-HEERENBERG - De wedstrijd ana lyserend met voormalig marathon topper Gerard Nijboer kon Carlo Jansen, organisator van de Mont- ferland Run, zijn lichte teleurstel ling over het uitblijven van records gistermiddag niet helemaal voor zich houden. „Twintig seconden sneller was mooier geweest", zei hij met een zuur trekje om zijn lip pen. Jansen doelde op de eindtijd (48.48) van zijn grote publiekstrek ker Lornah Kiplagat. De tweevou dig wereldkampioene op de halve marathon, wereldrecordhouder ook op die afstand, deed in 's-Hee- renberg wat ze moest doen: win nen. Maar dat extraatje waarop Jan sen had gehoopt tijdens de der tiende editie van zijn wedstrijd, een verbetering van het uit 2005 stammende parcoursrecord van Bi- zunesh Bekele (48.32), kwam er niet. „En dat is maar goed ook", doceer de Nijboer rond dé finishlijn in het historische centrum van het Achterhoekse grensstadje. „Het zou slecht zijn als ze nu in vorm was en straks, in het voorjaar als ze er moet staan, niet. Je mag Lor nah hier niet afrekenen op tijden. De eigenlijke training moet nog be ginnen." Dat de 34-jarige atlete uit Kenia, die haar glanzende carrière in 2012 hoopt te bekronen met olympisch marathongoud in Londen, niet in recordvorm stak, had Nijboer voor de race al bemerkt. „Ze was be hoorlijk zenuwachtig, had echt een beetje de kriebels. Dat heeft ze anders nooit. Ze zei ook dat ze niet precies wist waar ze stond." Woorden van gelijke strekking her haalde Kiplagat tijdens de perscon ferentie na de wedstrijd. „Ik heb de afgelopen maand in Kenia wel specifiek voor deze wedstrijd ge traind, maar niet op een manier zoals je naar een wereldkampioen schap of een echt grote wedstrijd toewerkt. Daarom heb ik me puur en alleen gefocust op het winnen. Ik wist onderweg ook niet op wel ke tijd ik zou uitkomen. Gewoon lekker lopen. Dat was het doel. En dat is helemaal gelukt." Kiplagat won uiteindelijk vrij sim pel, al zag het daar tien kilometer lang niet naar uit. Zon twee minu ten achter de kopgroep van de mannen kwam halverwege de F£l Lorna Kiplagt steekt nog niet in recordvorm, maar wint met een speels gemak de Montferland Run. De Keniaanse is nog niet intensief in training. wedstrijd niet Kiplagat als eerste vrouw door, maar Etalemahu Kida- ne uit Ethiopië. „Ik zag dat ze sterk was en dacht: laat haar het werk maar een keer doen. Anders ben ik altijd degene die er aan moet trekken. Daarna heb ik na elf kilometer een demarrage ge plaatst. Toen was ze meteen ook gezien." Bij de mannen werd de dertiende editie beslist in de eindsprint. Dereje Tesfaye won in 43.26, zijn Ethiöpische landgenoot Betona Sa- hle Warga kreeg dezelfde tijd voor de 15 kilometer. In 2007 was Haile Gebrselassie een klasse apart en ook de jaren daarvoor was steeds één van de lopers de troepen voor uit. Voor gisteren was dat scenario andermaal voorzien, maar de man met startnummer één schitterde door afwezigheid. De Keniaan Pa trick Makau kreeg zijn visum niet op tijd geregeld. Pieter van den Hoogenband in een ontroerend moment tijdens zijn afscheidsfeestje. foto Robert Vos/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 76